Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánus étrend mellett,...

A vegetáriánus étrend mellett,hogy fér meg a dohányzás és sok kávé fogyasztása?

Figyelt kérdés
Egyik munkatársam 38 éves nő vegetáriánus,de mellette minden órában 1 cigi meg napi kb 6-8 kávé. Meg a buddhista filozófiát követi,jógázni jár. Egyébként 1 kedves nő,szép alakja,akár egy 18 évesnek,nincs 1 gramm felesleg rajta.
2021. jan. 16. 12:34
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Már miért ne férne meg? A vegetáriánus nem eszik húst. Sem a kávé, sem a cigaretta nem hús.
2021. jan. 16. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

A vegetáriánus csak annyit jelent,h ogy az illetö nem eszik húst. A dohányzás meg kávé nem hús evés.

SZóval nem értel a kérdésedet, miért ne dohányozhatna vagy kávézhatna egy vegetáriánus???


SÖT, hogy még valamivel tovább menjek, ha netán vegán lenne az illetö, akkor is beleférne, merta vegánok csak állati eredetü termékeket nem használnak, a dohány meg a kávé pedig növényböl van.


Egyik irányzatnak sem az a lényege, hogy egészséges életmódot folytassanak, hanem vagy a húst kerülik, vagy az állatokat védik - de egyik esetben sincs olyan kitétel még a legszigorúbb változatban sem, hogy nem szabadna dohányozni vagy kávézni!

2021. jan. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Van aki állatvédelmi okokból nem eszik húst, vagy van aki környezetvédelmi okokból, egészségügyi okokból, vagy vallási okokból, sokféle vega van. Én 4 éve vagyok vega, ebből az első kettő évben szigorú vegán voltam. Évek óta próbálok leszokni a dohányzásról, de sok próbálkozásom kudarcba fulladt.
2021. jan. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne férne? Sem a cigiben sem a kávéban nincsenek halott állatok.
2021. jan. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi köze van a kettönek egymáshoz szerinted?
2021. jan. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
77%
Annyiban igaza lehet a kérdezőnek, hogy a legtöbb cigit kutyákon tesztelik, a kávétermesztéshez szükséges földet pedig az állatok élőhelyének irtásával szerzik.
2021. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
45%
A drágábbak kávé állati eredetű. Pl Cibet kávé. Az állat kiválogatja a neki ízleteset megeszi és a kakijából kiveszik. Így már állati eredetűvé válik 😅
2021. jan. 16. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én azt értem,hogy nincs összefüggésbe a vegaság és dohányzás(tudom,hogy nem állatból van :D). De,hogy egy olyan ember aki "elvileg" egészségtudatosan(bár itt is vannak ellentmondások) étkezik,hogy lehet annyi esze,hogy bizonyítottan egészségkárosító szokásokat használ??
2021. jan. 16. 18:18
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegák nem feltétlen élnek egészségtudatosan. Nekem az egyik legbagósabb, legalkeszebb, legtöbb gyorskaját zabáló ismerősöm vega. Nem azért csinálja, hogy egészséges legyen, csak undorodik a hústól.
2021. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
A vegetáriánus nem egyenlő azzal hogy egészségtudatos. A vegetáriánus pusztán annyit jelent, hogy nem eszik állatot. Az egészségről itt szó nincsen, maximum lelki egészségről, mert van akinek bűntudatot okoz állatot enni.
2021. jan. 17. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!