Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán disznózsírt és tejfölt...

Vegán disznózsírt és tejfölt hol kapok?

Figyelt kérdés

Tócsit sütnék, a krumpli ok, de mivel lesz finom? Miben süthetem, illetve miből tudok fokhagymás tejfölt csinálni?

Esetleg a sajtot a tetejére mivel helyettesíthetem?


2020. jan. 27. 11:59
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Olajról hallottál már? :D

A sajtot növényi sajttal, a tejfölt növényi tejföllel helyettesítheted értelemszerűen. Ezeket már minden nagyobb élelmiszerbolt/szupermarket árusítja.

2020. jan. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
89%

"Vegán disznózsír" bocs de az milyen? Ha vegán, nem disznó...


Amúgy kókuszolaj.


Vannak növényi tejfölök, már aldiban, lidliben is kapni (joya, alpro), bio boltban is van, ott kapsz növényi sajtot is, van olvadó is.

Egyébként google két perc alatt hoz találatot, ha beírod, hogy vegán tejföl, vegán sajt.

2020. jan. 27. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
89%
Vegán disznózsírt?:) Maximum a képzeletedben. Én még mindig tócsninak ismerem ezt az ételt, lapcsánkának, berének, stb. Olyan, hogy tócsi, olyan nincs. Süsd olajban, de lehet kerámia, vagy teflon tepsiben is kevés növényi olajjal meglocsolva az alját, nem ég le.
2020. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
36%
1, ettél már olajos kenyeret lilahagymával? 😂😂😂
2020. jan. 27. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
97%

#4

Nem, de itt a sütés volt a kérdés. :)

2020. jan. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%

Mi az hogy VEGÁN DISZNÓZSÍR? Döntsük már el hogy hová orinteládódunk!


Amúgy amio "vegán yoghurtot" illeti, azr lehet különféle növényi magvakból (pl. köles, kesudió szója stb.) különféle techonlógiák révén lévén előállítani, amelyeknek az alapja mindig a valamilyen növényi alapú magvak, termések egyevelegének erjesztéséből tevődik össze.

Az egyik lényeges alkotó elem a tejsavas baktériumok okozta fermentáció. Itt van egy tipp (ajánlatos az angol nyelvtudás vagy a fordító használata):

[link]

2020. jan. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
nalunk tocsinak hivjak vagy tapsikolosnak :D millio neve van. amugy mindenbol van novenyi de eleg szutyok ize van. a novenyi sajtoknak meg foleg. szerintem ne helyettesiteni akarj ha vegan akarsz lenni hanem egyel mast, olyan ugysem lesz mint az igazi
2020. jan. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
90%
Vegan disznózsírban kisütöttem a vegán húsgolyókat. Adtál az erotikának. Taplalkoznal rendesen es nem kellene hulyesegeken gondolkodnod. Vegán disznózsír :-D nagy vagy haver.
2020. jan. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Vegán disznózsír... :D Azt se tudod, mi a vegánság! Mi a tócsnit mindig növényi olajban (ált. napraforgó) sütöttük ki.


A tejföl pótlására meg van az ún. frissföl, ami nem valódi tejföl. Általában növényi eredetű a termék, de alaposan meg kell nézni az összetevőket, mert lehet némelyikben tejszármazék is, ergo nem vegán. De nincs teljesen olyan íze, mint a rendes tejfölnek.

2020. jan. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

“ Azt se tudod, mi a vegánság!” ettől most szégyellnem kéne magam?

Azt hittem valami gyakori kérdésekre írtam, nem dietetikusok közösségére.


A frissfölt csak a 90-es évekből ismerem, de azt hittem mindig hogy valami nagyon lesilányított tejtermék ezért nem kóstoltam.

2020. jan. 27. 15:08
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!