Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, akik azért kampányolt...

Vegánok, akik azért kampányoltok, hogy ne öljék meg az állatokat, arra gondoltatok már, hogyha valami folytán betiltanák a húst, akkor minden haszonállatot megölnének, mert nem lenne hasznuk?

Figyelt kérdés

2020. nov. 23. 00:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem egyik napról a másikra történne. Ahogyan elektromos autót vagy akár nem műanyag szívószálat sem egy nap alatt váltottak. A haszonállatokat direkt úgy tenyésztik, hogy sok legyen belőle. Ha nem lenne mit eladni, akkor nem tenyésztenék többé.
2020. nov. 23. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Nem, mert meg sem születne annyi haszonállat, mert befejeznék a nagymértékű állattenyésztést, így nem lenne mit megölni.


Ez nem úgy működik, hogy akkor egyik nap jön valami törvény és kinyírnak minden állatot. Mit kezdene a világ annyi döggel? Ez minden más téren folyamatos átállásként működik, itt is hasonló lenne a szitu.

2020. nov. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

Mikor ez bekövetkezik, mármint az élő állatok meggyilkolása a húsuk miatt, ez egy hosszas folyamat eredménye lesz. Itt évtizedes időtartamra gondolj. Először megjelennek az üzletekben a húshelyettesítő alternatívák, tofu, vega kolbászok és társaik. Majd megjelennek a laboratóriumi húsok is, amik rendes húsok, csak mesterséges körülmények között tenyésztik őket. Az előbbiek a vegák, az utóbbiak a húsevők igényeit elégítik ki. Mivel ezeknek olcsóbb az előállítása, így ezek terjednek el és lassan kiszorítják a hagyományos húsokat a kínálatból. Mellette megy a médiakampány a húsok egészségre káros hatásáról, az állattartás okozta környezetterhelésről és az állatoknak okozott értelmetlen szenvedésről, így az újabb generációk már a jobb alternatívákat választják. A hagyományos húsevést ugyanolyan gusztustalannak és erkölcstelennek fogja mindenki találni, mint az emberevést, úgy hogy nem is kell majd addigra nagyon téríteni az embereket, mert szép lassan maguktól is váltanak.

Ha most fiatal vagy, tízen-huszonéves, menj be egy boltba, nézz körül, "archiváld" amit látsz, és egy 40 év múlva mikor már idős leszel, nézd meg jól akkor is a kínálatot és hasonlítsd össze, meglepődve látod majd mennyire átfordult a kínálat egy másik irányba.

Üdv: z (2131-ből)

2020. nov. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Felfogtam hogy nem egyik napról a másik napra történne, DE A KÉRDÉSBE DIREKT ÍGY ÍRTAM
2020. nov. 25. 12:32
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 ez sose fog bekövetkezni. Nem lesz olyan hogy nem lesz több hús sehol. Azért mert az emberek 1% nem eszik, attól még nem lesz valtozás. Tofut már kóstoltam, egyaltalán nem helyettesíti a húst. Ha tényleg olcsóbb az előállítás, akkor miért kerül a vegán kaja 2szer annyiba mint a normál?


Visszatérve a kérdésra. Ha valami csoda folytán HOLNAP betiltanák a húst, akkor minden állatot megölnének, mert nem lenne szükség rájuk

2020. nov. 25. 12:35
 6/16 anonim ***** válasza:
40%
mi az hogy nem lenne rájuk szükség? te tényleg ilyen hülye vagy? a haszonállat kifejezést az ember aggatta rájuk, nem ők kérték, hogy azoknak legyenek nézve. Nem kell őket megölni, élhetnének végre normális életet. De tudom az csak az embernek a joga...gáz vagy
2020. nov. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
#6 mit gondolsz mi történne velük. Szerinted tovább etetnék őket feleslegesen. A szabadba nem engedhetik őket, mert akkor meg az erdőket pusztítanák ki, és az ökoszisztémát tennék tönkre. Nicsenek a szabadba csirkék, tehenek, sertések.
2020. nov. 25. 16:54
 8/16 anonim ***** válasza:
40%
de vannak, farmokon. Akik szeretik az állatokat, nem tesznek különbséget, hogy kutya vagy sertés, hidd el lenne aki foglalkozna velük. De én úgy tudom csak ezt elképzelni, hogy fokozatosan valósulna meg, szegénykék akik a vágóhídon vannak még levágásra kerülnének, de utánpótlásra már nem lenne szükség.
2020. nov. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Szerintem jóval több, mint 1% azoknak a száma, akik valamilyen állati eredetűt nem esznek, legyen az hús, tejtermék vagy tojás...


8% aki semmilyen húst nem eszik és max 1% a tényleges vegánok szám, akik semmilyen állati eredetű élelmiszert nem fogyasztanak.


Svédországban népszerű az a példa, és én pl ezt maximálisan támogatom, hogy ott nagyon támogatják a farmokat kormányszinten. Ha tej kell vagy tojás, nem feltétlen a szupermarketbe mész, hanem gyakorlatilag minden farmon van már ilyen "önkiszolgáló" automata, ahol te tejet meg tojást meg akár csirkét is tudsz venni.

A barátnőm anyukája is onnan veszi a tejet és csinál magának otthon abból sajtot, vagy onnan hozzák a tojást pl.

Egyrészt, jobb minőségű, nagy valószínűséggel etikusabb körülmények között tartott állattól származik, másrészt a tanyának/farmnak is bevétel, harmadrészt fenntarthatóbb, mint a nagyipari állattartás.


Nem kell mindenkinek vegánnak lennie az élet minden területén, de mindenki igyekezzen megfontolt döntést hozni, és a kormány is ilyen irányzatokat kéne, hogy támogasson.

2020. nov. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Az ember mindenevő, ezáltal húst is eszik. Megértem akik nem esznek, mert az állatokat ne öljék meg, de evolúciósan állati eredetű ételekkel táplálkozunk, és állatokat használunk fel mióta a földön vagyunk. A kormánynak egyáltalán nem kéne vegánság felé húznia. Abba viszont igazad van, hogy etikusabban kell tartani az állatot.

Kétlem, hogy 70millió vegán van a földön. Esetleg egyes országokba van ilyen arány, de kínába azt a szót se ismerik hogy vegán. Legalábbis a csirkehúst felszolgálnak vegán kajának

2020. nov. 25. 19:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!