Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánus társaim, ti...

Vegetáriánus társaim, ti mennyi fehérjét esztek egy nap? Miből viszitek be?

Figyelt kérdés

Szoktatok ennyi húspótlókat pl tofu, szejtán?

Én nem eszek semmi ilyet. A legtöbb fehérjét sajtból eszem, azt szinte minden nap eszek. Második helyen a fehérje készítmények állnak (fehérje szelet, fehérjeital), harmadik helyen a túró és a tojás (ezeket heti 2-2 nap eszek kb).

Összesen napi kb 50-60 g fehérjet eszek. 162 cm nő vagyok, jelenleg 75 kg, épp fogyózom.


2021. jan. 16. 11:27
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
bár már nem vagyok vega, de amíg az voltam, nem számolgattam semmit. tejet ittam minden nap, sajtot, tojást is ettem, néah tofut. szejtánt soha. durva hiánytünetem sose volt
2021. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37%

Én jelenleg izmot építek, így több fehérjét eszem, mint az átlag, olyan 130-140 gramm körül lehet naponta. Túró, tej, és sajt az alap, ehhez jön még, ami a többi élelmiszerben (péksütemény, zöldség) van. 70 kiló körül vagyok és férfi.

Amennyit te eszel, az a minimum, ugyanis 0,8 g fehérje a minimum testsúlykilogrammonként.

2021. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
81%
Nekem a fehérje elsősorban növényi. Lencse, csicseriborsó, gomba, bab, tofu, borsó, mogyoró, tojás, ezekben sok a fehérje, de némely gabonában is, ezeket eszem. Nem számolom, csak a fehérjekomplettálást tartom, tehát hogy két magas fehérjetartalmú, de eltérő aminosav összetételű étel együtt teljes értékű fehérjét alkosson. Például humusz kenyérrel/pitával az teljes értékű fehérjeforrás, vagy bab kukoricával szintén teljes, stb, utána lehet keresni.
2021. jan. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha fogyózol, akkor a sajtot és a tojást hanyagolnám a helyedben a sok zsír miatt.
2021. febr. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!