Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Diétás, fogyókúrás vega...

Diétás, fogyókúrás vega ételek? Különösen a feltét?

Figyelt kérdés

Olajban sült, krumplis, tésztás kenyeres receptet nem szeretnék enni.


Milyen alternatívák vannak?


Főtt tojást mint feltétet unom. 😂



2020. okt. 1. 12:09
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Konkrétan annyi ilyen étel van, hogy lehetetlen lenne felsorolni minden alternatívát... Egy picit szűkíthetnéd, hogy milyen jellegű ételekre gondolsz, könnyebb lenne tippeket adni. :)
2020. okt. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
87%
Sok féle zöldség fasírtot lehet készíteni, zöldséges ragukat akár tofuval, szejtánnal.
2020. okt. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Konkrét diétát nem követek csak igyekszem figyelni arra, mit eszem és nézem a kalóriabevitelt.


Ötleteket várok, lehet konkrét recept vagy link is. Köszi.

2020. okt. 1. 13:07
 4/7 anonim ***** válasza:
83%

Én ezt a sütőben sült falafelt szoktam készíteni:

[link]


Most vettem ilyen bolti fagyasztottat, ez nagyon finom szerintem, csak túl sós nekem:

[link]


Ezért ilyenkor a köretet só nélkül készítem, úgy ehető. Bolti fagyasztottból van még hagymakarika, sajt, gomba, amit szintén sütőben el lehet készíteni, így nem tocsog az olajban (a panírozó liszt nekem még belefér, az nem sok). Korábban kaptam halrudacskának kinéző, de spenótos-sajtos töltelékű (tehát hal nem volt benne) panírozott rudacskákat.


Ezek persze elég drágák, de nagyon kényelmes is, hogy csak be kell tenni a sütőbe. Szoktam még sütni tofuszeleteket, tükörtojást.


Szintén gyors és kényelmes opció a szejtán. Búzaglutént kell venni (ilyet szoktam: [link] ), három rész sikért egy rész liszttel összekeverek, teszek hozzá sót vagy ételízesítőt, fűszereket, és egy kis sütőport, hogy ne legyen olyan gumiszerű a végeredményt. Személyenként 1-2 evőkanálnyit vízzel összekeverek, állni hagyom, és kiskanállal levesbe szaggatom, mint a galuskát. Aztán kiszedem, ha megfőtt, a levest megesszük, a szejtán meg jó feltétnek.


A fehérjék komlettálására is próbálok figyelni, tehát például a hüvelyes főzelékhez inkább szejtánt vagy bundás kenyeret készítek (hüvelyes+gabona), nem falafelt, ami szintén hüvelyes.

2020. okt. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Zöldség??? Nyersen, sülve, főve.
2020. okt. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Sunsinedoll, eddig én is eljutottam, de kicsit fejtsd ki kérlek.


Kiegyensúlyozott, jó ízű és gusztusos recepteket írjatok lécci x

2020. okt. 1. 17:47
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Rakott ételek husi nélkül tökéletesek. Telepakolod zöldségekkel itt bármilyen opciód van, teszel bele köretrétegeket is (bulgur / rizs / tészta / amit akarsz), és a tetejére tejföl / joghurt, ha akarsz sajtot. Ha pl. van cukkinid, padlizsánod, akkor töltötten is megcsinálhatod őket.


Vagy szintén megfőzöl ezek közül a köretek közül bármit, és ahogy csinálnál egy pörköltöt, szószt, mártást, stb. megcsinálod hús nélkül, helyettesítve zöldségekkel, padlizsánnal, cukkinivel, húspótlókkal.

2020. okt. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!