Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Fokozatosan át tudnék szokni...

Fokozatosan át tudnék szokni a vegán étrendre? A hirtelen átállás nem megy. Írnátok módszereket, ami nektek bevált?

Figyelt kérdés

sokszor elhatároztam már, de egyszerűen nem tudok leszokni a húsról, tejtermékekről


a másik bajom h nem vagyok oda a zöldségekért. de van olyan azért amit idővel megkedveltem pedig régen utáltam, úgyh bízom benne h ezzel nem lesz baj


van olyan praktika, ami nektek bevált?


próbálnám fokozatosan csökkenteni a mennyiséget, de mennyi időnként kéne mennyivel?


2021. febr. 18. 18:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#10

Nem csak a hús állati eredetű élelmiszer.

Továbbra is kíváncsi vagyok, hogy mi az a tápanyag, ami kizárólagosan a húsban van jelen, semmi másban.

2021. febr. 22. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

#11

Itt most nem ez a lényeg. Hanem hogy míg húsból megeszel X mennyiségét és tökéletesen elég vasat vittél be a szervezetedbe, addig zöldségekkel 2x mennyiséget kell, ami már elég nehéz.

2021. febr. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

#12

Akkor lehet, hogy félreértettelek: pontosan mire válaszoltál a 10-esben?

2021. febr. 22. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Arra, hogy milyen tápanyagok vannak a húsban. Tény, hogy nincs olyan benne, ami másban ne lenne meg, de itt a mennyiség a lényeg. A húsban lévő vas jobban hasznosul, mint a zöldségben lévő.
2021. febr. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#14

De nem értelek, a tojásban pl. növényi alapú tápanyagok vannak? Vagy a tej növény? :D Ilyen nincs, hogy "a hús szükséges"... addig oké, hogy az állati eredetű xy lehet hogy bizonyos tekintetben jobb (bár ott sincs olyan, amit csak és kizárólag így lehetne bevinni, de oké, tegyük fel hogy pl. jobban felszívódik), de a "hús" nem egyenlő az "állati eredetű tápanyagokkal".

Ezért szoktam jókat röhögni, mikor vegaság témában valaki beírja, hogy a hús az valamiféle elhagyhatatlan mágikus tápanyag. :D

2021. febr. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Rendben, de a kérdező a vegánságot említette. Akkor sem húst, sem tojást sem tejet nem fogyaszthat.
2021. febr. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

#16

Igen, erre pedig az egyik válaszolónak az volt a reakciója, amit idéztem is: "Nyilvánvalóan szüksége van a húsra, azért nem tudsz leszokni."

2021. febr. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
És a negatív oldalával már nem is kell foglalkozni? A nagyüzemek összezsúfoltan tartják az állatokat, ahol egymástól kapják el a betegségeket. Hogy ezt fixálják, pumpálják beléjük az antibiotikumokat, más gyógyszereket. Ez nem tűnik el. Valakik meg fogják enni. A húgysavról is érdemes említést tenni, ami a húsban van és az embernek nem olyan savas a nyomra mint a húsevőknek akik ezt lebontják de nekünk epekövet meg köszvényt okoz. Mindenféle szarral lepermetezik a kész húsokat mert el kell hogy álljon a polcokon meg a hűtőben kitudja meddig. Mondjak még?
2021. febr. 22. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Rendben, akkor te ne fogyassz húst. Engedelmeddel, én továbbra is fogok.
2021. febr. 22. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Nem tudom mennyire fog neked bejönni, de van a flexiteriánus életmod aminek annyi a lényege, hogy az agyoncukrozott ételeket/italokat próbálod kihagyni mármint úgy értve, hogy pl.:az agyoncukrozott üdítők meg hasonló. Nem tiltja meg az állati eredetű ételek/ italok fogyasztását hanem 4 szakaszra bontja az egészet. Az első szakaszban heti 2 napra leszel vegán és ahogy haladsz a szakaszokkal mindig + 1 napig leszel vegán. A napokat te választod ki és azt is, hogy mikor váltasz a szakaszok közt. És ajánl, hogy a mindenevő napjaidon miből mennyit érdemes enni , hogy meglegyon az a tápérték ami az egészséged megőrzéséhez szükséges. Szerintem érdemes utána nézned
2021. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!