Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért hasznos a szervezet...

Miért hasznos a szervezet számára ha nem eszik valaki húst?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi,h ki milyen indíttatásból kezdi el. Én úgy gondolom h az ember fogazata emésztőrendszere minden evésre lett kitalálva. Én a ketogén diétával értek egyet, nem tudom komolyan venni ezt a vega étrendet főpeg mikor valaki fogyás miatt, cukor betegség miatt kezdi el. Annak a húshoz semmi köze.a hízáshnak a cukorbetegségnek is a szénhidrátokhoz van köze nem a húshoz. Annyira divat jellegű lett a vegetarianizmus,h inkább nevetsegesnek találom és úgy látom h ezzel akarnak kitűnni a tömegből. Írjatok valamit légyszi,miért jó növényi alapú étkezés neketek. Amúgy akinek a zsíros,húsos ételektől fáj a hasa annak v.milyen enzime kevés vagy nincs,epe problémaja van,attól h nem eszik ilyesmit nincs megoldva a gond.

2021. jan. 30. 16:13
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
83%
Van aki az állatokat sajnálja és azért nem eszik húst.
2021. jan. 30. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
NEM hasznos a szervezet számára, ha nem eszik húst. Biológiailag semmi alapja nincs a vegán étrend hasznosságának. Persze elélhetsz vele 100 évig, de hússal is. Szóval csak agymenésnek tartom. Ártalmatlan.
2021. jan. 30. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
63%

A vegaságot hülyeségnek tartod, de a ketogént nem, hát meghalok ;)


Mellesleg, hogy Te mit gondolsz, meg hogy mik a tények, az két különböző dolog. Az embernek mindenevő fogazata van - mondjuk a disznónak is, mégsem eszik húst -, de a mindenevés nem azt jelenti, hogy minden ételtípust enni kell, hanem azt, hogy mindent meg tudsz enni és emészteni anélkül, hogy kipurcannál tőle.


Sok oka van annak, ki miért Vega, van, aki állatvédelmi, van, aki környezetvédelmi, van, aki vallási szempontból, nekik ezért jó.

2021. jan. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
De ezek haszonállatok,nem is élnének ha nem ennénk meg őket. Ezért tenyésztik őket,de aki háznál tartja az sem azért mert jaj de cuki. nem értem az alapját,pont ez a kérdés. A ketót értem.
2021. jan. 30. 17:55
 5/20 anonim ***** válasza:
32%
De nyilván nem az a vega, aki haszonállatot tart.
2021. jan. 30. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%
Apukám fehérje diétán van, azért hasznos neki ha nem eszik húst (illetve csak heti egyszer-kétszer, akkor is mértékkel) mert az izületeiben kevesebb húgysav halmozódik fel és kevésbé fájnak az ízületei.
2021. jan. 30. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerinted a ketogen dieta rendben van? Nagyon keveset vagy semennyit se enni a legfontosabb tapanyagunkbol a szenhidratbol? Inkabb nezz utana jobban es rajossz milyen butasagot csinalsz a testeddel. Az is vilagi hulyeseg, hogy a cukorbetegseg a szenhidrat miatt alakul ki. A cukorbetegeknek vagy nem termelodik inzulin ami elvinne a cukrokat a sejtekbe vagy autoimmun betegseg es a sajat szervezetunk tamadja meg a hasnyalmirigy beta sejteket amik az inzulint termelik. Hol itt a konkluzio hogy ezt a sok szenhidrat csinalja? Megmondom en, sehol. Sot, ratennek egy lapattal es elmondanam, hogy a cukorbetegseget a magas zsirtartalmu etkezessel hoztak osszefuggesbe. Ez az elsoszamu kivalto oka.


Kerdesedre valaszolva: sem a fogazat sem a szervezet nem mutat osszefuggest a mindenevokkel, ezt magad is ellenorizheted mondjuk itt:

[link]

Azert jo nem enni hust, mert evvel megovod magad mindazoktol a mergektol amit megetetnek a haszonalatokkal hogy gyorsabban nojenek, meg az antibiotikumoktol, meg a hormonoktol, meg a mereganyagoktol. Ezek mind ottvannak a husban.

2021. jan. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

"Az embernek mindenevő fogazata van - mondjuk a disznónak is, mégsem eszik húst"


Lehet nem hallottál még olyanról, hogy egy tyúk véletlen berepült a disznóólba. Megzabálják pillanatok alatt. A disznó eszik húst, ha alkalma adódik rá.

2021. jan. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
én olyanról is hallottam hogy a nyulat megette mindenestől, de ez nem azt jelenti hogy kell is neki, teljesen eléldegél meg fel lehet hízlalni kukoricán, árpán, búzán, herén stb... nem létfontossága a hús, ahogy nekünk se
2021. jan. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
A ketogén diéta egy alkalmi dolog. Nem életmódra lett kitalàlva. Norbival vitatkoztunk, le is tiltott. A sok fehérje és zsír bevitel megviseli a beleket, a màjat, a vesét, az ereket. Élettani ismeretek kellenének. Egy rendőr meghülyít egy fél orszàgot. Cukor vegyjele (!) majdnem ugyanaz, mint a kokain.
2021. jan. 30. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!