Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Aki nagyon szereti a cupákos...

Aki nagyon szereti a cupákos húsos ételeket (köröm pörkölt, pacalt pörkölt, rántott velő stb. ) abból sosem lesz vegán vagy vegetáriánus?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy a vegánok vagy vegetáriánusok sosem szerették ezeket a masszív férfias zsíros ételeket, lehet van valami valami összefüggés e között?
2020. márc. 6. 22:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%
Most azon merengsz hogy lehet-e összefüggés aközött hogy valaki nem szereti a húsos ételeket és inkább növényeket eszik?
2020. márc. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
de lehet, mert etikai döntés. én ismerek ilyet, de én pld. inkább ahhoz tartozom, akit te írsz le, viszont a zsíros ételeket olyan értelemben meg szerettem, h tojás, sajtos, paníros, csak a húsokat nem igazán, szerintem tudatilag is mindig taszított. viszont most már tejet, tojást se eszem. mitől férfias ételek ezek? mindenben ilyen sztereotíp módon gondolkozol? A gyümölcsök meg női ételek, vagy a saláta az? Ja, mert a nők biztos gyenge ízvilágú zöldségeket szeretik natúr :D. ha mindenképp címkézni kell, akkor inkább parasztos, vagy igénytelen, amiket leírtál.
2020. márc. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
20%

Ferfiként soha nem szerettem ezeket a zsíros eteleket.

Aki szereti egeszsegére.

Disznókat is tartottunk anno, de ilyesfajta ételeket egyaltalán nem keszitettünk, nem volt ez nálunk szokás. Gyerekként nem is hallottam ilyesfajta ételekről az azt jelenti, hogy az egesz faluban senki nem keszitett.

1x mégis összefutottam a körömpörköltel, nem tudtam megenni még udvariassagbol sem.

2020. márc. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
59%

Én életem elsö 55 évében kifejezetten szerettem a húsos ételeket, a körömpörkölt, pacal, kocsonya a kedvenceim közé tartozott (a velö nem, azt nem szerettem soha), meg mindenféle zsíros sült húsok, mint tarja, kacsa, liba.

Mindezt annak ellenére, hogy nö vagyok (nem tudom, ezek miért lennének férfias ételek)


Aztán föleg egészségügyi okokból (veseproblémák, álalti fehérjére túlérzékenység) átálltam a vegán étrendre, azóta gyakorlatilag minden ilyen problémám megszünt, és számomra is meglepö módon egyáltalán nem hiányzanak a húsok, tejtermékek, tojás sem.

2020. márc. 7. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
63%

"masszív férfias zsíros ételeket"


Tudom, semmi köze a kérdésedhez, de szívesen venném, ha elmagyaráznád, a felsorolt moslékok ugyan mitől férfiasak :D

2020. márc. 7. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
65%

Altalaban akik nagyon szeretik az ilyen eteleket nem lesznek veganok mert akkor ezeket az eteleket fel kellene adni amit ezek az emberek nem nagyon szeretnenek es nem minden esetben, de altalaban gyenge az akaratuk is hozza.


Amugy az altalad masszivan ferfiasnak kikialtott etelek semmitol sem ferfiasak, csak zsirosak es undoritoak.

2020. márc. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
41%
a rántott velő ínyencfogás, nem igénytelen étel, ahogy a pacal sem az, maximum a körömpörkölt az, ami nem számít elegáns ételnek
2020. márc. 9. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Miért lennének ezek férfiasak? :DDDDDDDD


Amúgy miért ne lehetne? Elég sok vega nem azért hagyja abba a húsevést, mert nem szereti.

2020. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Nemcsak az ízlés lehet az oka annak, hogy valaki lemond valamilyen ételről. Vannak, akik etikai, környezetvédelmi, vagy egészségügyi okokból hagyják el a húst, vagy az összes állati eredetű ételt. Mivel az első kettőnél csak az egyén akaraterején múlik, nyilván ritkább, hogy valaki úgy lesz vegán, hogy imádja a húsos ételeket, de ilyen is létezik.
2020. márc. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Én imádtam minden ilyesmit... egyik nagy kedvencem, ha anyukám kocsonyát főzött, miután kimérte az adagokat, apukámmal ott áltunk egy nagy tálnál és szopogattuk a körmöket, ettük kétpofára a bőrkét...

Fültől fülig ragacsosan...


Nálam egészségügyi döntés volt a vegan táplálkozas.

Aféle rengeteg kísérlet utáni utolsó esélyt edtam neki...

Konkrétan 85kg-ot fogytam le 100% növényi étrenddel... így vagyok most 105kg. El nem tudom mondqni, mennyivel jobban érzem magam.

2020. márc. 14. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!