Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Rossz ötlet felvállalni...

Rossz ötlet felvállalni közeli ismerősöknek, hogy vegetáriánus vagyok?

Figyelt kérdés

Nem az a típus vagyok, aki leszól másokat vagy téríteni próbál. A személyiségemet is többnyire kedvelik az emberek, ha nem terelődik a szó a kajákra. Szerettem mindig is tisztázni, hogy én nem eszek húst csak azért, hogy jobban megismerjenek.

Sajnos, azt vettem észre, hogy bárkivel, akivel barátkoztam és megtudta, hogy nem eszem húst, akkor eltávolodott tőlem. Gúnyt is űztek belőlem, a családom is. Érdemesebb vegán étteremben ismerkedni?



2020. szept. 28. 18:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
92%

Ott ismerkedsz ahol akarsz, ha képes vagy egy bizonyos szint felett megválogatni a barátaidat, ismerőseidet, akkor nem ér semmilyen atrocitás.

A társaságomban soha nem téma az evés, pedig van vegetáriánus is. Ezt onnan lehet tudni, hogy étteremben vagy bulikon mellőzi a húsos dolgokat, de ezen még nem rugózott senki.

Apám pl. kifejezetten nem szerette a húst, haláláig nem is láttam húst enni, mégsem hirdette, hogy ő vega. Mindenki tudomásul vette, hogy a Karcsi nem szereti a húst és annyi.

2020. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Nem kell uton-utfelen mindenkinek az orra ala dorgolni hogy te mostantol vegan vagy, nem kell direkt kihangsulyozni hogy 'ti husevok', egyaltalan, nem szukseges mindenkit 5 percenkent vagy koszones helyett errol tajekoztatni.
2020. szept. 28. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
41%
Azok az emberek hülyék. Egy normális ember nem az alapján ítél meg,hogy mit eszel,sőt ha jobban meggondoljuk a vegák tiszteletreméltó emberek,legalábbis én tisztelem őket,mert nekik fontosabb az egészségük és az hogy ne öljék meg az állatokat mint a belük(sajnos én is eszek húst:(). Ne foglalkozz mással,ha te jól érzed magad így és egészséges vagy! 23N
2020. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha gyakran étkeztek együtt, esetleg vendégségbe hívnak ahol ők főznek, akkor mindenképpen szólj. A negatív beszólásokkal ne törődj. Kérd meg őket tárgyilagosan, hogy ha te sem szólsz bele az étkezésükbe, ők se tegyék.


Én is kapok megjegyzéseket még azoktól is, akik sok éve tudják, hogy vegetáriánus vagyok. Sajnos néha olyanok is megbántanak, akik fontosak nekem. Ennek ellenére próbálom nem magamra venni, és finoman leállítani őket. Attól, hogy nem eszel húst még nem kellene, hogy elforduljanak tőled az emberek. Valószínűleg más oka van, például hogy túlzottan a lelkedre veszed a támadásokat.

2020. szept. 28. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
71%

Mit kell ezen "felvállalni"?

Nem szégyen, nem dicsőség, nem vagy jobb és nem vagy rosszabb, mint bárki más. Csupán egy étkezési forma ami egy bizonyos ideológiára épül és kizárólagos magánügyed.

Az vagy és kész!

2020. szept. 28. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
2# közeli ismerősöknek elmondom, nyugi csak 1x az életben mondom el nekik. Ezzel kb fel tudom mérni, hogy mennyire fognak a továbbiakban szívlelni engem, mivel nem akarok egy olyan társaságban leragadni, ahol kiközösítenek emiatt.
2020. szept. 28. 18:55
 7/12 anonim ***** válasza:
46%
Nem ismerek olyan embert a földön, aki nem szarná keresztbe, hogy például én mit eszek. Hidd el, ez nálad is ugyanígy van. Mindenkinek van más baja, minthogy te mit hamizol. Világon senkit nem érdekel.
2020. szept. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
7# bárcsak ilyen emberekbe botlanék. Engem nem izgat, hogy ki vega vagy ki nem csak engem is hagyjanak békén.
2020. szept. 28. 18:59
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez nagyon szomorú :'( Egyik barátnőmmel vegánok lettünk, és az ő családja sem örül túlzottan, a nagyszülei és más barátai is gúnyolják. Az a baj, hogy sok vegán/vega tényleg téríteni akar, és ez lett az alap gondolat, hogy az összes ilyen. Szerintem nem kéne elmondanod az embereknek, minek? úgysem érdekli őket és közük sincs hozzá. Ha meg emiatt eltávolodnak, csak jobb! Előbb-utóbb valami miatt úgyis elhagytak volna ezek szerint, ha ilyen pitiáner dolog miatt leléptek.
2020. szept. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
49%
Észszerű keretek között, ez nem is kellene, hogy téma legyen, nagyon-nagyon sokáig nem ettem húst. Gyerekkoromban disznóöléseken nőttem fel,és undorodtam a hústól. Bárhová mentem, mindenhol jól laktam a nélkül, hogy nekem mondanom kellett volna, ettem a szaftos nokedlit, vagy krumplit kenyérrel...stb. Aztán megismerkedtem egy sráccal, aki még azt a levest sem volt hajlandó megenni, amiben tojással gyúrt csipetke volt, hiába szedtem ki, soha többet nem hívtam meg magamhoz... Na ennyire azért ne hülyüljünk már meg...
2020. szept. 28. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!