Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ha kiderül, hogy gluténérzéken...

Ha kiderül, hogy gluténérzékeny vagyok, mit fogok enni???

Figyelt kérdés

5 éve nem igazán eszek húst, mert sajnálom az állatokat. Évente átlag egy-két alkalommal eszek halat, de ennyi maximum. Emellett laktózérzékeny vagyok, egyre durvábban.

Már évek óta az a gyanúm, hogy gluténérzékeny vagyok, amire többek közt bőrtünetekből következtettem. A bőrtünetek most már elviselhetetlenek (csupa vér a ruhám a viszketéstől), megpróbálom újra kivizsgáltatni a gluténérzékenységet. Csak felmerült bennem a kérdés, hogy ha tényleg az vagyok, mit fogok enni? Kiesnek a tészták, kenyér, keksz és kb. minden ehető, mert a gluténmentes lisztből készült ételek ehetetlenek, próbáltam. Tejet nem lehet. Mondjuk az még megtörténhet, hogy ha a gluténérzékenység miatt váltam laktózérzékennyé, hogy ha a gluténmentes diéta beválik, akkor tejet újra tudok fogyasztani.



2021. febr. 8. 01:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
11%
Szegény hal
2021. febr. 8. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
90%

Ehetsz hajdinát, rizst is pl.

A gluténmentes termékekből már nagyon nagy a kínálat, biztosan találsz számodra ehető dolgokat :)

Tudsz te is sütni magadnak,jó receptek vannak. Az elején nehéz, de hozzá lehet szokni néhány hét alatt ezekhez az ételekhez.

Én5.5 éve vagyok gluténérzékeny, az elején borzasztó volt, aztán kitapasztaltam miket szeretek, így már csak az a rossz, hogy nem ehetek bárhol bármit, de itthon amit akarok mindent meg tudok csinálni magamnak.

2021. febr. 8. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Hát a rizst utálom.:(


2-es, tudnál abban segíteni, akár privátban, hogyan vizsgáltathatnám ki magam? 10 éve vannak bőrtüneteim, kétszer voltam bőrgyógyászaton, de csak tünetileg kezelik, illetve a második alkalommal 1,5 hónapra kaptam időpontot és pont elmúlt, hiába vittem fotót. Egy gasztróstól is kérdeztem, aki a refluxomat megállapította gyomortükrözéssel, de csak a vállát vonogatta. Én meg meguntam őket. El voltam ezzel a bőrbetegséggel, de augusztus óta kezelhetetlen a helyzet, már az alvásba is bezavar a viszketés, arról nem szólva, hogy vállalhatatlan kezd lenni a testem, szoknyát már lassan harisnyával se hordhatok, csupa seb a lábszáram.

2021. febr. 8. 01:35
 4/25 A kérdező kommentje:

Nem mondanám magam finnyásnak.

A rizst és a gluténmentes termékeket tényleg nem szeretem, ízetlenek, ehetetlenek, kőkemények és szárazak, de kb. 10 éve próbálkoztam gluténmentessel, lehet hogy most már vannak jobbak is.


A tejet szeretem, de már csak laktózmentes formában bírom.

A húst is szerettem, azt nem finnyásságból kerülöm, hanem mert az állatok szenvedése árán nem kell.

2021. febr. 8. 02:03
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Engem a házidoki utalt be a gasztróra, ott csináltak gyomortükrözést, de nagyon fontos, hogy nem szabad a vizsgálat előtt elkezdeni a diétát, mert akkor nem biztos, hogy ki tudja mutatni.

Én sajnos elkezdtem hamarabb diétázni, mert nagyon ment a hasam , brutális fejfájásom volt, így nem tudták kimutatni, de azt mondta a doki, hogy attól még lehetek az, és ha jobban érzem magam,akkor gluténmentesen étkezzek.

Hát sajnos voltak az elején diéta hibáim, ott bebizonyosodott, hogy kell az a diéta. Néha most is előfordul (kb 1x évente), hogy glutént eszek véletlenül, hát meg is van az eredménye, borzasztó rosszul szoktam olyankor lenni.

2021. febr. 8. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

6-os, akkor te se lettél rendesen kivizsgálva szerintem.

Sima gyomortükrözéssel szerintem nem lehet ezt diagnosztizálni.

Annyit azért olvastam róla, hogy először megnézik a vékonybélbolyhokat, valóban a diéta előtt, de aztán a diéta után kb. egy évvel újra ellenőrzik. Másrészt van erre vérvizsgálat is és a kettő együtt adja ki az eredményt.

Ha neked a gluténra vannak erős tüneteid, az mondjuk jó.

Nekem csak a tejre vannak.

A gluténmentes étkezés betartása nagyon nehéz. Mivel nekem nincsenek közvetlen fellépő tüneteim a gluténtól, ezért én nem tudnám tartani diagnózis nélkül.

2021. febr. 8. 02:41
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

A fiam gluténmentes diétán van már 3 éve a gyerek háziorvos adott beutalót a gasztroenterológiai vizsgálatra neki pl olyan magas volt igg,Iga szintje hogy meg sem kellet nézni gyomortükrözésel semmit.mert annyira egyértelmü volt diagnózis,és ő róla még nem lehetett mondani ezt neki nem szokásos megy hasam stb tünete volt ,hanem nem hízott semmit,miután ezt kiderült és tartja a diétát ,rendesen megnőtt,meghízott .

Ezt problémát csak vérből lehet kimutatni,de csak gasztroenterológos csinál ilyen ellenanyag szintet.

És manapság egész finomak ezek gluténmentes ételek is .

2021. febr. 8. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha pár hétig tartanád a gluténmentes étkezést? Annyi idő alatt javul a bőröd, ha az a gond.


Cöliákia gyorsteszt kapható patikában, egy olyat csinálhatsz.

2021. febr. 8. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát nem tudom,kenyeret otthon is lehet sütni ,én isteni finom magvas kenyeret sütök (800grammosat) itthon 300 ftból . Keksz és sütemények ugyanez,de kekszből például a boltban is lehet gluténmenteseket kapni ami finom . Tésztából mostmár hatalmas a gluténmentes választék, és nem mondja meg aki nem tudja,hogy ez bizony nem hagyományos tészta .

De ha neked ezek sem ízlenek lehet enni kölest,rizst,amarántot,quinoát , puffasztott rizst,abonettet ,zöldségeket ..

2021. febr. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

Először szerológiát csináltass, ha az pozitív, akkor kell a gasztroszkópia. Háziorvos be tud utalni.


Én október óta diétázom, nekem sincs közvetlenül érzékelhető bajom (hasmenés). De a vérvétel eredményeiből látszik, hogy hatásos a diéta és az egyéb tüneteim is lassan javulnak.


Nagyon sok mindent lehet kapni, csinálni, egyáltalán nem éhezem. A kenyeret részben otthon sütöm gluténmentes Schar lisztből (egy másik nem vált be), részben veszem, az Aldiban nagyon finom gluténmentes magvas kenyér kapható. Van elálló is. Mindenféle édességet, sós rágcsát lehet kapni. Gluténmentes melegételt lehet rendelni több helyen, és csinálni sem olyan borzasztó, hiszen a krumpli, köles, rizs, stb is gluténmentes. Minden zöldség, gyümölcs gluténmentes, vegetáriánusként nyilván sokat eszel ilyesmit.

2021. febr. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!