Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok/vegetáriánusok; mi a...

CsakAKommenteketJöttemOlvasni kérdése:

Vegánok/vegetáriánusok; mi a véleményetek a húsvétról, hogyan ünneplitek, és mit csináltok/mit esztek vendégségben?

Figyelt kérdés

Elég sokat gondolkozom mostanában a húsvét kérdésén, mivel egy ideje nem eszem húst...és hát ez az alkalom az egyházi jelentősége mellett amolyan "Sonkaünnep" is. Már a magyar neve is arról szól, hogy (hagyományosan a böjt után) húst eszel.

Mi a véleményetek a húsvéti étkezési szokásokról, és hogyan élitek túl, ha vendégségben vagytok, úgy, hogy ne legyetek udvariatlanok?

Érdekel bármilyen vélemény; gyakorlatiasabb is, de elmélkedőbb, filozofálósabb is



2021. márc. 23. 15:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
58%

Én csak húst nem eszem, így könnyebb hiszen a sonkán kívül az összes többi tipikus húsvéti kaját fogyasztom.

Bár vendégségben nem igazán eszek tojást, tejet se... de mi amúgy se járunk vendégségbe húsvétkor, így ez mindegy olyankor. A karácsony neccesebb. :D


Összességében nekem furcsa egyébként, ha valaki sértődést csinál ebből, hogy valaki (bármilyen okból) nem akar megenni valamit. Sose értettem, hogy ez miért udvariatlanság. Mindig válogatós voltam, számomra az az udvariatlanság, ha többszöri kedves hárítás után is erőszakkal tukmálják azokat a kajákat, amiktől rosszul vagyok. Sajnos vannak ilyen ismerőseim, őszintén szólva egy szint után igazán nem érdekel, hogy udvariatlannak tart-e.



(A sonka amúgy se értem, hogy hogy jön egy keresztény ünnephez, mikor a Biblia azt írja, a disznót nem szabad megenni:

"Ezek azok az élőlények, amelyeket megehettek a különféle földi állatok közül: megehettek minden kérődző állatot, amely hasított körmű, mégpedig egészen kettéhasadt körmű. De nem ehetitek meg a kérődzők és a hasított körműek közül ezeket: (...) A disznó hasított körmű ugyan, mégpedig egészen kettéhasadt körmű, de nem kérődzik: tisztátalan számotokra." (Mózes harmadik könyve, 11. fejezet) :D

2021. márc. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
87%

Elöször is a húsvét nevének csak magyarban van köze a húshoz, mindenhol máshol a tavaszra utal.

(Az elsö válaszolónak meg: a bibliában csak az ószövetségben vannak ilyen megkötések evés szempontjából, ami a ZSIDÓKRA vonatkoznak. A keresztényekre nem érvényes egyik sem, nekik ugyanis az újszövetség a mérvadó, abban meg semmiféle étkezési szabály nincs!)


Számomra a húsvét egyértelmüen a tavasz ünnepe, aminek semmi köze sem a valláshoz, sem a húsevéshez.


HA vendégségben vagyok, ott egyszerüen megmondom, hogy nem eszem állati fehérjét tartalmazó termékeket (ugyan ezt eleve tudják, mert idegenekhez nem járok vendégségbe), és vagy eszem, ami nekem belefér, vagy nem eszek semmit.

Olyan helyre meg, ahol megsértödnek azon, hogy valamit nem eszem meg, nem megyek többé!

2021. márc. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
77%

"számomra az az udvariatlanság, ha többszöri kedves hárítás után is erőszakkal tukmálják azokat a kajákat, amiktől rosszul vagyok"

egyetértek. belém mindig a tojásos nokedlit nyomták meg a reszelt májat, pedig tudták hogy utálom mindkettőt.

kérdező, ez nem udvariasság kérdése. ha valaki cölikáliás és visszautasítja a hagyományos sütiket, tésztákat, akkor ő udvariatlan? nem kötelező midnent megenni

2021. márc. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
87%

#2

Akkor az Ószövetség egyéb részeire meg miért hivatkoznak a keresztények is? Na mindegy, nem akarok vallási offtopic-háborút nyitni, mindenesetre nekem ez vicces így, hogy disznót eszünk a vallási ünnepen. :D


Egyébként igen, nekem is a tavasz a lényeg, még mikor ettem húst, akkor is a tipikus "húsvéti menü" nekem minél több friss zöldségből állt. :)

2021. márc. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
85%

#3

Pacsi, én is menekültem a májtól mindig, mint a tűztől. Mások meg: "de ennek nincs is annyira máj íze, kóstold meg, ez finom, csak egy kicsit egyél" és a kedvencem: "nem halsz bele" :D

Csípős bármi ugyanez... Nem értem, mi olyan érthetetlen azon, ha valaki nem szeret valamit.

Gyerekként volt, hogy végül megettem valami rám tukmált borzalmat, majd kihánytam az egészet. Utána az a társaság békén hagyott. :DD

2021. márc. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem járok húsvétkor vendégségbe, max szűk családi körbe, de ott semmi gond nincsen ilyen szempontból. A tojást megeszem, így Apukám kaszinó tojásából tudok enni. Első vega húsvétomon csináltam szejtánból "sonkát" egy netes recept alapján, nagyon jó volt hozzá a házi tormakrémem. Nekem húsvétkor inkább a tojás és a torma a finom, a gondot nekem egyedül az okozza, hogy mivel egyem a tormát... Szerintem idén is csinálok valami hasonlót. Tojáskrémet tervezek csinálni idén, kalácsot fogok sütni, kenyeret, lesz medvehagymás vajkrém, és sütök szalagos fánkot, mert idén az kimaradt, és nagyon szeretem. Egyelőre ennyit terveztem, de lehet hogy lesz még valami, talán falafelt csinálok, nem tudom :D na lehet lepontozni, látom megint jönnek a lepontozó mesterek a vega topikba
2021. márc. 23. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

#6

Szerintem szuperül hangzik a menüd. :)

2021. márc. 23. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%
6-os: a szejtánból készült "sonka" receptjét el tudnád küldeni vagy belinkelni?
2021. márc. 23. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekel, semmilyen keresztény ünnepet nem tartok, elvégre semmi közöm hozzájuk. Kiskoromban festettem tojást, mert mindenki más is festett, de a kötözött sonka már akkor sem hatott meg, amikor még nem voltam vegetáriánus, így most sem pótolom semmivel. Vendégségbe szerencsére már nem kell járnom, de ha nagyon muszáj lenne valahova mennem, legfeljebb nem ennék semmit, kibírok egy-egy kihagyott étkezést. Ha megsértődik a vendéglátó, hát megsértődik; én is megsértődhetnék azon, hogy nem tartja tiszteletben az ízlésemet. Amúgy sem várom el senkitől, hogy etessen.
2021. márc. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ezt a receptet követtem, de nem pontosan. A füstölt tofu élethűbb kinézetet ad neki, de én legközelebb kihagyom belőle, mert nekem nem ízlett benne. Lehet csak rossz fajtát használtam akkor, mert azóta már tudom hogy nekem csak a lidl/aldi márkásak ízlenek.

2021. márc. 23. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!