Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Tudnátok nekem segíteni?

Tudnátok nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Egyre többször megfordul a fejemben az életmódváltás gondolata, ez elsősorban az étkezésre értetendő. Szeretnék elhagyni mindenféle és fajta húst (szóval *vega* szeretnék lenni), de nem tudom hogy ennek hogy kezdjek neki. Aki esetleg jártas ebben a témában, az esetleg tudna nekem pár tanácsot javasolni, hogy hogyan vágott bele, milyen receptekkel stb? :)

2021. márc. 30. 21:23
 1/4 anonim ***** válasza:
68%

Szója granulatum, csicseriborsó nagyon sokat eszem, ezek pótolják a hust, van még sok helyettesítő is. Sokkal többet eszem, hismentesen mennyisegre, hogy potoljam az energiat a zoldsegekkel, ez nagyon fontos, mert sokan azert adjal fel mert nem birjak energiaval!


Van egy kedvenc konyvem yotam ottolenghi vegetáriánus finomsagok-ez a "bibliam" kb. Mindent be lehet szerezni itthon sima aruhazakban,pl. Spar aldi stb.

Most van egy uj konyve egyszerűen, ez meg nincs meg, de be szeretnem szerezni

2021. márc. 30. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
34%
Ne egyik napról a másikra csináld, hanem fokozatosan. Mondjuk ha most a hét minden napján húst eszel, akkor legyen mostantól csak minden másnap. Közben ugye elkezdesz húsmentes kajákat főzni, akár a lencsefőzelékkel is kezdheted, az egyszerű. De a sült krumpli - rántott sajt kombó is vegetáriánus étel, szóval nem kell ezt nagyon túlbonyolítanod. Aztán egyre ritkábbra veszed a húsfogyasztást, ezzel párhuzamosan ugye a vega főzőtudományod is kiszélesedik. Aztán egyszercsak teljesen elhagyod a húst.
2021. márc. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
82%
Keress rá arra hogy vegán ételpiramis, vagy vegetáriánus ételpiramis. Ez segít elindulni az úton, de saját magad tájékozódj mindenről
2021. márc. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
68%
Én 5 éves koromtól vega vagyok amikortól tudom miből van a hús én lehet extrém módon csináltam mert vagy 100x elmondtam magamban hogy utálom a húst utálom a húst azóta 23 év telt és azóta se eszek húst de pont pár napja jött az ötletem hogy a tápanyag bevitel a fontos a második ,hogy minnél kevesebbet ártsak vele:)
2021. ápr. 5. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!