Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért gondolják az emberek,...

Miért gondolják az emberek, hogy a vegán étkezés drágább?

Figyelt kérdés

Mostanában olvasgattam ezen a platformon, és sok kérdés alatt látom ezt a hülyeséget, meghogy marketing fogás a "vegán" felirat, hogy drágábban el lehessen adni.

Kérdezem én: a Spar kb 180ftos dobozos barackleve (ami évek óta ennyi) pl el van látva vegán logóval. Ha ez drága, mi a normális?

Azzal egyet értek, hogy drága pl next level meeten élni, de aki benne van, pontosan tudja, hogy nem ez a meghatározó. Egyéni példámat nézve, sokkal jobban jövök ki, pedig változatosabban eszem.

Azon is gondolkodtam, hogy ez is egy védekező mechanizmus mikor elfogynak az érvek?


UI: Légyszives, normális válaszokat írjatok, szeretném megérteni a másik oldalt. A veszekedő, pejoratív válaszokat egyből jelenteni fogom, és erre mást is bíztatok.

Csak kulturáltan:)



2020. nov. 23. 06:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/83 anonim ***** válasza:

Ezek szerint - pontosabban szerinted - ha valakinek nincs sejtbiológiai képzettsége, annál nem érvényes az orvos által mért vérnyomás!


Ugyanis végig azt nyomod, hogy ha valki elhagyja a húst, attól nem lehet, hogy normális lesz a vérnyomása, mert nincs fogalma a sejtek müködéséröl!

2020. dec. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/83 anonim ***** válasza:
0%

Sokak fejében él az a tévhit, hogy a vegán étrend egészségesebb, de ez nem feltétlenül igaz.


A nyersvegán, teljes értékű növényi étrend valóban az, hiszen nem tartalmaz semmilyen (vagy csak minimiális mértékű) feldolgozott és tartósított élelmiszert.


Na de a vegánok nagy része halomra vásárolja ezeket a vegán műkajákat, úgy mint: növényi joghurt, vegán sajt, tejföl, kolbász, vegán mirelit pizza, egyéb készételek... szerintetek ezek egészségesek? Ugyanúgy teli vannak b***va mindenféle adalékanyaggal ízfokozóval, tartósítószerrel, csak épp olyanokkal, amik nem állati eredetűek.


Vicces, amikor egy ilyen kajákon élő vegán veri a mellét, hogy ő aztán mennyire egészségesen étkezik... holott semmivel se jobb, mint a mindenevő étrend.

2020. dec. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/83 anonim ***** válasza:
0%

Az előzőhöz kiegészítésként, itt van pár konkrét kaja, csak hogy lássátok, nem a levegőbe beszélek:


Vegán "darált hús": [link]

Vegán "hamburgerhús": [link]

Vegán "majonéz": [link]


Érdemes végignézni az összetevőlistát.... na biztos, hogy ezek olyan egészségesek?

2020. dec. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/83 anonim ***** válasza:
100%
szerintem akárki aki a húsmentes étrend előnyeiről beszél, akkor nem ezekre a termékekre gondol. Ha a mindenevők egészséges étrendjéről van szó, akkorsem a hamburger vagy a majonéz ugrik be elsőnek, ugye?
2020. dec. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/83 anonim ***** válasza:

72/73-as: a legtöbb vegán NEM ilyeneket eszik, hanem nyers alapanyagokból készíti ez az ételeit.

Mellesleg a vegán elsö sorban nem az egészséges ételekröl szól, hanem az állatvédelemröl, de itt nem ez a lényeg.


Az eredeti kérdés szerint a vegán étkezés költségeiröl volt szó, és aki komolyan veszi, az a nyers zöldségféléket, gabonákat, hüvelyeseket vesz, és abból készít magának, amit akar.


Nem az a jellemzö, hogy vegán "mü-akármiken" él, de ha nagy ritkán mégis vesz ilyeneket, az nem igazán sokat számít a költségekben, ahogy egy mindenevönél sem a karácsonyi nagybevásárlás alapján itélik meg meg az étkezési költségeket!

2020. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/83 anonim ***** válasza:

74/75: azért tértem ki erre, mert az előző oldalon egy válaszoló azt fejtegette, hogy ő azért lett vegán, hogy idős korára ne legyen cukorbeteg, elhízott, illetve valaki fejtegette, hogy amint abbahagyta a húst, hirtelen normalizálódott az eddig magas vérnyomása.


Tény, hogy a nyersvegán étrend az egyik legegészségesebb, pont azért, mert kb. semmiféle feldolgozott, adalékanyagokkal teli kaját nem tartalmaz.


Viszont ez csak a vegán étrend egyik változata, hiszen úgyis lehet valaki vegán, hogy ezeken az utánzat műkajákon él, ami cseppet sem egészségesebb a húsevők étrendjénél.


Tehát önmagában az, hogy a vegán étrend egészséges, téves következtetés. A teljes értékű növényi étrend tényleg az, de maga a vegán étrend, ha teli van feldolgozott kajákkal, akkor nem az. Csak sokan ebbe nem gondolnak bele.

2020. dec. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/83 anonim ***** válasza:
szerintem akinek van esze, felfogja, hogy a költő nem arra gondolt, hogy a feldolgozott vegán kaják az egészségesek..
2020. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/83 anonim ***** válasza:

76-os: abban tökéletesen igazad van, hogy egy étrend attól nem lesz egészséges, hogy csak növényi alapanyagokat tartalmaz, ez csak akkor igaz, ha a minöség (ami nem feltétlen drágát jelent) és az összetétel is kegyensúlyozott arányban van jelen.

Meg az is egyértelmü szerintem mindenkinek, hogy a feldolgozott, iparilag elöállított ételek semmi esetre sem egészségesek.

2020. dec. 8. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/83 anonim ***** válasza:
78: Sajnos nem mindenkinek. Én is találkoztam már olyan vegánnal, aki azért tért át, mert le akar fogyni, és a vegán étrenddel biztos menni fog, mert az mennyire egészséges. De persze főzni/sütni lusta, vegán műkajákon meg készételeken él, és csodálkozik, amiért egy dekát sem fogyott fél év alatt.
2020. dec. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/83 anonim ***** válasza:
Ilyen is van, de a nem-vegán étrendje sem lehet okosabban összeállítva!
2020. dec. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!