Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mikor tűnnek vajon el teljesen...

Mikor tűnnek vajon el teljesen a vegetáriánus, vegán étkezést, illetve az ezeket követő személyeket gúnyoló, feleslegesen provokáló, észérveket nem felvonultató emberek?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy kvázi "különcködés" miatt lettem vegetáriánus; rendkívül bosszantott, hogy a környezetemben mindenki húst hússal fogyaszt, így úgy éreztem, így lázadhatok az ostoba berögződések, szokások, a diverzitás hiánya ellen.


Alapvetően elégedett vagyok, változatosan táplálkozom, de úgy érzem, még színesebbé tehetném az étkezésem heti 1-2 alkalommal húsos főételt fogyasztanék (nyilván nem valami moslékot, mint disznóhúst, különböző felvágottakat és társaikat).


Ebben azonban megakadályoznak a provokatív, rosszabb esetben kifejezetten gyűlölködő kommentek, amikből továbbra is rengeteg van.

Mi kellhet ahhoz, hogy ez változzon végre?



#vegetatianus
2020. dec. 5. 19:29
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%

Te sem vagy külömb, abból is látszik hogy ostobának bélyegzed meg a húst is evõ embereket.

VegetatiANUS

2020. dec. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%

Divat vegetáriánus lettél, mosléknak nevezed embertársaid táplálékát, és azon aggódsz, hogy téged provokálnak? Mondjál már egy példát, mert eddig úgy néz ki, hogy itt te provokálsz másokat!

Minek kellene változnia ahhoz, hogy nyugodtan ehess húst Magyarországon? Beszéld át ezt a dolgot még párszor a pszichológusoddal, ebben ő tud segíteni!

2020. dec. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
14%

Sajnos ezek nem tünnek el soha, mert ennyire ostobák, azt hiszik, csak nekik van igazuk, és mindenki más hülye, mármint a neten keresztül. Ez az egyetlen "érvényesülési" lehetöségük, és mivel nem tudnak gondolkodni, ezért érvekkel sem lehet rájuk hatni.



Ahhoz, hogy ez megváltozzon, az kellene, hogy az emberek elérjék azt a szintet, hogy elfogadják a másikat olyannak, amilyen, nem akarják megváltoztatni a saját képükre és nem akarnak ráeröltetni a másikra semmit.


Ami meg azt illeti, hogy néha ennél valamiféle húst, az sem nprobléma, ha nem vegetáriánusnak nevezed magad, hanem a tené rendszer szerint étkezö valakinek - ez ugyan alapvetöen növényi étrendet jelent, de minden mögöttes elv nélkül, és néha egy-egy csalónap belefér. Én is nemrég találkoztam ezzel az irányzattal, nekem annyiban elöny, hogy ez a fanatikusoknak is elfogadhatóbb, mintha vegánnak nevezem magam - ez az én esetemben ugyanis csak annyit jelent, hogy állati termékek nélküli étrendet folytatok, de egészségügyi okokból, tehát nem harcos vegán vagyok.

2020. dec. 5. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
88%
#3, teljesen igazad van, azzal együtt, hogy a vegyes étrendet követők is megérdemelnek egy kis elfogadást, nem túl ildomos lemoslékozni a kajájukat.
2020. dec. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Gúnyolódás, provokáció, ilyesmi mindig lesz. Ennek az emberi pszichológiában van az oka.


Ne mások gúnyolódásától tedd függővé azt, hogy mit eszel. Nem sokkal bonyolultabb azt mondani, hogy "általában nem eszem húst", mint hogy "vegetáriánus vagyok". Nem kell semmilyen csoporthoz csapódnod, lehetnek saját elveid. Ha valakit érdekel, annak elmagyarázod a hogyant és a miértet. Aki csak főzni akar neked, annak elég annyi, hogy most kérsz húst vagy nem. Aki meg hitvitát akar nyitni, azzal nem állsz szóba.

2020. dec. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
4-es: figyelmedbe ajánlom, hogy 1: nem moslékoztam le senki kajáját, 2: azt írtam "az emberek elérjék azt a szintet, hogy elfogadják a másikat olyannak, amilyen, nem akarják megváltoztatni a saját képükre és nem akarnak ráeröltetni a másikra semmit" - ebbe mindenképpen beletartozik az is, hogy a vega/vegán csoport sem erölteti rá a mindenevökre a saját elveit - de a kérdésfelvetés miatt ezt nem emelten ki külön.
2020. dec. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
87%
ezt én sem értem, amit te képviselsz. szóval azért lettél vegán, mert ezzel lázadsz a szüleid meg a környezeted ellen és ez mennyire cool? azt megértem ha valaki az állatok védelmében lesz vegán, vagy mint én az egészsége miatt választja a növényi étrendet.
2020. dec. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
91%
A disznóhús miért moslék és akkor pl a csirke miért nem az, szerinted?
2020. dec. 5. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
88%
Amugy is koponyegforgato vagy, ha neha ennel egy kis husikat (hiaba nevezed felvagottnak).
2020. dec. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
91%

Miért legyenek a kommentelők úriemberek/úrihölgyek, ha te mosléknak nevezed éetelüket. Azt, amit te "lázadásból" moszmár nem eszed meg.

.

Áruljad el, ki ellen lázadsz?

.

Vegetáriánus lettél, mert ez a divat - és külöcködsz vele.

Csak azért bántanak ez miatt, mert úgy beszélsz, ahogy kérdésed indoklásában, és dicsekszel azzal ami vagy.

Rád nézve senki nem fogja szidni a vegatáriánusokat, ha te nem dicsekszel azzal.

2020. dec. 5. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!