Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegának! Honnan szerzitek be...

Vegának! Honnan szerzitek be a B12-t?

Figyelt kérdés
Már évek óta nem eszek semmilyen húst, de tejet meg más állati származékokat szoktam fogyasztani. Nemrég viszont azokról is lemondtam, tehát mondhatjuk hogy vegánként étkezem. Megnéztem neten hogy így is rendben lesz-e az étkezésem, de azt írják a legtöbb helyen, hogy a zöldségek gyümölcsök B12 vitamint nem tartalmaznak egyáltalán, az zsírban oldódik. És gondolom azt jó lenne valahogy bevinni. Mi erre a legjobb mód?

2021. jan. 5. 16:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%
Tabletta, B12-vel dúsított növényi ital. Vannak ilyenek.
2021. jan. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
45%

A b12 vízben oldódó vitamin. Régen rákerült a koszos talajjal a zöldségekre, gyümölcsökbe. Azokat megették az állatok. Manapság az állatoknak is pótolják, úgy lesz a húsban.

Egyébként b12 kapszulában lehet bevinni, vagy sok van belőle például a sörélesztőpehelyben.

2021. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
22%
A B12-et alapvetően egy bélrendszerben élő baktérium állítja elő. Ezeket az átlagember persze jól kiírtja az antibiotikumok használatával és ellentétben a húsmaffia hazugságaival a legtöbb állat húsában sincs mert elég sok állatot kezelnek szintén antibiotikumokkal. De akinek van egy egészséges helyreállított bélflórája annak nem kell semmiféle étrend kiegészítőt szednie. Ja és egyébként a B12 hiány a húsevők körében gyakoribb probléma mint a vegánok körében.
2021. jan. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
85%

Van b12vel dúsított növényi tej, de csak ebből nehéz lenne fedezni a napi szükséglet. Patikában, vagy ahol árulnak étrendkiegészítőkez, tudsz venni tabletta formájában, állítólah van b12 szájspray is, de van b12 szopogató tabletta. Sokáig szopogató tablettát vettem, mert állítólag úgy szívódik fel a legjobban, de mostanában nem kapok ilyet a környékünkön.


A b12 vitamint a talajban lévő mikroorganizmusok állítják elő, vízben oldódik, így régen a víz is tartalmazta. Ma már a csapvízből klóros víz folyik, így esélyünk sincs ilyen formában hozzájutni. Legelésző állatok hozzájuthatnak, de az iparilag tartott állatok is ma már injekció formájában jutnak hozzá. Valóban a szervezetedben is termelődik b12, azt hiszem a vékonybélben, de javítsatok ki, ha tévedek, viszont innen mi nem tudjuk hasznosítani, ezt biztosan tudom, ezért van szükség a pótlására! Ez az egyetlen vitamin, amit növényekből nem tudunk pótolni!

2021. jan. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
71%

3 Butaságokat írsz, akik esznek húst, annak nem probléma.

Az emberi vastagbélben élő baktériumok képesek lennének B12-vitamin képzésére, de onnan nem tud bekerülni a véráramba. Tehát ezért be kell vinni a szervezetbe.

2021. jan. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
0%

"de onnan nem tud bekerülni a véráramba."

:DDDDDDD xD x,D

mesélj még :D

2021. jan. 5. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
56%
Magamba szúrom.
2021. jan. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
4%

“ de onnan nem tud bekerülni a véráramba. Tehát ezért be kell vinni a szervezetbe.”


Ezt értsem úgy, hogy a vegánok egyék meg, ami onnan kijön?

Burkoltan erre céloztál?

2021. jan. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
8 Tessék? Hogy jutottál ilyen következtetésre? Pusztán annyit írtam, hogy az embernek be kell vinni B12-t, mert nem tudja előállítani az emberi szervezet.
2021. jan. 5. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
4%
De hát ott termelődik, és valahogy be kell vinni, mert magától nem megy. Ebből.
2021. jan. 5. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!