Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mit egyek az iskolában vegetár...

Mit egyek az iskolában vegetáriánusként?

Figyelt kérdés
Eddig szendvicset vittem magammal többnyire, de szeretnék áttérni vegetáriánus életmódra. Milyen lehetőségeim vannak ha nincs rendelkezésemre sem ebédlő sem hűtő vagy mikró?

2020. jan. 29. 22:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
18%

rendelj, de figyelj azert a vitaminokra, osszetevokre h ne legyen tul sok/tul

keves. ar en nem birnam, csak neha tartok husmentes napokat akkor inkabb valami fozeleket eszek, vagy sajtos zoldseges dolgokat. van hogy szimpatikusabb egy-egy ilyen etel. ha teletaltol rendelsz biztositanak mikrot a kollegiumban ingyen, de ahol a tobbiek esznek, biztos van minimum egy ebedlo... foleg egy iskolaban. nalunk a menzan is volt kirakva egy mikro bar mindenki a koliban fozott magara mert nem volt tul finom

2020. jan. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A párom 30 éve vegetáriánus, és reggelire mindig szendvicset eszik, mivel ezt a legegyszerűbb otthon összecsomagolni.Természetesen húsféle nincsen benne,sajt, vajkrém,avocado, minden egyéb zöldségféle.Ma reggel: magvas zsemle, füstölt trappista,vaj és madársaláta a szendvicsbe, kaliforniai paprika és paradicsom mellé.Tegnap:sajtos stangli, benne márványsajtos vajkrém és paprika, mellé avocado. Szóval teljesen jól megoldható a szedvics szerintem.
2020. jan. 30. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha eddig szendvicset vittél, akkor mi akadályoz meg abban, hogy továbbra is szendvicset vigyél, csak hús helyett valamilyen zöldséges krémmel megkenve? Illetve ha csak vegetáriánus vagy, és nem ISIS vegán, akkor nyugodtan mehet főt tojás, körözött, sajt, sajtkrém, stb is a szendvicsbe.
2020. jan. 30. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Miért nem jó a szendvics? Fogod és hús helyett raksz bele más fehérjeforrást. Vagy nem értem, ez miért nem jó...
2020. jan. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul fogalmaztam. Nem a szendviccsel van a probléma, hanem, hogy eddig húst tettem bele, és azt szeretném helyettesíteni valamivel ami reggeltől délutánig eláll hűtő nélkül. Gondolok itt arra, hogy a tojás például délutánra már nem az igazi, főleg egy meleg nyári napon mondjuk munkában, mert akkor iskola nincs. Avokádó bírja délutánig? Sajnos rendelésre, hűtésre és melegítésre nincs lehetőségem az iskolában. Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat, adtam rá zöld kezet. :)
2020. jan. 30. 09:41
 6/14 anonim ***** válasza:
91%
Hát akkor ne rakj bele tojást, de továbbra se egészen értelek. :D Vagy eddig a szendvics annyi volt, hogy 2 szelet kenyér közé egy szelet hús és semmi más? :D
2020. jan. 30. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Igen. Vaj, felvágott illetve paprika szokott benne lenni.
2020. jan. 30. 13:35
 8/14 anonim ***** válasza:
78%

Hát akkor vaj és felvágott továbbra is mehet.

És ismét, keresel valami fehérjeforrást / táplálóbb feltétet, ami nem tojásos. Keményebb sajtok, hüvelyesek, stb.

Vannak hőszigetelt ételtárolók, nem lesz hűtőhideg bennük a kaja a nap végéig, de simán hűvösen tart annyira egy szendót ebédig, hogy ne forrjon fel benne minden.

2020. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
* vaj és paprika, elnézést :D
2020. jan. 30. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos tanácsokat. Nem a hűtőhideg a lényeg, csak, hogy ne romoljon meg délutánra.
2020. jan. 30. 14:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!