Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mely növényeket lenne érdemes...

Mely növényeket lenne érdemes csíráztatnom csíraként fogyasztásra?

Figyelt kérdés
Kisvárosban nem annyira elérhetőek a csírák konyhakész formában, így magamnak csíráztatnék, de nem tudom miket lenne érdemes.

2021. febr. 25. 21:48
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Retek
2021. febr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
84%
Sziaa. Én épp retek és mungóbab csírát készítek. De próbáltam már durumbúzabol és mustármagbol is.
2021. febr. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
83%

Én is épp most rendeltem neten, de az Aldiban is láttam már csíráztatható magokat.

Gondolom tudod, de ha mégsem, csak bio, a csíráját fogyasztható magot használhatsz. A sima, vetőmagboltban kapható magok kezelve vannak egészségre ártalmas anyagokkal.


Amit vettem: retek, vöröshagyma, brokkoli.

2021. febr. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%
A legegyszerubb a kulonbozo babok, lencsek csiraztatasa.
2021. febr. 26. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
76%

Kezdőként érdemes a könnyebben csírázó fajtákért nyúlni. Ilyen a búza, a mungóbab, retek, ha jól emlékszem nekem nem volt gondom a mustár, brokkoli, görögszéna magokkal sem. Próbáltam chia maggal is, az nem sikerült.

Van biobolt a városodban? Mert a mungóbab, búza, azokat szinte bármelyikben kapni. De netről rendelve bármelyikhez hozzájutsz. Az nagyon fontos, hogy csakis BIO minősített magokat szabad csíráztatva fogyasztani.

Egyébként bármelyik is lesz a kedvenc, érdemes rendszeresen fogyasztani, a csíra tényleg egy csoda. :)

2021. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
76%
Bemész gyógynövényes boltba, szokott lenni 8-10 féle, próbálgasd ki őket
2021. febr. 27. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!