Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Megihatom a Kopi Luwak kávét?

Megihatom a Kopi Luwak kávét?

Figyelt kérdés

Imádom a kávét, rengeteg féle specialitást végigkóstoltam már. (Szigorúan tej nélkül!!)

Kíváncsi lennék viszont a Kopi Luwakra is. De a legutóbb, ahol volt kínálatban nem mertem kérni mivel részben állati ererdetű. Gondoltam felteszem itt a nagy kérdést, belefér a vegánságba a Kopi Luwak fogyasztás?



2021. jan. 14. 15:07
A kérdező szavazást indított:
Igen
Nem
15 szavazat
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Rajtad múlik. Az állatokat természetesen itt is rossz körülmények között tartják, kiragadva természetes környezetükből, kis helyen, nem megfelelő táplálékon. Ez nem olyan, ami egy átlag vegánnak belefér, de ha mindenképpen szeretnéd kipróbálni, nem kell magyarázkodnod senkinek, próbáld ki. Én nem innám meg (valószínűleg akkor se, ha nem lennék vegán, számomra bizarr), de nem ítéllek el, ha te megteszed. Senki nem lehet 100%-os vegán, de már az is nagy lépés, ha törekszel rá.


Összefoglalva: ahogy érzed.

2021. jan. 14. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Hasznos volt nagyon! Akkor csak kipróbálni fogom. Úgy érzem egyszer belefér!
2021. jan. 14. 15:33
 3/7 anonim ***** válasza:
76%

Nem akarok leszólni senkit(igen, tudom, le leszek pontozva), de pont ezért nézik sokan divat majomnak a vegánok nem kis részét. Nem is az számít neki, hogy az állatoknak jó-e vagy sem, hanem, hogy a többi vegán mit gondol majd ő róla. Szektás megfelelési kényszer. Ha a vegán pápa megengedné neki, hogy marha pörit egyen, akkor azt is enne jó kedvvel. Ha a vegán nagytanács kijelenti, hogy az avokádó nem vegán, akkor azt sem eszik.

Javaslom, otthon fogyaszd, akkor a többi vegán nem látja. A muszlimoknak ez már bevált az alkohollal, fedél alatt Allah nem látja.

2021. jan. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
A szaró cibetmacska nem adja az életét a kávéért, csak eszik és szarik, tehát simán.
2021. jan. 14. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Nem akarlak lebeszélni, de egy nagy 0 a kopi luwak :)


Menj el egy hazai mikropörkölőbe, és tizedannyiért 10x jobb speciality kávét kapsz.

2021. jan. 14. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A legdrágább Kopi Luwakokat leszámítva a nagyüzemi tej- és tojástermeléshez hasonlóan állítják elő ezt a kávét, fogságban tartott állatokkal, nem vagyok vegán, de szerintem semmiképp nem fér bele a vegánságba a fogyasztása.
2021. jan. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalatból mondom, hogy inkább legyél egy lazább vegán hosszabb ideig, mint tökéletes vegán rövid ideig! Igyad!


(Egy vegánból lett vega)

2021. jan. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!