Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegetáriánusok, ti mennyi...

Vegetáriánusok, ti mennyi fehérjét esztek egy nap?

Figyelt kérdés

És azt főleg miből viszitek be? Hány kilók vagytok?


Én 75 kilós nő vagyok, fogyókúrázom. Kb 50-60 g fehérjét eszek egy nap, de néha még ezt is nehéz megennem, mert engem a fehérje nem laktat, csak a szénhidrát.

Főleg light sajtból, light túróból, tojásból, fehérjeitalból viszem be.


2021. febr. 10. 13:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
én főleg hüvelyesekből viszem be, de nem számolom mennyit, úgy vélem kicsit túl van tolva ez a fehérje bevitel téma, de ez csak az én véleményem. 55 kg vagyok egyébként, 70ről fogytam le, úgy, hogy nem számoltam semmit, simán csak ettem amit éreztem, hogy a szervezetem igényel(persze nem csoki meg ilyenek, sok sok zöldség, hüvelyesek, de szénhidrátból sem volt hiány)
2021. febr. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Én 49 kiló vagyok és főleg gomba, szója, tofu, csicseriborsó, szejtán, lencse formájában viszem be. De ezek mellé jön a köret? kukoricás rizs salátával/rántott karfiollal/párolt zöldségekkel. Így laktatóbb az étel, ha többfélét eszel együtt. Érdekes, mielőtt vegán (tudom, vegáknak szól a kérdés :) ) lettem azelőtt 54 kiló voltam.
2021. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
84%
köret után vesszőt akartam, nem ?-jelet XD
2021. febr. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem számolom, arra figyelek hogy minden nap egyek valami magasabb fehérjetartalmút. Ezt főleg növényi alapú dolgokból viszem be, a fehérjekomplettálásra figyelek. Ezt nem tudom kellene-e most külön magyaráznom, de szerintem mindenki érti. Néha, kb heti 2-3x tojást is eszem, ebből egy nap max 2db-ot. 85 kg vagyok sajnos, amikor elkezdtem fogytam 10kg-ot, de azóta visszajött. B12 vitamint szedek, D-vitamint, és nagy ritkán vasat.
2021. febr. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Fogalmam sincs, nem is érdekel nagyon.

Hüvelyeseket minden nap eszek, quinoát is gyakran, ritkábban rakok fehérjeport a reggeli tálamba, de engem nem nagyon érdekel, hogy mennyi az annyi.

58 kiló vagyok.


Egyél hüvelyeseket, azok laktatnak, babfélék, lencse, borsó, csicseriborsó!

2021. febr. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Így van, hüvelyeseket egyél, a tojást meg hagyd el, mert tömény zsír.
2021. febr. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%
Én 48 kiló vagyok, és nagyon jól érzem magamat jelenleg, szerintem nekem nagyjából ez az ideális. Én sem figyelem grammra, néha megeszeszek egy-egy fehérjeszeletet, de ez viszonylag ritkább. Egyébként görögjoghurt, skyr, cottage cheese, napi szinten tojás, ezen kívül előfordul gyakrabban tonhal/lazackonzerv, tofu, szejtán, tengeri halak, garnéla stb. Illetve magokat is szoktam eszegetni bár ugye ezt nem viszem túlzásba tehát napi 5 szem mandula meg ilyesmi. Sima tejet nem iszok, mert a testem rosszul reagál rá, de az összes többi tejtermékre nem. Ezért gyakran megiszok egy kis szójatejet.
2021. febr. 20. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"ezen kívül előfordul gyakrabban tonhal/lazackonzerv, tofu, szejtán, tengeri halak, garnéla stb. "


Elárulnád, honnan szeded, hogy te vega vagy? Ugyanis közöd nincs a vegetarianizmushoz, ha halat, garnélát eszel!!!

2021. febr. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát átváltottam felxitáriánusra sok év vegaság után, bocsi lehet kicsit elkalandoztam a válasz írása közben 🙄
2021. febr. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ja, rendben, semmi bajom a flexikkel egyébként, csak azt hittem te is olyan vagy, akinek az a vegaság, hogy halat eszik
2021. febr. 21. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!