Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok mivel akadályozzátok...

Vegánok mivel akadályozzátok meg a kálcium, vas, b12, cink hiányt?

Figyelt kérdés

2020. júl. 21. 12:43
1 2 3 4
 1/33 anonim válasza:
100%
Gyakrabban fogyasztok spenótot, káposztát, brokkolit, babot, lencsét, stb és b12 vitamint szedek.
2020. júl. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 Sunshinedoll ***** válasza:
85%
spenót, banán, brokkoli, cékla, hüvelyesek, b12 injekció.
2020. júl. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
25%
Van nem állati eredetű b12 tabletta / injekció?
2020. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
91%

B12-t lehet pótolni tabletta, spray, cseppek, stb formában.

A többi felsorolt dolgot rengeteg élelmiszer tartalmazza.

2020. júl. 21. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
92%

#3

Mikroorganizmusok termelik, úgyhogy biztosan megoldható.

2020. júl. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

A banán az nem tudom mire példa mert a vas és kalcium felszívódását kifekejetten gátolja és cink sincs benne. Káposztában brokkoliban keves a kalcium. Irdatlan mennyiséget kéne megenni a napi bevitelhez. Ceklából meg spemótból max folsav szívódik fel mert egyrészt abban más kötésű vas van mint a húsban másrészt az oxálsav ami mindkettőben van meggátolja a vas felszívódását. Hüvelyesek cink szempontjaból a lencse jó de se vas se kálcium nincs bennük nagy mennyiségben

Ha megeszed amennyi ke kb fel is robbanhatsz tőlük. Valami használható ötlet?

2020. júl. 21. 14:13
 7/33 Sunshinedoll ***** válasza:
77%
#3 A B12 sose állati eredetű, ha állatot eszel se az állat állítja elő, hanem a mikroorganizmusok, amit az állat megevett. A B12 vitamin/injekció hatóanyagát is biotechnológiai úton termelik leginkább Propionibacterium shermanii baktériummal vagy Pseudomonasszal.
2020. júl. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 Sunshinedoll ***** válasza:
63%
Miért kell úgy csinálni, mintha minden tápanyag csak a húsban létezne lol? :D
2020. júl. 21. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
54%
Én nem vagyok vegán, viszont utálom a húst, úgyhogy állandóan hiányom van ezekből. Egyszerűen beveszem tabletta formájában és kész. Szerencsére ez ma már könnyen orvosolható. Senkinek nem kell felrobbania. :D Elég logikátlanok az érveid...
2020. júl. 21. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést mert én vegetáriánus vagyok 20 éve (még csak nem is vegán) és állandó a vérszegenység és a cink hiány. A legújabb a kálcium hiány lett. Pedig esküszön nagyon figyelek a táplálkozásomra mégis ez van. Igen tudom, hogy milló féle vitamin tabletta van kénytrlen vagyok szedni őket jobb híjján. De az emésztőrendszerem nem szereti őket. Fáj tőlük a hasam így jobb szeretném természetes formában pótolni amit lehet. Hallottam már vegánokról, hogy nekik nem kell külön vitamin, szeretnék valami újat tanulni tőlük. A bab a szója meg a lencse az csak limitáltan jöhet szóba de minden másra nyitott vagyok.
2020. júl. 21. 16:00
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!