Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok ehetnek kaviárt?

Vegetáriánusok ehetnek kaviárt?

Figyelt kérdés

2020. márc. 7. 00:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

A vegetáriánus elvileg nem eszik semmi, amihez állat halála szükséges.

Kapásból azt mondanám, hogy nem esznek, de most elgondolkodtattál, mivel a kaviár szerintem nem esik szigorúan a definícióba, nagyjából ugyanolyan, mint a tojás (csak egy másik fajé, de ugyanazt a funkciót tölti be) és tojást elvileg lehet enni.

Jó kérdés, én mindenesetre nem eszem és akiket ismerek és vegetáriánusok, azok sem.

2020. márc. 7. 03:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

A kaviár nem olyan mint a tojás, mert a tyúk nem hal bele a tojásba, a halat meg nem megfejik, hanem felvágják a hasát, és úgy szedik ki belőle az ikrát.

Nem tudom, lehet, hogy létezik a világon olyan kaviár, amit a hal "megfejésével" szednek ki belőle (létező dolog pl tenyésztésnél, szóval akár elképzelhető is)

de azt tudom, hogy ha nem valami milliárd dolláros exkluzív csodáról van szó, hanem csak olyan amit lehet így kapni boltokban, akkor ahhoz konkrétan kibelezték az állatot.

Innentől kezdve, hogy mennyire vega valaki, az képlékeny, saját döntés szerintem, de ha én elkötelezett vega lennék, akkor 100% hogy nem ennék kaviárt.

2020. márc. 7. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%
Én vegetáriánusként nem eszem kaviárt, nem szívesen kóstolnám meg.
2020. márc. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
91%
A párom vegetáriánus, és nem eszik kaviárt. Én is gondoltam rá, hogy olyan, mint a tojás, de a kaviár esetén a már lerakott ikrák nem ehetőek, rossz az ízük, ezért valóban a hal felvágásával szedik ki. Legalábbis én ezt olvastam magyarázatként.
2020. márc. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mert ehhez a halat elottr megolik nem megfejik.
2020. márc. 7. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Edit, van már vegán halkonzerved? Mert akkor onnan ahonnan azt vetted vehetsz vegetáriánus kaviárt is...🤣
2020. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%
Létezik vega kaviár amit nem állati eredetű zselatinból cseppentenek. Ízre és küllemre hasonló.
2020. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
19%
Nem ! Ha vega vagy, egyel zoldseget es gyumolcsot ! A vega kaviar egy olyan kemi ami mergezo, pont mint az aszpartam !!!
2020. márc. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A vega kaviár agar agarból van, ami egy zöldség, pontosabban alga. Csomó vega desszertben, gumicukorban, pillecukorban, levesben ez van. Ez itt nem az eszünk-e zöldséget kérdése, hanem hogy hogyan lehet a zöldséget változatosan elkészíteni.


Jegyzem meg, a húsos kaviár nagy része szintén hamis, mert egyszerűbb zselatinból vagy olcsóbb ikrából kutyulni. A legtöbb bolti élelmiszer ízre, állagra, szagra, eltarthatóságra meg van mókolva...

2020. márc. 8. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
#2 -eske meg a többi okos: A halat nem ölik meg a kaviár kinyeréséhez. Létezik olyan, hogy a feldolgozásra kerülő halból kiszedik az ikrát és eladják -ezek jellemzően a kisebb testű húsukért tartott vagy kifogott halak. De a valódi kaviárért amit többszáz kilógrammos tokhalakból fejnek le, nem ölik meg az állatot.
2020. márc. 11. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!