Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi volt az eddigi legostobább...

Mi volt az eddigi legostobább érv, amit hallottál a veganizmussal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Nekem a követekező: "Az ember biológiailag azért nem húsevő, mert csak sütve/főzve és fűszerezve tudja megenni a húst. Ha valóban húsevők lennénk, akkor nyersen, mindenféle ízesítés nélkül ennénk, akár a ragadozó állatok." Mire én visszakérdeztem, hogy "Aha, ezek szerint akkor te nyersen, fűszerek nélkül eszed például a krumplit, rizst, céklát, babot, gesztenyét, vagy mondjuk a bulgurt." Persze az illető erre már nem tudott mit válaszolni...


Ti milyen hasonló érveket hallotatok, amit abszolút hülyeségnek gondoltok? Elsősorban olyanokat írjatok, amik a veganizmus MELLETT hangzottak el, de természetesen jöhet az ellentábor is, mindkét oldal véleménye számít!


Viszont ha kérhetem, ne menjünk át trollba és egymás sértegetésére!



2020. nov. 19. 09:23
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, amúgy az állatkinzós videók miért érzelmi zsarolások a számodra ? Ez az igazság, még mindig nem élünk együtt humánusan az állatokkal, pedig egy fejlett világban élünk. Tehát miért számit ez érzelmi zsarolásnak ? A másik kérdés : pontosan miket mondtak a vegán ismerőseid, amit okoskodásnak tartasz és miért tartod annak ? Légyszi ha már belementünk a társalgásba ebben a topikban, akkor fejtsd ki, hogy te mikre gondolsz.
2020. nov. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
51%

Nem olvastam végig a válaszokat, csak a kérdésre szeretnék reagálni. A céklát, krumplit meg lehet enni nyersen is, és semmi bajod nem lesz tőle. A száraz babot bajos lenne. De nem is ez a lényeg. A növényevőket kétfelé lehet osztani, vannak a fűevők, és a gyümölcsevők. Az ember a majmoktól származik, a majmok pedig gyümölcsevők. Ez az jelenti, hogy a fő táplálékuk gyümölcs, de esznek leveleket, sőt állati eredetű dolgokat is ehetnek. A macskám például ragadozó, a kutyám mindenevő, de mindkettő szokott füvet enni, az ismerősöm macskája megeszi az olajbogyót. Nincs semmi kőbe vésve, a lényeg viszont hogy a fizikai tulajdonságaink nem húsevésre vannak kitalálva, csak meg tudjuk enni. Az egyetlen koleszterin ami jó koleszterin a szervezetünknek, amit saját magunk termelünk, az összes többi rossz koleszterin. Neked és nekem eltömődnek az ereink, egy oroszlánnak vagy medvének sosem tömődnek el az erei húsevéstől. Az állkapcsunk tud jobbra-balra mozogni mint egy növényevőnek, a mindenevőnek és ragadozóknak nem. A belünk olyan hosszú, olyan lassan megy keresztül rajta a hús, hogy közben megrohad, a mindenevőknek, ragadozóknak sokkal rövidebb a bélrendszere. Te izzadsz ha meleged van, a mindevő, ragadozó liheg. De ha nem hiszel nekem nézd meg a The Game Changers filmet, nézd meg mennyi vegán élsportoló dönti meg a világrekordokat, nézd meg a filmben mennyire képesek kitágulni az ereid, és leszel képes hatalmas erő kifejtésére, ha abbahagyod az állati eredetű kajákat. Ha még ez sem elég, akkor próbálj levadászni egy nyulat mindenféle eszköz nélkül, tépd szét a karmaiddal, szaggasd a fogaiddal, edd meg szöröstül bőröstül, csontostul, edd meg a szerveit nyersen, véresen. Az emésztőszerveid savassága mivel növényevő vagy, sokkal alacsonyabb, ezért a nyers hús hamarabb megbetegíthed. A mindenevőknek, ragadozóknak sokkal savasabb, ezért pl. egy dögevőnek sosem lehet semmi baja. De nem láttam még kisgyereket, akire rá kellett volna szólni, hogy ne mókusra vadásszon és nyersen egye, hanem írja meg a keckéjét. Az emberben nulla húsevő ösztön van. Ha egy kisgyerek állatokat gyilkol, akkor elborzadsz, az állat iránt pedig részvétet érzel. Ha látsz egy sebesült állatot, nem jut eszedbe kihasználni az alkalmat, és megenni ott ahol van, hanem segítesz neki. Miért eszel húst mégis? Szokás, hagyomány, kényelem.

Vannak gyümölcsevő vegánok, nem részletezem, a lényeg hogy egész nap esznek, hatalmas mennyiségű gyümölcsöt, hogy fedezzék a napi kalóriaszükségletet. A gyümi után hamar megéhezel, ezért sokat kell enni belőle, mint ahogy a természetben a majmok is ezt teszik. Másra nagyon nincs idejük, egész nap leveleket, bogarakat és gyümit zabálnak a fákon. Azért hogy neked legyen időd másra is, és azért mert lemásztál a fárol, otthagytad az esőerdőt, európába jöttél, ahol nincsen egész évben gyümölcs, kénytelen vagy babokat, krumplit és céklát enni. A babot pedig kénytelen vagy megfőzni. Hús nélkül tudsz élni, növények nélkül nem.

2020. nov. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
75%
6-os, arról hallottál már, amikor megkérdezik az emberektől, hogy vajon miért tesznek különbséget a csirke és a hattyú között (a csirkét, tojást ételnek tartják, a hattyút egy szép és nemes állatnak, őt és atojását nem ennék meg, pedig mindkettő madár). Vagy arról, hogy a tehéntejre táplálékként gondolunk, a kutyatej,macskatej gondolatától hányingerünk támad ? Egyébként a tehéntejjel erkölcsi problémák vannak, az emberek elisszák az összes tejet a borjú elől, a borjat elveszik az anyjától, nem kap a tejéből és elviszik a vágóhidra levágni. Az rendben van, hogy kölyök állatokat vágunk le ? (borjakat, fiatal malacokat, párhónapos csirkéket, naposcsibéket )
2020. nov. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
70%

" mondjuk azért kell érvelni, mert az nem igazán meggyőző, amikor egy vegán úgy akar rábeszélni egy mindenevőt is a vegán életmódra, hogy semmiféle ésszerű magyarázatot nem tud felhozni mellette.

Engem már többen is próbáltak "megtéríteni", de eddig senkitől sem hallottam olyan indokot, ami akár csak elgondolkozatott volna."


A veganizmus egy ÁLLATJOGI mozgalom. EZ maga AZ érv. Az nem ésszerű magyarázat, nem elgondolkodtató a számodra, hogy NEM akarnak állatok kizsákmányolása árán élni, nem akarnak pénzt adni azoknak, akik ebből élnek ? Nem azt mondom ezzel, hogy holnapra legyél vegán, csak le vagyok rajta döbbenve,hogy te mit nem tudsz ezen megérteni ? Mi a bajod ezzel ? Miért tartod győzködésnek ,ha kiállnak az elveikért ? Hogy álljanak ki az elveikért, ha csak úgy tehetik ezt meg, hogy te nem tudsz róla ?

2020. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
76%

Előző vagyok, bocsi, az kimaradt, hogy igen, lejöttünk a fáról, elhagytuk Afrikát és nagy utat tettünk meg idáig, a túlélésünkhöz húst is ettünk, hisz nem mindig akadt elegendő élelem. Megértem miért volt szükség erre. Ma már viszont ez nincs így, mindent megkapsz a szupermarketben, amiből fedezni tudod pl. a napi fehérje szükségletedet, nem szükséges húst enni ehhez. Egyébként amíg nem mélyedtem bele a témába, és még javában én is ettem a húst, nagyon sok érv nekem is hülyeségnek hangzott. Eleve nem hittem pl. hogy hús nélkül lehet egészséges az ember, nagy utat tettem meg fejben. Utólag már nem igazán tudok olyan vegán érvet, ami hülyeség lenne. Azonban egy dolgot személy szerint picit másképp értelmezek, ez pedig a következő. Wikipédia: "(...)A mai hivatalos definíció szerint azonban a veganizmus egy filozófiát és életmódot jelöl, amely igyekszik kizárni – amennyire csak lehetséges és megvalósítható – az állatok kizsákmányolásának és a velük szembeni kegyetlenségnek minden formáját.(...)"

Ezt én úgy értelmezem kedves vegánok, hogy a kulcsszó "amennyire csak lehetséges és megvalósítható", tehát én például egy flexitáriánusra vagy egy vegetáriánusra is büszke tudok lenni, az is nagy dolog, nem kéne erőszakosan fellépni velük szemben (senkivel szemben nem szabad erőszakosan fellépni, az olyan vegánokat sem szeretem). Mindenki más úton halad, lehet terjeszteni a vegán nézeteket, de ne nézzünk már le olyanokat, akik próbálkoznak, és egy hónapban egyszer-kétszer esznek húst. Ne nézzük le a vegetáriánust, amiért néha sajtot, vagy tojást eszik. Az emberiség megmozdult a vegánság felé, ez mostmár letagadhatatlan, hosszú út áll előttünk.

2020. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 anonim ***** válasza:
90%

Az is elég ostoba érv a másik oldaltól, amikor azt mondják, ők szeretik az állatokat, de esznek húst és nem értik, mi ezzel a gond (a Dominion cimű dokumentumfilm is ezzel kezdődik). Meg az, hogy ők szeretik a kutyát,macskát, felháboritó, hogy Kinában megeszik őket, de azt nem tudod nekik megmagyarázni, hogy ezzel az erővel disznót is ugyanakkora szemétség megenni. Szóval vagy ne egye egyiket sem, vagy ne háborodjon fel a kinai kutyahúsfesztiválon.


Egyébként ahhoz képest , hogy mindig a kinaiakat szidjuk, ők sokkal nagyobb hajlandóságot képesek mutatni a változtatásra. A kutyahúsfelsztivált állitólag betiltják, mostanában több kantonban tiltották be a kutya-macskaevést, a Covid idején is elfogadták, hogy a rendőrség akár erővel is visszatoloncolhatja őket a karanténba..stb. At elkényelmesedett nyugati emberek sokkal többet háborognak azon, hogy csorbulnak a jogaik, ha nem mehetnek ki az utcára, vagy ha maszkot kell felvenni közterületen , gúnyolják a kinaikat, de nem értik, miért lenne erkölcsi akadálya a disznóevésnek. Nagyon erős kettősmérce van ebben a témában. Egyébként én sem enném meg azokat az állatokat, amiket a kinaiak megesznek, de náluk ez a magas népességszám, az éhezés miatt alakul igy. Ők sokkal alázatosabbak, nem bombázzák a nyugati világot azzal, hogy hagyják őket békén a kutyahúsevéssel, egyszereűbben elfogadják a tiltásokat is.Ezzel szemben egy európai a elmenne a hágai biróságig is, ha be akarnák tiltani bizonyos állatok fogyasztását.

2020. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/55 anonim ***** válasza:
92%
Nekem az szokott nagyon furcsa lenni, mikor a rendszeresen húst evő, abban kivetnivalót nem találó ismerőseim nem akarják,nem merik megnézni a vágóhidas videókat. Én még jóval azelőtt, mielőtt hallottam a vegán mozgalomról, felfedeztem ilyen videókat a neten és nagyon elkeseritettek, pusztán mezei állatbarátként. Kérdeztem pár ismerősömet, hogy mit szólnak, hogyhogy ilyesmi előfordulhat a a mai világban ? Egy részük totálisan közönyös volt, azt sem értette, miért tartom ezt problémának ("nincs nagyobb baj a világban ? "), más részük azt mnodta, ő nem meri ,nem akarja megnézni. Az ő fejükben nincs összekapcsolódás az állatbántalmazás, állatvágás , húsfogyasztás között, soha nem tudnád megértetni velük az ok-okozati összefüggéseket. A vegánok ok-okozati öszefüggést látnak ezek között és ezért vegánok. Sok húsfogyasztó egyébként feladná húsevést, ha neki kellene tartani és vágni őket, ezt tőlük szoktam gyakran olvasni.
2020. nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
78%

Bennem még az fogalmazódott meg a kérdésedről, hogy mennyire ellentmondásos, hogy a vegán ismerőseid kommunikációján fenn akadsz, de azon nem, hogy a tej-tojás-húsipar évizedek óta minden eszközzel átver. Nyilván mindenki tudja, hogy a profitmaximalizálásra, a vevők megnyerésére törekszenek. Azon miért nem vagy felháborodva, hogy elfelejtették közölni veled, hogy a malac, amit eladnak neked nem tudott megrodulni az óljában,a saját kakijában ül, vasvillával- lapáttal néha tarkón csapják, a vágóhidon elektromosan sokkolják ...stb. Vagy azon, hogy a tojás amit megvették, egy betegre tojatott tyúktól származik, akiknek valószinűleg fájdalmai vannak az erőszakos tojatás ,a ketrecben tartás...stb. miatt ?


Ezeken miért nem háborodsz fel ?

2020. nov. 22. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
92%
Előző vagyok : visszaolvastam a kommentem, természetesen nem kötekedni vagy lelkifurdalást kelteni akartam vele, hanem arról beszéltem, higy IGENIS itt az állattartókat, az ipart, a kereskedelmet, a vágóhidakat KELLene számonkérned, kérdező, rájuk kéne haragudni, hogy azt miért nem közlik az emberekkel, ha valami baj történt azzal a malaccal ? Ne a vegán barátaidra haragudj, ezt az energiát az ellátórendszerben keresd. A vegánok csak felhivják erre a figyelmet. Nem ők bántják az álllatokat. (tisztelet a kivételnek)
2020. nov. 22. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
39%

A vegánságnak vannak jó dolgai, érvei, nem ia a vegánokkal van bajom hanem azokkal, akik rá akarják erőszakolni ezt másra.

Ha egy normál étrendet követő ember ráparancsol egy vegánra hogy egyen húst, az kiakadna, pedig ugyanaz a kettő.


Mindenki egyen azt amit akar. És ismétlem semmi bajom a vegánokkal, csak azokkal akik kimennek tiltakozni, meg kiakadnak ha húst eszel. Én sose leszek vegán, mert semmi se fogható egy finom marhapörkölthez.

2020. nov. 23. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!