Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok nekem vegetáriánus...

Tudnátok nekem vegetáriánus ételeket ajánlani? Egyszerű, de tartalmas és egészséges recepteknek örülnék!

Figyelt kérdés

A lányom (16 éves) bejelentette nagyjából 1 hónapja, hogy ő nem eszik attól a naptól fogva húst. Azt hittük csak időszakos a dolog, de úgy tűnik, hogy ez maradandó.


Eddig a tipikus, egyszerű és alapvetően vegetáriánus ételeket főztem neki, mint például főzeléket, különböző tésztákat, rakott zöldségeket.

Viszont úgy érzem, hogy nem elég változatos és tápláló az étrendje, ezért szeretnék midnenféle egyszerű, különleges hozzávalóktól mentes recepteket kérni!

Tojást, tejtermékeket eszik :)


Köszönöm a segítséget előre is!



2020. jún. 2. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Vegetáriánus lasagne, rántott sajt illetve rántott zöldségek, spenótos rikottas canelonni,fűszeres sajttal töltött burgonya, tojásos nokedli, zöldség fasírt, zöldséges quesadilla
2020. jún. 2. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Itt kismillió receptet találsz:


[link]

2020. jún. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

spagetti bolognese hús nélkül: a mártáshoz ugyanúgy hagymát, répát, zellert reszelsz és pirítasz, ahogy normál esetben is, csak a húst hagyod ki, füszerezed, paradicsommal/paradicsompüréve készre fözöd.

Külön megfözöl adagoknként 30-40 g lencsét ( a fekete beluga a legjobb és hamar megfö, de másik is jó, csak maradjon állaga, ne essen szét).

A megfött spagettira teszed a mártást, a lencsét, és megszórod reszelt sajttal.


Spenótos tészta szintén egyszerü: a spenótot megfözöd hasonlóan, mint ahogy mártásnak szokás, csak kevés folyadékkal, lisztet ki lehet hagyni, kevés krémsajtot keversz bele, füszerezed és ezt teszed a tésztára.


Nálunk még kedvelt a lecsó, szalonna, kolbász, vagy virsli nélkül, természetesen nem zsírral, hanem vagy olajjal, vagy esetleg vajjal.


Rakott krumpli is megy kolbász nélkül, esetleg sajtot tehetsz hozzá.


A levesek nagy része szintén vegetáriánus, vagy elkészíthetö úgy is (a húsevöknek külön a levében megfözni a húsos részt és a tányérban keverni össze).


De majdnem minden ételt el lehet készíteni húsmentesen.


A neten is rengeteg recept van, föleg a blogokban vannak földönjáró ötleket.


Egyébként meg kell, hogy dícsérjelek, hogy ilyen normálisan állsz a dologhoz, és nem ellenségeskedsz emiatt.

2020. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az elözö által linkelt oldalak, elvileg jók, de azért figyelni kell, mert sokszor vegetáriánusnak minösítenek olyan fogásokat is, amik nem azok, szóval alaposan át kell olvasni az összetevöket.
2020. jún. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

én is díjazom a hozzáállásodat. Persze a nagylányod is tehetne az ügyért, ha már ilyen lelkes, Úgyis itt a nyár, tanulni nem kell, nosza, álljon neki tanuljon meg főzni.

főzzetek együtt, tanuljatok egymástól, lehet, ő hamarabb talál valami receptet, amit ki szeretne próbálni.

egyébként nem kell túlbonyolítani, lehet egyszerűen is, méregdrága összetevők nélkül.

olvasson sokat, ha tud, angolul is.

2020. jún. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a segítséget!


Ügyes a lányom, szokott segíteni, csak igen hamar megunja :)

Így általában rám marad, meg a recept keresgélésben is rám hagyatkozik nagyrészt.

Tök jó ötleteket írtatok, nekem is még új a téma, de igyekszem utána olvasni és tanulni róla.

2020. jún. 2. 22:22
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha valami konkrét receptet akarsz átalakítani, vagy kevés plusz munkával kétféle módon elkészíteni, írd ki kérdésként, sok tippet kapsz!
2020. jún. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
51%
Vegetarianus kajakat nem kell feltetlenul fozni, a hidegkonyhaban millio lehetoseg van friss-, vagy dresszinges salatakra ... egy kis sajt, egy kis tojas, egy kis turo melle es kesz is a komlett kaja.
2020. jún. 3. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
EZ elvileg igaz, csak nem hinném, hogy valaki napokon keresztül ilyeneket akarna élni.
2020. jún. 3. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok!

Ezekből a linkekből tanultam meg a serpenyős vegyes párolt zöldségek készítését.

Persze, ha a család többi tagjának még teszel hozzá pár falat husit is, rögtön kész a kaja az egész családnak. Nyugodtan variáld a saját ízlésed szerint. :))

2020. jún. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!