Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettél vegetáriánus...

Miért lettél vegetáriánus (nem vega!)?

Figyelt kérdés

2020. okt. 25. 05:51
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
95%

A vega, az a vegetáriánus rövidítve, amire te gondolsz, az a vegán.

Én amúgy az állatok miatt nem eszem húst, amikor ettem, egyre többször jutott eszembe az állat és elfogott az undor. Egy idő után már meg se kívántam.

2020. okt. 25. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Igen,vegánra gondoltam.
2020. okt. 25. 06:35
 3/25 anonim ***** válasza:
87%
Mert ha húst ettem, bedagadtak az izületeim meg begyulladt a vesém!
2020. okt. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%
Nem éreztem magam jól, ha húst ettem. Nekem jobb, ha nem eszem az állatok húsát. A szagát sem bírom elviselni, taszít a látványa is. Még tejtermékeket fogyasztok kivéve tojást. Figyeltem a pozitív változást, amit a vegetáriánus élet nyújthat nekem. Kb ennyi röviden.
2020. okt. 25. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
96%
Azért mert nagyon szeretem az állatokat. És számomra nincs különbség kutya-disznó-csirke stb.. között. Fura hogy az egyiket megesszük, a másikkal meg szinte emberként bánunk.
2020. okt. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
94%
Mert utálom a húst, és rosszul vagyok tőle. Nem vagyok vegán, de az állatvédelem és a környezet miatt igyekszem minimálisra csökkenti a tojás és tej fogyasztásomat is.
2020. okt. 25. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Hajlok a vegetáriánus étrend felé,de az ötös válaszoló érvei hát...a disznó csirke haszonállat,a kutya nem.
2020. okt. 25. 08:40
 8/25 anonim ***** válasza:
30%

Nekem unokatestvérem vega, de nem mondja magát annak. Most az ő gondolatait tolmácsolom mielőtt lepontoznátok hogy mindenevőként válaszolok.


Ő csak azért nem eszik húst mert nem szereti a hús ízét. Ha a brokkolit nem szeretné akkor azt nem enné, csak arra nincs külön kifejezés, ezért nem szereti ha vegának nevezik. A tej, tojás ízét szereti, azzal nincs baja.


Általában 5 fő csoportja van a vegáknak:


Van aki nem szereti a hús ízét, ezért nem eszi. Nem kötelező, mindenevők vagyunk.


Van aki vallási okokból nem eszik húst. Kicsit fanatikus de vallásszabadság van.


Van aki úgy érzi hogy nagyon szereti az állatokat és nem járul hozzá a levágásra tenyésztésükhöz (pedig EU szabályok szerint jól vannak tartva, fájdalommentes leölés stb csak úgy gondolják hogy a fele akkora életnél jobb ha nem is születnek meg) vagy kifejezetten utálja a növényeket.


Van aki azthiszi hogy ezzel jót tesz a Földnek és a saját testének (ami bizonyos esetekben igaz, ha olyan betegsége van pl valakinek hogy nehezen emészti a húst vagy hasonló)


És végül van a libsi aki direkt szembemegy a természettel és ettől felsőbbrendűnek érzi magát és kérked is vele hogy ő vegán. Ez az egyetlen akit rühellek, mert úgy tekint a döntésére mint valami érdemre amitől több és lenézheti azokat akik mindent megesznek.


Viszont sajnos a többi kategória is lehet mérgező a társadalomra. Pl a vega szülő aki ráerőlteti a gyerekére is a döntését. A vérvegán aki az oroszlánnak is lucernát dobna aztán meglepődne hogy felfordul. A genetikus hittérítő, akit nem foglalkoztat a fogazatunk és emésztőrendszerünk, akkor is vegánnak kell lennie mindenkinek a környezetében.


Mivel a szervezetünk olyan hogy megemésztünk mindent, így lehetőséget kaptunk a természettől hogy válogassunk. Ha ragadozók lennénk akkor a vegánok már kihaltak volna.


Nem vagyok tudós, de szerintem ha az összes ember vegán lenne ezentúl, akkor se tudnák tönkretenni a Földet. (Most meg pláne nincs annyi hogy ártsanak neki) Mivel valszeg vadon élnének a haszonállatok amik nem tudnának elszaporodni akkor se ha nem vágnánk le őket mivel a ragadozók ritkítanák őket. Ha nagyon kevesen lennének, a ragadozók is fogynának az éhínség miatt szóval meglenne az egyensúly. Egyedül akkor lenne probléma ha nem lennének ragadozók csak növényevők, rágcsálók és vegán mindenevők. Akkor szépen lassan le kéne ölni az állatok egy részét hogy maradjon elég növényi élelem nekünk. (De még mindig nem ennénk meg őket csak nem hagynánk hogy megegyék előlünk a növényeket) Szóval az anyatermészet megóvja a kis egyensúlyát, akkor is ha vegán lenne mától mindenki és akkor is ha csak húst enne minden ember ezentúl. Egyedül a nem lebomló műanyaggal, nem megújjuló energiaforrások kihasználásával tudjuk kinyírni a bolygót.

2020. okt. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
91%

Fő szempont nálam az egészség volt, ezt meg is kaptam.

Aztán persze számít minden más indok is, de nálam ez az elsődleges.

2020. okt. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Én most egy ideje azért nem eszem húst, mert nem kívánom. Néha vannak olyan időszakok, amikor a szagától is rosszul vagyok, még a tojást sem tudom megenni.
2020. okt. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!