Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Növényi étrenden vagyok és...

Növényi étrenden vagyok és szeretnék egy pár kilót felszedni, miket ajánlotok?

Figyelt kérdés
Üdv. Amióta növényi étrenden vagyok, észrevettem a pozitív hatásait az életemben, és mellé még a feleslegtől is megszabadultam. 177cm vagyok és kb 95ről lefogytam 72re egy év alatt. Nos igazából minden feljavult, az erőnlétem a közérzetem, könnyebben mozgok, fittebb vagyok, csak lenne egy kis gond. Nem szeretnék már fogyni. Igazság szerint már 75nél megáltam volna, de tovább fogyok. Pedig nem éheztetem magam, mindig jóllakotságig vagy pukkadásig eszek, mégis fogytam. Szerintem kalóriadeficitben vagyok akaratom ellenére és ezért vesztek a súlyomból. Meg azt még hozzátenném, hogy a reggelit próbálom megnyomni, hogy minél több energiát vigyek be a délelőtthöz, de van hogy nem tudok annyi mindent összeenni, hogy ez sikerüljön. Mondanátok olyasmit, amivel megdobhatnám a kalóriamennyiséget és sok energiát is ad?

2021. márc. 7. 15:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Olajos magvak
2021. márc. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon egyszeru a dolog, ki kell szamolni, hogy mi a napi kaloriaszuksegleted pontosan, es ahhoz kepest kellene + 300-500 kaloriat enni a hizashoz kb. Termeszetesen ezt mindenkinek magahoz merten kell csinalnia, ha ennyi toblettol sem hizol, akkor emelni kell meg.
2021. márc. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én is az olajos magvakat javasolnám. Egészségesek, sok bennük a fehérje, az egyetlen problémájuk, hogy sok kalóriát tartalmaznak. De neked az elmondásod alapján éppen az kell.

Hipsz-hopsz meg lehet belőlük enni nasinak 300-600 kcal-át.

2021. márc. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az orvosilexikon.hu szerint 2700 a napi kalóriaszükségletem. Az olajos magvakkal tisztában vagyok, hogy jócskán van bennük kalória, de hallottam olyat, hogy nem jó túlzásba vinni őket, mert ahogy a telített zsírok (az állatokban lévő) ugyanúgy ezek a telítetlenek is hozzájárulhatnak a zsíros haj meg a zsíros bőr kialakulásához. Nekem pedig régebben ez különösen nagy gondot okozott, szinte egy nap alatt bezsírosodott a hajam meg a bőröm. Mióta másképp eszek úgytűnik ez mérséklődött és sokkal jobb a helyzet. Most ha elkezdenék olajos magvakat enni, akkor nehogy visszaessek oda ahol voltam :( de azért enni fogok valamennyit. Szotyit azt elég sűrűn szoktam venni és megeszek egy egész zacskóval egyszerre.

Viszont valami gabonapelyheket tudtok mondani? A a teljes gabonák ugye sok energiát adnak, meg sokáig eltelítenek. Ezekből érdemes valamit összedobni reggelire ?

2021. márc. 7. 18:14
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Csinalj egy mindennel megpakolt zabkasat reggelire, siman lehet 500-600 kaloria, es nem is akkora nagy adag. Magaban a zabban is baromi sok a kaloria, de ha teszel ra kokuszt, kakaoport, gyumolcsoket, novenyi tejet, cukrot, akkor kesz kaloriabomba.

Illetve granola pl, az is kaloriadus, igaz, draga, de ha otthon elkeszited, ugy olcsobb es finom nagyon.

2021. márc. 7. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Sunshinedoll ***** válasza:
100%

Én inkább a zabkását ajánlanám tejes gabonapelyhek helyett, szerintem változatosabb és finomabb is és bármit lehet bele tenni pluszban bármilyen felállásban (és ezt is lehet tejjel csinálni, nem csak vízzel): fehérjeport, bármilyen gyümölcsöt, joghurtot, chia magot, olajos magvakat, mogyoróvajat vagy egyéb magvajakat stb. Sőt néha fagyasztott bogyós gyümölcsöt szoktam főzni egy lábasban kicsit olyan "lekvár"szerűre és még van, hogy azt is teszek rá mondjuk banán meg fahéj mellé.

Nekem mindig ez a reggelim, és elvagyok vele délig bőven.


De az olajos magvak önmagukban is jók nasinak, elég pár szem belőlük, mert viszonylag magas a kalóriatartalma, vagy ugyanígy a magvajak. Tahininak szintén magas a kalóriatartalma.

2021. márc. 8. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!