Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok! Mit gondoltok arról,...

Vegánok! Mit gondoltok arról, ha egy "húsevő" vegán étteremben eszik?

Figyelt kérdés
Annak ellenére, hogy esze ágában sem áll lemondani az állati eredetű ételek fogyasztásáról. Viszont gyakran szokott húsmentes ételeket enni, mert imádja a zöldségeket.

2020. okt. 14. 13:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem tök szuper úgy általánosságban ha valaki nyitott az új ízekre, újfajta ételekre. A vegán-témával kapcsolatban meg szerintem nagyon jó dolog lenne, ha az emberek legalább heti néhány étkezés idejére lemondanának az állati eredetű élelmiszerekről, van pl. a húsmentes hétfő kezdeményezés is, ezeket teljes mértékben támogatom.
2020. okt. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem a kérdést. Mija francér' ne ehetne ott? És rá van írva a homlokára vagy mi? És vegán meg ne ehetne "sima" étteremben ha nem olyan kaját kér?
2020. okt. 14. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szíve joga.
2020. okt. 14. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Egészségére váljék! Miért kellene bármit is gondolni? Megnyugodhatsz, rengetegen vannak így, hogy szívesen megpróbálnak valami számukra szokatlant, ebben semmi gondolkodásra késztető nincs, pont mintha indiai, olasz, thai ételt kóstolnál.
2020. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

En husevo vagyok, megis nagyon sokszor eszem vegan etteremben, illetve sajat magam is gyakran probalok ki vegan recepteket.

Szerintem igy a fozes sokkal izgalmasabb.

Pl. ha csinalok egy sutit, akkor a tokas,, tej egyeb dolgok tok ertelemszeruek, de pl. egy vegan suti eseteben siman felhasznalhatok babot, csicseriborsot, kokusztejet es a tobbit, es tok izgalmas mi sul ki belole:)

2020. okt. 14. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

Ha egy "húsevö" vegán étteremben eszik, azzal semmi gond, kivéve, ha elkezd provokálni - de a kérdés alapján erröl szó sincs.

Sok ember kezd lassan Magyarországon is rájönni, hogy a mindennapos húsevés egészségtelen - minden állatvédelmi háttér nélkül -, és ezért keres alternatívákat.

Szerintem a vegán éttermekbe járó emberek jó része nem vegán, egyszerüen csak szeret ott enni, és mivel senkitöl nem kérdezik meg, hogy miért ment oda, ezért senki nem tudja, hogy az illetö vegán vagy sem.

Egyébként kifejezetten pozitívnak tartom, ha valaki nem begyepesedett ezen a téren sem, és nyitott újabb dolgokra.

2020. okt. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk az kiverne a biztositekot, ha elovenne a taskajabol egy jo nagy szelet hust vagy fasirtot a vega kaja melle :)))
2020. okt. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos sokan vannak, akik elvből kerülik a vegán éttermeket, és ízetlen, unalmas salátaleveleknek képzelik a növényi ételeket anélkül, hogy egyszer is próbálták volna. Én nagyon örülök, ha valaki nem zárkózik el mereven az ismeretlen ételek kipróbálásától, mert én magam is szeretek újdonságokat kipróbálni.

Szerintem semmi különös nem kellene hogy legyen abban, ha egy mindenevő vegán ételt eszik. Én nem vagyok gluténérzékeny, mégsem tartalmaz minden egyes ételem glutént.

2020. okt. 14. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Sunshinedoll ***** válasza:
90%
Én mindig úgy voltam vele, hogy nem kell mindenkinek vegánnak lennie, meg nem kell mindenkinek szuper fenntarthatónak lennie, a kicsi igyekezet is elég jó. Az is számít, ha valaki kevesebbszer eszik húst és több növényi alapú dolgot tesz az étrendjébe, szóval én tudom értékelni, ha valaki nem mindig húst-hússal zabál, és nem fújjog, mint egy ovis, ha meglát egy brokkolit :D
2020. okt. 14. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Kései Sirató ***** válasza:
96%

Én is szoktam húst enni kb. havonta 2x, de jobban szeretem a vega ételeket és örömmel megyek vegán étterembe, ha éppen van egy ott, ahol nyaralok, merthogy a lakóhelyemen sajnos nincs.

Kérdező, te miért csak végletekben tudsz gondolkodni?

2020. okt. 15. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!