Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van annak ha...

Mi értelme van annak ha valaki vegetáriánus? (lennt)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni.Talán megnézik a meat.org -hoz hasonló oldalakat ,megszakad a szívük?

Mióta világ a világ ,azóta van táplálkozási lánc.A bálnák megeszik a krilleket ,a jaguár pedig foglyul ejti áldozatát.Szerintem senki nem hallott még vegetáriánus jaguárról.

Az meg a másik hogy a vegetáriánus nem eszik húst (így fontos anyagoktól válik el ,amik szükségesek a szervezetnek), és inkább átáll a növényre.A növények termését leszakítják.Honnan tudja a mélyen tisztelt vegetáriánus hogy ez nem fáj a növénynek?mert nem mutatja ki?


Légyszives komlyan válaszoljatok ,mert komolyan kiváncsi vagyok


2010. aug. 23. 09:44
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
41%

erre én is kíváncsi lennék ...

én is sajnálom a jószágokat amikor pl. levágják őket...olyankor nem megyek oda nézelődni !

Egyébként ott van a nyúl,kis édes pihe puha jószág...DE amikor már kész ételként odateszik neked a tányérra már nem édes kicsi jószág...MÁR ÉTEL !

Olyankor már mit sajnálsz rajta ? Nem tök mind1 ? Egyszer így is úgyis meghalt volna....


Ui.: Kíváncsi vagyok hányan fognak lepontozni :D

2010. aug. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
24%
teljesen egyetértek veled kedves első! nem azért vagyunk a tápláléklánc csúcsán hogy magokat együnk :) amúgy meg hiába a nagy önfeláldozásuk, és bőven megeszek 3 emberre való húsmennyiséget is, szóval 2 vega által "megmentett" amúgy is evésre TENYÉSZTETT (szóval azért született meg hogy megegyük..) állatot úgyis betermelek :) az más dolog hogy én is elitélem a bálna/delfin/cápa meg ilyen NEM TENYÉSZTETT vagy sokszor veszélyeztetett állatfaj kegyetlen gyilkolását és fogyasztását (amit főleg azért esznek merthogy valami mítikus ereje van. pff :D)
2010. aug. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
72%

ők nem csak azt sajnálják, hogy megölik az állatokat, hanem az embertelen körülményt is, ahogy tartják őket. meg úgy gondolják, hogy ha élhetnek úgy is, hogy nem oltanak ki életet (a gyümölcsnek csak a termését esszük), akkor miért ne tennék ezt.


aztán van egy másik réteg, amelyik nem szereti a húst

3. amelyik divatból csinálja (mert azt hiszi, hogy ez az egészséges, pedig húsra is szüksége van az embernek. habár nem napi szinten, ahogy ez manapság elterjedt. de néha-néha kell az is)

2010. aug. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
93%

Miért nem lehet elfogadni az olyan dolgokat amik mások, mint ahogy Te azt elgondolod? Nincs meg hozzá talán a joga?

Gondolom mindenkinek, aki vegetáriánus (nekem is) megvan rá az oka, ez olyan mint a vallás, egy meggyőződés szerintem.

Sosem tudtam felfogni, egyes embereknek miért fáj az, hogy mások másképp gondolkodnak. Szabad országban élünk, nem?

Egy embernek nincs ahhoz joga, hogy megmondja egy másiknak mit csináljon...

Nos kedves kérdező, téged miért zavar az, hogy valaki így akar táplálkozni? Már ne is haragudj, de- mi közöd van hozzá? Tudod van egy olyan mondás, hogy mindenki a saját háza táján söprögessen! Tedd ezt te is és ne foglalkozz másokkal!

Az, ha valaki vega és ebből bármilyen egészségügyi problémája származik, az ő dolga, neki fáj és neki lesz baja! NEM neked!


Elnézést, ha durva voltam, de nem ettől a "megmondom a tutit" dologtól kicsit bekattanok!

2010. aug. 23. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
10%
-nem
2010. aug. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
59%
10:30 igazad van. el kell tudni fogadni mindkét álláspontot.
2010. aug. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Gondolat, illetve kérdés a tenyésztett/nem-tenyésztett kérdéshez: akkor a rabszolgaság az elfogadható? Ha embereket csak a munkájukért esetleg húsukért tenyésztünk, akkor az már nem számít érző lénynek?

Az én okaim:

- Etikai. Jelenleg a hozzád jutó hús nagyipari állattartással készül, ami szerintem nem etikus és nem is egészséges (neked fogyasztónak): [link]

- Környezetvédő. A veg* étrend sokkal kissebb környezeti terhelés jelent.

- Spirituális. Karma, reinkarnáció, stb., ez hit kérdés nem annyira vita tárgya. Nem állítom, hogy a növény nem érez fájdalmat, de ha nem eszel húst sokkal kevesebb szenvedésnek leszel okozója.

- Kielégítő étrend. Állandó érv, hogy fontos tápanyagoktól fosztja meg magát a veg*, de ez egyszerűen nem igaz. Az amerikai/kanadai/brit dietetikus szövetség álláspontja szerint a jól megválaszott vegetáriánus étrend kielégítő. Ezt vegetáriánus élsportolók is alátámasztják ( [link] illetve ázsiában teljes népcsoportok élnek veg* életmódot minden gond nélkül.


Szóval a kérdés inkább az, hogy te miért eszel húst? :-)

2010. aug. 23. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
92%

Attól, hogy vannak húsevők, növényevők, meg mindenevők az állatvilágban, az ember még egy intelligens lény (ellentétben a jaguárral, bizonyos szinten), és megválaszthatja, mit szeretne fogyasztani. Nem tudom, ez mért fáj annyira egyeseknek.

Képzeld, sokan sajnáljuk az állatokat, de téged ez mért zavar? Bezzeg, ha a koreaiak (nem a kínaiak!!!) kutyát esznek, meg macskát (amúgy ott is a NAGYON szegények), meg egyes népek lovat, akkor megy a sírás a "húsevők" részéről is, hogy ez mekkora kegyetlenség. Mégis miért? Mert nekünk itt Európában "társ" az ilyen állat, nekik az is csak haszonállat, evésre való. Állat-állat, mégis ti is különbséget tesztek! Miért baj az, ha valaki az összeset sajnálja? A hülye csirkétől kezdve a ronda disznóig? Árt ezzel valakinek? NEM. Még magának sem...

Képzeld el, a növényekben és tejtermékekben a B12 vitaminon kívül MINDEN! megtalálható, amire a szervezetnek szüksége van, tehát a vegák sem szenvednek hiányt semmiben, nem lesznek visszamaradottak, stb. csak máshonnan szerzik be a tápanyagokat! kérdező, légy szíves tájékozódj, mielőtt hülyeségeket írsz.

A növényeknek pedig nincs központi idegrendszere, innen tudjuk, hogy nem fáj neki :D

2010. aug. 23. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
10%
2. vagyok. én elfogadom, és nem szólom le a vegákat.. csupán nem élek ezzel a lehetőséggel. legyenek csak egyre többen vegák.. több marad nekem ;)
2010. aug. 23. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
69%

Vega vagyok de az első szempont nem az, hogy "sajnálom az állatot". Egyszerűen nem akarok DÖGÖT enni. Undorító dolog.


A helyes kifejezés nem a húsevő hanem a dögevő. Mert amit az emberiség csinál az dögevés. Nem az van, hogy mindenki levadássza a húst amit megeszik, hanem a más által elpuszított állatot eszi meg.


Táplálkozási lánc ide vagy oda, a jaguáranya is legyalogatyja a kismacskák se.ggéről a szart, de azt valahogy nem hozzák fel követendő példának. Nem akarok lemenni állatba.



Az egyetlen tápanyag ami nincs meg a vegán (állati eredetű anyagoktól mentes) étrendben az a B12 vitamin. Azt veszel a patikában, és szeded ha eszedbejut. Cvitamint is szednek az emberek nap mint nap, kb. annyira nagy cucc.


Ez a fontos tápanyagok duma csak önámítás, hogy igazold a viselkedésedet. Nem jött össze.

2010. aug. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!