Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegák miket esztek ebédre?

Vegák miket esztek ebédre?

Figyelt kérdés
sajnos már kicsit unalmas a rántott sajt, stb. nem tudom mit ehetnék, de húst nem akarok
2021. jan. 2. 12:42
1 2
 1/15 anonim válasza:
100%
YouTubeon a theseriousfitnessnek nagyon jó és egyszerű receptjei vannak fennt. De ha angolul keresel rá úgy is rengeteg ilyen jellegű receptet hoz ki és tényleg vannak nagyon jók. De pinteresten,tiktokon, instan stb és tömérdek ötletet találsz :))
2021. jan. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Grillsajtos hamburgert édesburgonyával. Holnap raviolit készítek.
2021. jan. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vega, de hetente minimum kétszer húsmentes kaját főzök. Rengeteg lehetőség van az unalmas rántott zöldség vagy rántott sajt opciókon kívül.

Tegnap pl. tojásos sült rizst csináltam abból, ami volt otthon (sárgarépa, brokkoli, zöldbab, cukorborsó, pak choi káposzta, fokhagyma, gyömbér, chili, szójaszósz, halszósz, szezámolaj). De a sült rizst ezerféleképpen el lehet készíteni és azt teszel bele ami jólesik. Egg fried rice néven millió receptet találsz angolul. Ha rizs helyett inkább ázsiai tésztát ennél (fried noodles), azzal is nagyon finom.

Sokszor szoktam legyel túrós-krumplis pirogot (pierogi) csinálni, salátával, ebben sincs hús és laktató, finom kaja.

Lasagnat csinálhatsz hús helyett spenót-cukkini-gomba töltelékkel, tejszínes szósszal, én feta sajtot is morzsolok a töltelékbe, isteni.

Zöldségfasírtot is csinálhatsz (nekünk a brokkolis quinoás a kedvenc) és ezerféleképpen variálhatod.

Rizottóból is csinálhatsz millió félét, ahhoz sem kell hús, ha zöldség alaplével készíted, de tésztához is ízlés szerint variálhatod a zöldségeket paradicsomos szószban.

Ez csak pár példa, ezek nálunk gyakoriak, de nagyon sok opció van, szóval nézz körbe youtube-on :)

2021. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Házhozszállítós vega kajáldákban nem gondolkodtál? Tele van velük a város és azokban elég nagy a választék.
2021. jan. 2. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Sunshinedoll ***** válasza:
100%
Én mondjuk nem vegetáriánus vagyok, de gyakran csinálok zöldséges curryt, sült/párolt zöldségeket, lencsepörköltet, gombapörköltet, salátákat, zöldségfasírtot, krémleveseket, lencselevest, zöldséges chillit, kb végtelen lehetőség van.
2021. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Köles fasírtot ebédeltem.
2021. jan. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ránott sajt helyett: rántott gomba, rántott zöldségek, tükörtojás, főtt tojás, bundás kenyér (pl spenóthoz), falafel, pirított tofuszelet, töltött gomba (túróval), sült gombafejek (kicsi olajon serpenyőben gyorsan kész), túrófasírt, szójapörkölt, tojáspörkölt.
2021. jan. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan azt eszem mint mindenki mas, csak a hus helyett valami mast hasznalok (tofu, szoja, sajt, tojas, turo) feherje forrasnak.
2021. jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
2021. jan. 2. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Íme a jövő hétre rendelt ebédeim:


Hétfő: fokhagymakrémleves - sült zöldségek curry szószban, rizs

Kedd: fahéjas málnakrémleves - zöldborsós szejtáncsíkok tésztával

Szerda: vöröslencseleves - rántott karfiol

Csütörtök: édesburgyonakrémleves - sóskafőzelék, krumpli, főtt tojás

Péntek: paradicsomleves - csicseriborsó cukkinivel, kukoricával


Remélem, segíthettem.

2021. jan. 2. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!