Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Van olyan "növényi tej" amely...

Van olyan "növényi tej" amely finomabb a 2,8%-3,5%-os tehéntejnél?

Figyelt kérdés

Vagy ezeket úgy kell elképzelni hogy ízre kb mint a 0,1% tehéntej.

Főleg teába szoktam tenni a tejet



2020. aug. 15. 07:52
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%
ezeket úgy kell elképzelni, hogy ízben semmi köze a tehéntejhez
2020. aug. 15. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
61%
az már más kérdés, hogy a bolti 2,8-3,5%-is tejnek sem sok köze van a valódi tehéntejhez
2020. aug. 15. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:

A 0,1%-asnak sincs semmi köze a tehéntejhez izben, csak fehér víz, ihatatlan.


De lényegében értem, ezeket nem az ízért isszák hanem mert vki vegán és nincs más alternativa.

Én kizárólag gasztronómiai szempontból vagyok érdekelt, nem vagyok se vegán se vegetáriánus,tejet mindennap iszom

2020. aug. 15. 08:01
 4/31 A kérdező kommentje:

2-es

Nem értek egyet,nekem a hagyományos házi jellegü, nagyon gusztustalan, a boltit azért szeretem mert biztos le van fertőtlenítve. Amit előttem fejnek nem merném meginni mert nincs fertőtlenítve, extrém magas höfokon kezelve.


Régen amig úgy itták az emberek nagyon sokan megbetegedtek stb

2020. aug. 15. 08:03
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Ez egyéni ízléstől függ. Én a csonthéjasokból lészült növényi italt szeretem legjobban, a férjem a kókukszitalt.

Szerintem a fekete tea mandulatejjel nagyon finom.

De ezek ugye nem valódi tejek, nincs is tejízűk, ha ezt várod, csalódni fogsz.

2020. aug. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 A kérdező kommentje:
Igen ilyesmi érdekel például hogy a fekete teával mi a legfinomabb, egy próbát megér nekem, nem feltétlenül keresem a tej ízt, csak összhatás a lényeg. Csak ne vizizü legyen.
2020. aug. 15. 08:05
 7/31 anonim ***** válasza:
84%

Nekem mindegy, hogy mersz-e házi tejet inni, vagy sem. A kijelentésem arra vonatkozott, hogy ízben nem sok köze van a bolti tejhez.


Ha egyszer rávisz majd a lélek, hogy megkóstold, akkor megtudod.

2020. aug. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

"Tudományos vélemény szerint a nyers tej fogyasztása egészségügyi kockázatot jelent. Az EFSA (Európai Élelmiszerbiztonsági Hatóság) biológiai veszélyekkel foglalkozó szakértői csoportja (BIOHAZ) arra a következtetésre jutott, hogy a nyers tej számos súlyos, akár életveszélyes megbetegedést okozó kórokozó (baktérium, vírus, parazita) például Campylobacter, Salmonella, E-coli és vírusos agyvelőgyulladás kórokozójának hordozója lehet."


Kb nekem a nyers házi tej annyira perverz, mint a nyers tojás fogyasztás. Nem vállalom be. A forralás kétlem hogy megöl mindent a tejben

2020. aug. 15. 08:08
 9/31 anonim ***** válasza:
90%

8 "nekem a nyers házi tej annyira perverz, mint a nyers tojás fogyasztás. Nem vállalom be. A forralás kétlem hogy megöl mindent a tejben"


Egész kisgyerek koromban így ittuk a tejet. Háztól vettük (szomszédtól) és felforraltuk otthon. Soha senkinek nem volt tőle baja,nagyon finom is volt.


A növényi italoknak egyébként semmi köze az állati tejhez.

Megmondom őszintén, hogy szerintem mind borzalmas, maximum ételekbe keverve lennék képes fogyasztani.

Magában iszogatni, esetleg kávéban szörnyű. Eddig kóstoltam mandulatejet, kesudió tejet. Kávéba öntöttük, senki nem bírta meginni. Alapból olyan lisztes utóíze van, érződik rajta valami fura növényes íz, közben vizes is. Még a 0,1%-os bolti tej is finom ehhez képest, pedig az sem nagy valami. Azzal sem lehet összehasonlítani, mert más.

2020. aug. 15. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm akkor kihagyom ezeket,esetleg forralt házi tejet kiprobálom majd
2020. aug. 15. 09:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!