Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Nektek hogy indult el ez a...

Nektek hogy indult el ez a "Vega /Vegán leszek dolog?

Figyelt kérdés

Én már évek óta gondolkodtam rajta hogy vega leszek.

Most jutottam el arra a pontra hogy undorodom a hústól, nem tudom miért,valahogy mindig jobban szerettem a zöldségeket.


Néztem videókat állatok levágásáról, lenyúzásáról, bevallom nagyon rossz nézni. Kutya macska, ló jobban megérint, és tudom hogy nem ennék olyan ételt, akkor disznót csirkét stb miért eszek? Hisz ugyan úgy állatok.


Nem tudom hogy kezdjek neki, kipróbáltam a Vega ételeket, fokozatosan építsem ki a húst az étrendemből? Hogyan lehetne pótolni a húsban lévő tápanyagokat?


Párom utalja az olyan vega /vegánokat akik megakarják változtatni a világot, és aki húst eszik az rossz ember stb.Már már antivegán,de azt mondta őt nem zavarja ez, csak ha nem akarom őt meggyőzni erről.



2020. febr. 26. 20:07
1 2 3 4
 1/37 A kérdező kommentje:

He?

Te pedig olyan vagy aki szidja a vegánokat nem tudja elhinni hogy valaki így gondolkodik.

Helyettesíteni kell a húst, mert olyan fehérjék, vitaminok vannak benne amit KELL helyettesíteni. Ez van

2020. febr. 26. 20:39
 2/37 Barackoshányás ***** válasza:
80%
A hús ízét utáltam, a többit a vágóhídi videók miatt ,,tettem le''
2020. febr. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 A kérdező kommentje:

Plusz ez nem úgy működik hogy egyik napról masikra csak elhagyod a húst.

Nem értem minek jössz ide trollkodni 0 tudás nélkül, elfogadás nélkül ez így neked miért jó?

Mondtál valami hasznosat?

2020. febr. 26. 20:43
 4/37 A kérdező kommentje:

Évek óta gondolkodok a vegaságon nem mert néztem egy vágóhidas filmet. Párommal tudom milyen az élet, és ő is néz ilyen videókat.

Csal egy gondolat ment át, Hogy kutyát nem ennék de többi állatot akkor miért eszem?

Kellett egy lökés egy határozottság, hogy tényleg elkezdjem.

Egyéb ocsárolás?

2020. febr. 26. 20:45
 5/37 anonim válasza:
38%

Tudományosan bizonyították, hogy a növények is éreznek fájdalmat, törődést. Sőt egy elég érdekes teszt során bizonyították, hogy egy növény képes emlékezni is. (volt egy teszt, ahol sok emberből 1 megégette a levelét, majd kimentek, egyesével bejöttek és a növényre akasztott "valami" (impulzus mérő vagy tudja a fene) gép akkor jelzett, amikor az az illető jött be, addig és az után sem.)

Tehát ha egy növény is érez, akkor azt miért eszed meg?

Pontosan azért, mert ez természetetes, ugyan úgy, ahogy a hús fogyasztás is.

Persze kinek ez- kinek az, valakinek mindkettő :D

Viszont a növényeket is lehetne sajnálni.


Ide kapcsolódóan eszembe jutott egy vicc, ártó szándék nélkül..

"A növények is éreznek, legyen szíved, egyél követ!" :D

2020. febr. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
85%
Én bevallom, sajnálom a nagyipari állatartás következményeként szenvedő állatokat. Láttam már súlyos vidókat. De engem ezekben nem az érint meg hogy meghalnak és megesszük őket, hanem hogy előtte szenvedés az életük, és sokszor a haláluk is. Emiatt veszek sokszor házi gazdálkodásból húst, hústermékeket, vagy amelyeken fel van tüntetve a tartási mód. Próbáltam már hús nélküli életmódot, de nem ment. Hiányzik a hús bevallom, és akármennyit eszek másból, a gyomrom tele, de valamiért mégis folyton éhséget érzek, és csak a hús lebeg a szemem előtt. Lehet lehetne jobban próbálkozni, de nem akarok. Nekem az elég, hogy nem egy talpalatnyi helyen voltak összezárva az állatok, és nem fájdalommal haltak meg. De most sem eszek például vadhúst. Csak halat, csirkét és disznót, ezeket könnyű beszerezni házi gazdálkodásból (a halat persze nem).
2020. febr. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
82%

#5

Tévedés! Tudományos körökben a "növények is éreznek fájdalmat" még mindig az áltudományok kategóriába tartozik.

[link]

Plant perception or biocommunication is the paranormal idea that plants are sentient, that they respond to humans in a manner that amounts to ESP, and that they experience pain and fear. The idea is not accepted by the scientific community, as plants lack nervous systems.[1][2][3][4] Paranormal claims in regard to plant perception are considered to be pseudoscience by the scientific community

2020. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
0%

Nem foglalkozott vélem senki így először rózsaszínre festettem a hajam majd jött ez.

Most igazán menőnek érzem magam.

2020. febr. 26. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 A kérdező kommentje:

Igen, és miért kanyarodtunk el?

Azt kérdeztem hogy ki hogyan lett vega /Vegán :D

2020. febr. 26. 23:57
 10/37 A kérdező kommentje:
Sajnos valamit enni kell, és inkább a növények mellett voksolok.
2020. febr. 26. 23:58
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!