Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán étkezésben járatos...

Vegán étkezésben járatos embereket keresek?

Figyelt kérdés

Igen, tudom, hogy rengeteg ilyen weboldal van, ami ezzel foglalkozik, de nem mindig tudok kiigazodni a sok információ között.

Tehát hogyha valaki már régebb óta vegán, tudna nekem konkrét összetevőket javasolni a hús és a tejtermékek helyett?


2021. márc. 9. 18:30
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Nem lehet, és nem is kell őket bizonyos összetevőkkel helyettesíteni. Úgy kell alakítani az étrended, hogy bevidd a megfelelő tápanyagokat.
2021. márc. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
79%

Ajánlom, hogy nézz utána a teljes értékű növényi étrendnek. Ennek alapja a zöldségek, gyümölcsök, gabonák, hüvelyesek és magvak, nem feldolgozott formában. Ha egészségesen szeretnél enni, ehhez próbáld tartani magadat. Alapvetően nem jó, ha pótlásra keresel valamit, mert egyik növénynek sem pont ugyanolyan a tápértéke, mint a húsnak vagy a tejnek. Ezeket nem tudod egyféle dologgal pótolni.


Ma már egyre több hús és tejtermék pótló ételt lehet kapni, de ezek általában drágák, nem egészségesek, és ízre sem hasonlítanak teljesen. Ha a megszokott ételek íze hiányzik, akkor jobb, ha nem egy-egy konkrét összetevőt próbálsz leutánozni, hanem az ízvilágot. Például ha a spagetti volt a kedvenced, a ragut el tudod készíteni ugyanazokkal a fűszerekkel, hús helyett szójával, lencsével, zöldségekkel vagy gombával. Sokkal táplálóbb és egészségesebb lesz, mintha a darált hús utánzatokhoz ragaszkodnál. Rengeteg recept van a neten, csak írd be a kedvenc ételeit után, hogy vegán.

2021. márc. 9. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Sunshinedoll ***** válasza:
76%

Nem tudom, nekem a helyettesítő termékek annyira nem jöttek be. A növényi tejek igen, de a növényi sajtokat, tofu meg szójás virsli, kolbász ilyeneket én annyira nem szeretem, ráadásul tápanyag szempontjából amúgy sem minősülnek helyettesítésnek.

Szerintem annyira sok féle finom, változatos, egészséges, nem feldolgozott élelmiszer/zöldség van, amikből olyan jókat lehet főzni, hogy én pl nagyon ritkán eszek ilyeneket. Egyedül a növényi tej az, ami mindig van itthon, minden más "alternatív" cucc, max havonta 1-szer.


De ha neked hiányzik az "érzés", akkor sajtokból ott a Violife márka, növényi tejekből nagyon sok van, a Dr Oetkernek van vegán tejfölje, aldiban van nagyon finom kókuszjoghurt, de az alprónak is van joghurtja, vannak szójás darált húsok, tofu, szójás virslik, zöldséges pogácsák, de én jobb szeretem a nem feldolgozott dolgokat. Olcsóbbak, ízletesebbek és egészségesebbek.

2021. márc. 9. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%

Nekem egyáltalán nem ízlenek a helyettesítö termékek, sem a "húspótlók", sem a "növényi tejek/tejtermékek", néhányszor megpróbáltak ezeket, de mindig csalódás volt.

A különbözö növényi alapanyagokból rengeteg finom ételt lehet készíteni, amiben minden szükséges tápanyag megvan, hogy eszembe sem jut helyettesíteni azokat, amik nem növényi eredetüek.

2021. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

"Tehát hogyha valaki már régebb óta vegán, tudna nekem konkrét összetevőket javasolni a hús és a tejtermékek helyett?"


Nekem kicsit nem egyértelmű a kérdés! Mire vagy kíváncsi, hogy mivel lehet ezeket pótolni, vagy milyen vegán termékhelyettesítők vannak?

2021. márc. 10. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Pontosítok:

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy azokat a tápanyagokat, amiket a hússal és a tejtermékekkel bevinnék, milyen növényi összetevőkkel tudnám bevinni a szervezetembe, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség?

2021. márc. 10. 16:07
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

A húsban meg tejtermékekben föleg fehérjék vannak, amik fontosak ezeket meg különböz növényi alapanyagokból ugyanúgy be lehet vinni.

FÖ fehérjeforrások a hüvelyesek és a gabonafélék.

2021. márc. 10. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Egyáltalán milyen értelemben szeretnéd helyettesíteni? Pl. tápérték vagy íz, érzés szempontból? Mert például számomra a jackfruit érzetre tök jól helyettesíti, de tápérték szempontból nyilván nem hasonlítható a húshoz. A hüvelyesek meg fordítva, a lencsés "bolognai" egyáltalán nem olyan mint a húsos, de tápértékben közelebb áll hozzá.


Mi hús helyett jackfruitot, tofut, "műhúst" (pl. Lidl darálthús-helyettesítő) és hüvelyeseket használunk.

Tejet soha nem szerettem, konkrétan helyettesíteni eszembe se jutott soha, receptekhez kiválóak a mandulatej, rizstej és társai, az elkészített ételen semmi különbség nem érződik. Tejszín helyett növény alapú főzőkrém, szintén nem igazán érződik. A sajt amire még nem találtam tökéletes alternatívát, vegán sajtokkal és élesztőpehellyel kísérletezek. És igazából most ahogy ezt gépelem, most lepődtem meg, hogy mennyire nincs igényem a többi tejtermékre. :D Néha évi 2-3 alkalommal szoktam venni kókusz alapú növényi joghurtot, a többit szimplán elhagytam és kész, nincs igényem a helyettesítésükre. :D

2021. márc. 10. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

#8-as vagyok,

Látom időközben válaszoltál a kérdésre amit az első mondatomban feltettem, tekintsd tárgytalannak azt a részt. :)

Ja igen, és még egy húshelyettesítő eszembe jutott: gombafélék.

2021. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igazából nem ragaszkodom a ,,megszokott" ízvilághoz. :)

Tényleg csak a a tápanyagokban, vitaminokban vagyok még bizonytalan, hogy pontosan mi az amit be kell vinnem a szervezetembe, amiket ugye eddig a hús és tejtermékek által bevittem.

2021. márc. 10. 16:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!