Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lesz valaki vegetáriánus...

Travis83 kérdése:

Miért lesz valaki vegetáriánus? Van értelme?

Figyelt kérdés

Esetleg valaki azért lesz az, mert utálja a húsokat, vagy azt hiszi így egészségesebb lesz? Én ismerek olyan embereket, akik egész életükben fogyasztottak húsokat és 90+ évesek, tök egészségesek. Ugyanakkor ismerek olyan vegákat, akik pont emiatt az életmód miatt betegedtek le. Például az unokahúgom is ilyen. Mindent a vegetarianizmus előírás szerint csinált, minden szükséges alapanyagot, vitamint pótolt. Mégis problémái lettek. Orvoshoz ment, aki azt tanácsolta legalább néha egyen húst. Azóta eszik csirkehúst és teljesen rendbejött.


Szerintem nem az az egészség, ha valaki vega lesz, hanem, ha megválogatjuk milyen minőségű ételeket eszünk. No de, akkoris érdekel ki miért lett/lesz vega és azóta mit eszik és hol?



2020. okt. 8. 20:44
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
73%

Amit csinálsz, az szókiforgatás. Én arról írtam, hogy nehogy már egyoldalúan a hatalom szavait készpénznek vedd... Hanem PRO ÉS KONTRA netán érdemes megvizsgálni az adott kérdést, mindenkor. Mi szól mellette, és mi ellene. És vajon lehet-e igazság a hivatalos verziótól eltérő verziókban.


Mi olyan érthetetlen ebben? Vagy már te is legyilkosozod (ezek szerint) a sokféle verziót széles létókörrel végiggondoló embereket, mitn a covid vonatkozásában ahtalmilag nevezik azokat, akik nem hiszik el vakon a hatalom szavait?


Amit a hatalom mond: vagy igaz, vagy nem igaz, vagy részigazság. Nos, ezt kellene már végre szem előtt tartani...

2020. okt. 8. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
#11: Elnézést, ha szókiforgatásnak tűnt, csak vannak dolgok, amiken nincs értelme vitatkozni és szerintem a túlnépesedés meg a természet rendje pont ilyen. Azon viszont már lehet vitatkozni, hogy milyen az egészséges és ártalmas étrend, táplálkozás és hasonlók. Ezért (is) kérdeztem dolgokat vegetarianizmusról.
2020. okt. 8. 21:47
 13/32 anonim ***** válasza:
34%
Ilyen kérdésnél nekem mindig India jut eszembe … ott nem igen esznek hust … csak a tigris nem tudja.
2020. okt. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
2020. okt. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
93%

Az, ahogy ma a hús 99%-a az emberek asztalára kerül, egyáltalán nem "a természet rendje". Ezeket az állatokat óriási ipari gyárakban szaporítják és nevelik, csak azért, hogy levehesd a polcról a tescós vákuum csomagolt csirkemellet. Semmi köze a túlnépesedéshez, hiszen az ember mesterségesen hozza létre őket magának. Ha az emberek nem ennének húst, nem borítanák el a tehenek a földet, mert egyszerűen meg sem születnének.


Az egészséges életmód rengeteg tényezőn múlik. Elhanyagolható szempont, hogy eszel-e húst vagy sem. Ugyanúgy tud egészségesen táplálkozni egy húst fogyasztó és egy vega is, ha odafigyel rá. De önmagában attól, hogy eszel húst, még nem lesz egészséges az étrended, ahogy attól sem, ha nem eszel.


Az, hogy te ismersz 1-2 példát, nem bizonyíték semmire. Mások más példákat látnak, és az sem mindig tükrözi a valóságot. Ha tudományos magyarázatot szeretnél, nézz utána, hogy milyen tápanyagokra van szüksége az embernek és ezeket milyen forrásokból lehet bevinni.


És hogy mit eszem és hol? Zöldségeket, gyümölcsöket, hüvelyeseket, gabonákat, olajos magvakat. Bizony sokszor junk food-ot is: hamburgert, sült krumplit, süteményt, pizzát, stb. Ne úgy képzeld el a vegák és vegánok étrendjét, hogy üres rizst esznek egy kis párolt brokkolival és főtt babbal. Ha érdekel a téma, olvass el néhány vegán receptet, amik a kedvenc ízvilágodat tükrözik: olasz, indiai, stb. Látni fogod, hogy mennyire változatos és tápláló tud lenni a növényi étrend, ha jól csinálják.

Szerencsére egyre több boltban és étteremben lehet kész vegán ételt kapni, így nem kell állandóan főzéssel tölteni az időt annak sem, aki hús nélkül étkezik.

2020. okt. 9. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
100%

A mai húsnak köze nincs a természet rendjéhez. :DDD


Nálam az okok:

- utálom a húst (íz, textúra)

- minél kevesebb állati eredetű élelmiszert ennénk, annál jobb lenne a bolygónak

- milliószor egyszerűbb és gyorsabb húsmentesen főzni

- a növényi eredetű élelmiszerek sokszor tartósabbak, így csökkenthetem a konyhámban az élelmiszerpazarlást (amit már nem eszek meg, az meg minden mehet a komposztra, nem vész kárba)

- szeretem az állatokat

- nem hiszem egészségesebbnek a vega/vegán étrendet, de hiszem hogy az IS lehet egészséges

2020. okt. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm az újabb kommenteket! Sok tanulságot levontam belőlük (is). Azt pedig én s tudom mennyire változatos a vegán konyha. A természet rendjét pedig nem konkrétan, hanem úgy általában értettem.
2020. okt. 9. 08:52
 18/32 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én azért lettem vegetáriánus, mert környezettudatosabban szerettem volna élni. Átgondoltam, az életemnek, életmódomnak mik azok az aspektusai, ahol tudok változtatni. Tekintve, hogy előtte se ettem sok húst, mert lusta voltam húst főzni, így arra jutottam, hogy akkor ez viszonylag könnyű megoldás lesz számomra. Aztán nyilván az etikai aspektussal is együtt tudtam érezni teljes mértékben.


Ez a "túlnépesednének az állatok" meg nagyon buta hozzászólás volt, ne haragudj, de ezeket az állatokat azért tenyésztik, hogy levágják. A természetben soha az életben nem szaporodnának el ennyire, mellesleg nem is biztos h egy mai csirke mondjuk meg is maradna sokáig a természetben a tenyésztésnek köszönhetően.

Szóval totál értelmetlen, amit írtál.


Állatot genetikailag módosítani, hormonnal és antibiotikummal teletömni, kis területen tartani, 1 évesen levágni, szétszedni, műanyagba csomagolni és boltokba tenni áruként hogy minősül a természet rendjének? Elmagyaráznád?


Mert oké, hogy az inuitok mondjuk más híján fókát meg bálnát meg mittoménmit esznek és ott megeszik, amit levadásznak, de annak pl. semmi köze a fent ismertetett nagyipari állattenyésztéshez és húsiparhoz.

2020. okt. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
50%

#18

Na igen, ezek az állatok nem népesednek túl, eleve csak úgy szaporodnak jelenleg hogy konstans megtermékenyítik mesterségesen a tenyésznőstényeket.... kicsit vicces attól tartani, hogy túlszaporodnak. :D

2020. okt. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
#18: Mondtam, hogy nem konkrétan értem a természet rendje példát. Nem a tenyésztett állatokra gondoltam és nem csupán az emberre és annak ténykedéseire.
2020. okt. 9. 16:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!