Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán szeretnék lenni. Hogyan...

Vegán szeretnék lenni. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés

Szeretnék belevágni a vegán életmódba, és érdekelne tapasztalt vegánok véleménye pár dologban.


Ajánlanátok vegán boltokat, márkákat és ételeket, amik nem méreg drága divat vegán árucikkek? Pl. valamilyen tejre, tésztára, ilyenekre gondolok, amik nem túlárazottak mert rajtuk van valamilyen nagy zöld rikító "vegán" logó. Érdekelnek kozmetikumok is, akár sminkek, arcmaszkok, de semponra és szappanra is vevő vagyok. Vagyis inkább mindenre ami vegán és nektek bevált :)


Az is érdekelne, hogy van bármi olyan dolog, amire oda kell figyelnem, és esetleg nem egyértelmű elsőre? Gondolok itt arra, hogy például hogyan érdemes ruhát vásárolni, vagy valamire amiről nem is gondolnám, hogy nem vegán.


Lényegében minden apróság érdekel, amit egy kezdő vegánnak mondanátok, szóval ha van bármilyen gondolatotok, tanácsotok, azt szívesen fogadnám. :D


U.i.: olvastam pár régebbi vegán kérdést, és láttam, hogy van egy előítélet a vegánok erőszakosságáról, arról hogy mindenkit vegánná akarnak áttéríteni. Szóval ha valaki nem vegán ezt olvassa, akkor kérem ne kezdjen el hevesen gyűlölni a döntésem miatt, és ígérem, rendes, szelíd vegán leszek, aki nem reklámozza a vegánságát, és nem akar megváltani snekit sem! :)



2020. júl. 8. 02:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

"ne kezdjen el hevesen gyűlölni a döntésem miatt"


Dehogy gyűlölünk! Sajnálunk :-D

2020. júl. 8. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
54%
Vegán tej nincs, csak ilyen növényi alapú izék.
2020. júl. 8. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
77%

Túlzottan tág ez a téma ahhoz, hogy itt egy válaszban mindent le lehessen írni. Lépj be vegán Facebook csoportokba, olvasd a beszélgetéseket, nézd meg a linkeket. Keress vegánsággal foglalkozó Youtube csatornákat. Rengeteg van, válaszd amelyik szimpatikus neked, és nézz meg néhány videót. Ebből ki fog derülni, ha valamit nem tudsz.


Vegán kész vagy félkész ételekre hagyatkozni szerintem nem érdemes. A különféle hús- és sajtpótló ételekre, szendvicskrémekre, stb. gondolok elsősorban. Ezek általában nagyon túlárazottak, egy részük nem is egészséges, és sokat kevés energiával töredék árban el tudsz készíteni. Például hummuszt, szejtánt, fasírtokat, nem érdemes boltban venni.


Ha spórolni akarsz, ne a vegán jelzést keresd, hanem olvasd el az összetevőket. Vannak olyan anyagok, melyek állati eredetűek, de olyan néven tüntetik fel, melyből nem egyértelmű. Pl. kazein, vagy a piros színezékként használt bíbortetű. Ha nem szeretnél ilyeneket enni, ennek olvass utána. Tésztából pl. remek alternatíva a tojás nélkül készült durum tészta. Ez nem kifejezetten vegán termék, de nem tartalmaz állati összetevőket, és nem olyan drága, mintha rá lenne írva, hogy vegán. Növényi tejből mjndenki más márkára esküszik. A legolcsóbb azt hiszem, a Pennyben kapható, de nem mindenkinek válik be. Ha nagy tejfogyasztó vagy, a legjobb, ha magadnak készíted. Vannak speciális gépek ehhez, de egy nagy teljesítményű turmix is megteszi.


Ruha vásárlásnál a fenntarthatóságra kell törekedni. Tehát lehetőleg használtan vásárolni, vagy tartós, minőségi darabokat venni. Ez csak közvetetten kapcsolódik az állatvédelemhez, de jobb, ha figyelsz rá.


Kozmetikumokkal kapcsolatban a Cruelty free beauty nevű blogot és YouTube csatornát ajánlom.


Amiről nem írtál, az a tápanyag bevitel. A B12 vitamint pótolni kell, de ha nem teljes értékű növényi étrendet folytatsz, a tobbire is nagyon figyelj oda. Ebben segíthet valamilyen étkezés követő app, pl. Cronometer, Kalóriabázis.

2020. júl. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
6%

A ruhavasarlasnak mi köze a vegansaghoz? Ja, semmi.

Úgy kezdd, hogy eszel egy adag rántott húst.

2020. júl. 8. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3-asnak köszönöm!


Kedves 4! Pl. a gyapjú és a selyem is találkozik állatokkal, és nem feltétlen a legbarátságosabb módon kerül hozzánk. A húsevés meg továbbra is az én döntésem, köszönöm, hogy eldönthetem mit eszek. :)

2020. júl. 8. 08:17
 6/11 anonim ***** válasza:
79%

Ne márkákra menj, hanem termékekre. Pl mandulatej, lencse, cseresznyelekvár, kesuvaj, stb

Van egy rakás élelmiszer ami eleve vegán, azokat simán veheted továbbra is. (Olaj, burgonya, brokkoli, tojásmentes (olcsó) száraz tészta, stb)

Ne akarj mindent egyszerre. Ha ilyen fellángolás alapon akarsz változtatni, valószínűleg fel fogod adni hamar.

2020. júl. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
60%
Az Alverde márka a dm-ben mind növényi kozmetikai cuccok, én azokat kaszálom és imádom őket.
2020. júl. 8. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

Bár én még csak vegetáriánus vagyok, én is szeretnék hamarosan életmódot váltani. Azt tudom tanácsolni én is, amiket előttem írtak, hogy lépj be facebookon csoportokba. Konkrét márkákat nem tudok mondani, általában mindig kipróbálok 1 terméket több márkától is.

Tészták közül elég sok tojásmentes van, ugyanez igaz a kenyerekre is.

Szerintem fontos szem előtt tartanod, hogy mi a fő motivációd: környezetvédelem, állatvédelem, vagy a saját egészséged, és fokozatosan átállni.

2020. júl. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Szia! Én is a csoportokat ajánlom, például a Vegan in Hungary-t, Akciós vegán termékeket, Ezt ettem ma-vegánt, Spórolós vegán klubbot, esetleg ha érdekel az egészséges rész, akkor Teljes értékű növényi étrend. Vannak oldalak is, a Vegán háziasszonyon részletes receptek vannak, ha pedig amiatt aggódnál, hogy undorítóan tálalsz, akkor a Gci ronda vegán kaják megmutatja, hogy nem vagy vele egyedül. Komolyan mondom, nagyon megnyugtató, hogy nem csak az én főztjeim nem néznek ki jól. Ha van valami kérdésed, írj nyugodtan, tudásomhoz mérten megpróbálok válaszolni
2020. júl. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%

én nem javaslom a vegán életmódot mert az a jógiknak az életük nagy-részét már leélt embereknek való akik olyan mély meditatív állapotba akarnak kerülni , hogy azt az elfogyasztott állati eredetű étel emésztése se zavarja, természetesen vallási okok is szerepet játszanak.


a probléma oka az optimális tápanyag ellátás a fiatal még reproduktív korban levő szervezet számára.


én ovo-lakto vega vagyok több mint húsz éve és járatos vagyok az egészségtanban, és rengeteg tapasztalattal rendelkezem az optimális tápanyagellátás terén.


a nem teljes értékű hiányos tápanyagokkal való táplálkozás során hosszútávon latens tápanyag hiány lép fel ami hiánybetegséghez vezet és nehéz a diagnosztizálás mert a mai orvosok ezzel nem számolnak.


természetesen lehetséges a teljes értékű tápanyag bevitel a vegánok számára is de az rendkívüli odafigyelést kíván és nagymértékű tudatos táplálkozást.


azért merem ezt állítani mert én sima vega létemre is nehéz azt elérni , hogy minden esszenciális aminosav, minden vitamin, minden ásványi anyag és nyomelem , és esszenciális zsírsav optimális mértékben bekerüljön a szervezetembe és fel is szívódjon.


ezek mind a szervezet optimális fejlődéséhez és működéséhez szükségesek és akár egy-kettő hiánya is problémát okoz. nehéz észrevenni és érzékelni mert a szervezet sokáig képes tolerálni és alul-működéssel kompenzálni a hiányt.


a több éve vegánok is ezt mondják , hogy semmi bajom és jól érzem magam pedig a latens állapot már létrejött.


ezért javaslom először az ovo-lakto vegetáriánus táplálkozás (melyet az állatok az eltartásukért szívesen adnak) hosszú éveken át való alkalmazását, és ezután ha az élet már lemenőben van lehet áttérni a vegán táplálkozásra.


a divat és egyebek területén egyébként is lehetséges nem leölt és halott állatokból készült termékek viselése ,használata.


nem lebeszélni és megtéríteni akarlak csak a figyelmedet felhívni arra , hogy hosszú távon az egészségeddel és az életed minőségével játszol ha bedőlsz a népszerű divatirányzatoknak.

2020. júl. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!