Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért így állnak sokan a...

Miért így állnak sokan a vegán táplálkozáshoz?

Figyelt kérdés

Egy minden evő ismerősömet elvittem egy vegán étterembe.

Tök finom ételek voltak de ő semmit nem evett, mindent szidott, picit kóstolta és csak a rosszakat mondta hogy ezeket hogy lehet megenni. Pincérrel még "poénkodott" is hogy... Na jó akkor egy jó adag köröm pörköltöt kérek....


2020. febr. 20. 19:54
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%
Sokan szerintem azért, mert a vegánok egy igen jelentős része agresszíven terjeszti a nézeteit, és elítélnek minden más táplálkozási formát. A mindenevőknek pedig emiatt gyakran azonnal negatív gondolataik lesznek a vegánokkal, vegán ételekkel kapcsolatban.
2020. febr. 20. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 Barát Csaba válasza:
28%
Magyarországon nagyon sok a betegesen kritizáló ember, gyerek korban nem tanítják meg hogyan kell kritizálni.
2020. febr. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
70%

Személy szerint én mindenevő vagyok, de már jó pár éve, hogy csak húst hússal eszek. Ezen kívül semmilyen zöldséget, gyümölcsöt nem juttattam a szervezetembe.

Undorodom is magától az egész vegán étrendtől és ha véletlenül holnap a világ átváltozna vegánná akkor inkább választanám az öngyilkosságot...


Ettől függetlenül az ismerősöd tiszteletlenül viselkedett veled. Bevallom, hogy valószínűleg minden falatnál öklendeztem volna de ettől függetlenül megtiszteltelek volna annyival, hogy valamit választok az étlapról és legalább megkóstolom ha már ennyire kedves voltál, hogy meghívtál falatozni :D

A poénkodás belefér a végén, ezt valószínűleg én is elsütöttem volna, ezzel nincs semmi baj :D

2020. febr. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

Nekem ugyan az a bajom a vegánokkal, mint a többi szélsőséges vallási csoporttal, legyen az az ISIS, az Al-Kaida vagy az ortodox zsidók és még lehetne sorolni.

A normális muszlim azért iszik alkoholt néha, tető alatt nem látja Allah alapon, rendes zsidónak nem esik le a keze, ha két fűszálat odébb kell rakni szombaton és így tovább.

A szélsőségeknek nincs értelme, és a vegánok pont az ilyen szélsőségeken rugóznak, pl: "jaj ez a zselé a sütemény tetejét vajon növényi pektinnel vagy állati zselatinnal készült-e?"

Vegetáriánusnak lenni is épp elég szigorú étrendet kíván, és megfelelő állatjóléti előírásokkal épp elég állatbarát is. A vegánság már csak ezen felüli szélsőségeskedés, állatjógi mázba öltöztetett szarrágás, csak hogy magukat felsőbb szintű szellemi lény képében láttathassák. Mert észérv nincs mellette, innen csak mint vallás értelmezhető, a hitbéli kérdésekről meg tudjuk, hogy fölösleges róluk vitatkozni.

2020. febr. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
69%

Én mindenevo vagyok és kifejezetten szeretem a húst, viszont szeretem a vegan ételeket, van olyan kedvenc aminek az alapötletét egy vegan étteremben ettem. Ugyan nem vegan módon keszitem, mert joghurtot teszek bele, de szuper inspiráció volt.


Úgy gondolom, hogy aki nem tud választani kedvére való ételt, az nem is akar!

2020. febr. 20. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
80%

Én szívesen próbálok ki vegán kaját, szoktunk is néha vegán étterembe menni,hiába vagyunk mindenevők.

Az ismerősöd egy igazi paraszt , én nem jelennék meg vele nyilvánosan . Ennek nincs köze ahhoz,hogy nem szereti a vegán kaját.

Én pl az indiaitól ódzkodom ,de eszembe sem jutna elmenni egy indiai étterembe,és végig károgni ,meg "poénkodni" ( nagy poén, szerintem csak napi 100 gyökér süti el a pincérnek) .

A fanatizmust meg a térítést én sem viselem jól,de szerencsére nincsenek a közvetlen környezetemben ilyen emberek. De ez megint az emberekről szól,nem a vegán fogásokról .

2020. febr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%
Én az ilyen szejtán cuccokat megkedveltem, meg a burgert is a napfényesben, pedig nem is vagyok vegán, viszont baró lecsózsirral van átitatva a kaja :D
2020. febr. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim válasza:
72%
A 3. Válaszban magamra ismertem. :D Kedves kérdező, vannak akik a húsos ételeket szeretik és messze nem értékelik a zöldségeket, gyümölcsöket olyan szinten, mint a húsokat. Én például a zöldségeket is csak hússal eszem, a gyümölcsös ételeket pedig csak "nasi" szinten tudom értékelni. Ha valakire ráakarnak erőltetni valamit amit nem szeret, abból nem sok jó szokott kisülni.
2020. febr. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
34%

Nincs vegán kollagén.

Sok sikert!

2020. febr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
45%

Ő is oda akart menni vagy csak elvitted? Ha csak magaddal rángattad, minden joga megvolt a szabad véleménynyilvánításra. Csak nem olyan bunkóan,ahogy tette is.

Jah és ember fajban nincs olyan hogy növény-, vagy mindenevő. Az emberi faj mindenevő!

2020. febr. 21. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!