Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Milyen vegán multivitamint...

Milyen vegán multivitamint szedtek?

Figyelt kérdés

Vegán multivitamint keresek, lehetőleg olyat, ami teljes körű lefedettséget ad mid ásványi anyagok, mind vitaminok tekintetében.


Melyik márkával mi a tapasztalatotok?



#vitamin #vegán #multiviamin
2020. okt. 13. 17:28
 1/7 anonim ***** válasza:
21%
Jó, hogy ennyire bekorlátoz a vitaminszedés terén is a bigottság.
2020. okt. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Ignis Subdialis ***** válasza:
100%
Azért azt tartsd szem előtt, hogy ami egy tablettában tartalmaz "mindent", az kamu, az ásványi anyagok rossz felszívódású vegyületekben vannak bennük és egyébként többen akadályozzák egymást a felszívódásban.
2020. okt. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Sunshinedoll ***** válasza:
83%

Én vegán vagyok és egyáltalán nem szedek multivitamint. Egyedül B12-őt szedek most, D-vitamint korábban is szedtem, annyi, hogy abból átálltam vegánra, ennyi, minden más benne van a zöldségben és gyümölcsben.

Nem látom értelmét annak, hogy mindent szedjen az ember, nem olyan jól szívódik fel, és elsősorban élelmiszerből kell ezeket bevinni, úgy a legjobb.

2020. okt. 13. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Nem vagyok vegán, de B12-n kívül mindent be lehet vinni növényi alapon, aki meg vegán létére is junk foodot eszik nonstop, arra végképp nem tudok mit mondani.
2020. okt. 14. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%

B12 vitamint szedek, illetve októbertől márciusig C+D vitamint mert azokból jól jön egy kis extra, ennyi.

A többit beviszem az ételekkel.

2020. okt. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
#4 Van aki csakis kizárólag az állatok miatt lesz vegán, az egészsége és a környezettudatosság pedig nem szempont.
2020. okt. 14. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
81%

Több éve vagyok vegán, B12-t néha, ritkán szedek (eddig a vérkép alapján nincs hiányom), meg a téli félévben C-, és D-vitamint, mert ártani nem árt.

Multivitamint soha nem szedtem, teljesen fölöslegesnek tartom, függetlenüm attól mit eszem és mit nem.

2020. okt. 14. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!