Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogy mondjam el a szüleimnek...

Hogy mondjam el a szüleimnek hogy vega vagyok?

Figyelt kérdés
Vega szeretnék lenni, ami szerintem nem annyira komoly elmondani mint a vegánságot csak nem gondolom hogy jól fogadnák az ötletet. Már kb 2hete próbálgatom ezt a dolgot de szeretném komolyra fordítani viszont nem hiszem hogy megértenék ezt az "életformát" mert mi a tipikus húst hússal eszünk család vagyunk csak én kicsit jobban belegondoltam ebbe. Szóval szerintetek hogy mondjam el, hogy elég meggyőző legyen?

2021. ápr. 29. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
91%
Anya, nem akarok húst enni többet.
2021. ápr. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%
Szerintem fontos, hogy megmutasd nekik, hogy hús nélkül is lehet élni és akkor nem fognak aggódni. Nagyon sok cikk és videó van már a témában, ültesd le őket a monitor elé.
2021. ápr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
96%
Anya, apa, vega vagyok.
2021. ápr. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
95%

Ha nem eszel többé húst az elég meggyőző.

Elmondod vega vagy , ennyi.

2021. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 DeMoR ***** válasza:
92%
Kicsit túl filozofálod a dolgot. Szimplán mond el. Az ellenállás ellen a legjobb a szeretet és a megértés + oktatás. ;)
2021. ápr. 29. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
17%
Apa-Anya! (vagy egyes-kettes) ... megbuggyantam :)
2021. ápr. 29. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
63%
Ezt már megk3rdezted pár hete!
2021. ápr. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
81%
Úgy, hogy “vega vagyok” vagy “ezután nem szeretnék húst enni”, ezen nincs mit bonyolítani.
2021. ápr. 29. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
4%
Attól függ hány éves vagy, a feljődésben sok szerepet játszik a hús, nem lehet hellyettesíteni, de ne csodálkozz, hogy ha hátrányok fognak érni a fejlődésed közben
2021. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%
Én a helyedben felfegyverkeznék mindenféle tanulmánnyal, amivel bizonyítani tudom, hogy hús nélkül is lehet egészségesen élni. Nagyon sok infó van ezekről összegyűjtve. Legyen egy biztos alapod, amivel tudsz érvelni ellenük. És persze nem árt ha te is tudod hogyan kell egészségesen étkezni. Nem csak a tejtermékben/tojásban van fehérje, vannak magas fehérjetartalmú növényi ételek, ami nem csak a tofu! Tudd mik ezek. Ha csak vega leszel, az tényleg nem olyan nehéz. Betartani és elfogadni is sokkal könnyebb, mintha vegán akarnál lenni. Vega kajákat főzni is sokkal könnyebb egy átlag magyar háziasszonynak, mint vegánt. Ne parázz. Először mondd el annak a szülődnek, akit megértőbbnek gondolsz, puhítsd meg, ne várd hogy teljesen meg is győzöd először. Aztán várd, hogy szép lassan elfogadják. De ha ennyire feszengsz, hogy ugyanezt a kérdést többször is felteszed itt nekünk, az azt jelenti, hogy te még nagyon fiatal vagy, ha nem is korban, de lélekben biztosan. Valószínűleg érzed, hogy veszíteni fogsz velük szemben, és valami csodát vársz tőlünk, de csak azzal tudnál győzni, ha a hozzáállásod változna meg. Ha a szüleid érzik rajtad, hogy irányíthatnak, akkor irányítani is fognak. Ezt akár 30 éves korodig is szívesen megtennék, ha hagynád, a szülők már csak ilyenek. Minden kamasznak eljön a pillanat, amikor szembefordul a szüleivel (elkezdi a saját útját járni), mi ezen nem tudunk téged átsegíteni, egyedül rajtad múlik minden. Mint amikor a fióka próbálgatja a szárnyait, majd egyszercsak elég erős lesz, és kirepül a fészekből, úgy te is meg fogod érezni a pillanatot, mikor leszel elég erős színt vallani. Sok sikert kívánok!
2021. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!