Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van annak ha...

Mi értelme van annak ha valaki vegetáriánus? (lennt)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni.Talán megnézik a meat.org -hoz hasonló oldalakat ,megszakad a szívük?

Mióta világ a világ ,azóta van táplálkozási lánc.A bálnák megeszik a krilleket ,a jaguár pedig foglyul ejti áldozatát.Szerintem senki nem hallott még vegetáriánus jaguárról.

Az meg a másik hogy a vegetáriánus nem eszik húst (így fontos anyagoktól válik el ,amik szükségesek a szervezetnek), és inkább átáll a növényre.A növények termését leszakítják.Honnan tudja a mélyen tisztelt vegetáriánus hogy ez nem fáj a növénynek?mert nem mutatja ki?


Légyszives komlyan válaszoljatok ,mert komolyan kiváncsi vagyok


2010. aug. 23. 09:44
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
18%

felhívnám kedves utolsó a figyelmed hogy a te dráága zöldséged állatsz*ros földből nő ki.. szóval egy fokkal nem jobb :DD

na mindegy, ízlések és pofonok. én 3 napot nem bírnék ki hús nélkül. ja és megint utolsónak: én magamnak horgászom a halat amit utána én pucolok meg és főzök meg.. igaz dög, de nehogy már élve egyem :D te sem "legeled" a fáról a gyümölcsöt hanem (emberek többsége) ócska vackokat vesz áruházláncokban, kitudja milyen vegyszerrel teli. na mind1.. ezen nem kezdek vitázni, én úgy vagyok vele hogy az ember azt egyen amit megkíván (és megteheti persze) ha nektek nem kell hús, hát majd megeszi más.

2010. aug. 23. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy ez tévedés, mert szerintem a legtöbb vega próbál megbízható helyről zöldségeket-gyümölcsöket (esetleg tejet és tojást) beszerezni, pl falusi nagyszülőktől, ha van rá lehetőség (nekem szerencsére van:), piacos néniktől, biotermelőktől, tehát lehetőleg nem agyonvegyszerezett génkezelt tescos termékeket próbálnak fogyasztani. Legalábbis én úgy látom, hogy a legtöbb vega megragadja az alkalmat egyúttal a minden nemében egészségesebb életmódra, nem csak szimplán elhagyja a húst.
2010. aug. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
49%

Nem úgy szemlélődöm, mint egy jaguár, hanem úgy, mint az ember, növény és állat között pedig tudok különbséget tenni!

Nem eszem húst, mert nincsen kőből a szívem, plusz a vegetáriánus étkezés egészséges!

-

B12 : "Föltételezik, hogy ha nem eszünk húst, akkor B12-vitaminhiány-betegség fog kialakulni. Bugyutaság! Honnan van azoknak az állatoknak, melyeket mi eszünk? Kis mennyiségű B12-vitamin nyomokban a növényekben is található. De a testen belüli előállítás biztosítja elsősorban a B12-vitamint. A gyomor egy "hatóanyag-koncentrátumot" választ ki, amely elvonja a belső bektériumflóra élőlényei által előállított B12-vitamint. A B12 fejezet is hozzátartozik a fehérjelegendához. A minket tejével és húsával tápláló szarvasmarha ugyan honnan szerez B12-vitamint magának? Azt mondják, elpusztulnánk hús és tejtermékek nélkül. A tétel hamis voltát kimutató forrásmunkák fölidézésének mellőzésével, pusztán józan eszünkre hagyatkozva is kimutathatnánk ennek az állításnak a tarthatatlanságát. B12-vitamin iránti szükségletünk olyan csekély, hogy mikrogrammban, (a gramm milliomod részében) vagy nanogrammban (a gramm ezermilliomod részében) mérjük. Egy milligramm, azaz ezredgramm B12 kitartana vagy két esztendeig, de egészséges szervezetű egyének általában öt évre való ellátmányt hordanak maguknál. Van viszont egy bökkenő: az élelem rothadása hátráltatja a gyomorban a "hatóanyag-koncentrátum" kiválasztódását. Így aztán a húsevők közelebb állnak a B12 hiánybetegség kialakulásához, mint a vegetáriánusok!"

2010. aug. 24. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
Félre lettem értve!Nekem nincsen bajom a vegákkal ,csak nem értettem az okát.Most kisebb nagyobb kielégítést kaptam ,köszönöm.
2010. aug. 24. 09:28
 15/36 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ( ha azóta nem irtak).Szóval nincsen kőszived hogy megegyed azokat az állatokat.Szép és jó ,de amiket már elfogtak ,azokat úgyis megfogják enni.Ha nem te akkor más.Azért mert neked nincsen kőszíved ,nem fogják visszavinni őket a természetbe ,sőt feltételezem hogy nem is tudnának ott megélni!Én úgyis megpróbáltam felgoni a vegetáriánusokat mint tüntetőket ,akik azért nem esznek hogy ne gyilkolják az állatokat.A világ lakosságának nem tudom hányad része vega ,de biztos nem elég nagy a szám ahhoz ,hogy ne tenyésszenek "húst"!


Annak a kedves válaszadónak ,aki azt mondta h a saját házamnál söprögessek ,mert semmi közöm nicns hozzá hogy ő vega ,annak azt üzenem hogy

1.Szerintem nem szóltam le a vegákat.

2.Ez egy kérdezgetős oldal ,úgyhogy légyszives kímélj meg az ilyen válaszoktól!

2010. aug. 24. 09:35
 16/36 anonim ***** válasza:
54%
A "ha nem te, akkor más" nem adhat felmentést!Létezésünk hatással van valamire, és mi döntjük el, hogy mire.Már attól, hogy itt közzétetted a "húsos"véleményedet, több állatnak kell szenvednie a világon.
2010. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 A kérdező kommentje:
A tpálálkozási lánc miatt!
2010. aug. 24. 09:55
 18/36 A kérdező kommentje:
A táplákozási lánc miatt*
2010. aug. 24. 09:55
 19/36 anonim ***** válasza:
48%

"Talán megnézik a meat.org -hoz hasonló oldalakat ,megszakad a szívük? "


Ahogy mondod :) Az ébresztett rá, hogy a továbbiakban nem kívánok az állatok megkínzásában és lemészárlásában részt venni.


"Mióta világ a világ ,azóta van táplálkozási lánc.A bálnák megeszik a krilleket ,a jaguár pedig foglyul ejti áldozatát."


Valóban, de míg nekik nincs választási lehetőségük, nekünk van.


"Az meg a másik hogy a vegetáriánus nem eszik húst (így fontos anyagoktól válik el ,amik szükségesek a szervezetnek)"


Minden állati forrású tápanyagot lehet növényi forrásokkal helyettesíteni. Csak utána kell nézni.


"Honnan tudja a mélyen tisztelt vegetáriánus hogy ez nem fáj a növénynek?mert nem mutatja ki? "


Az is egy nézőpont, hogy ha én állatot eszem, akkor az állat is szenved miattam, meg közvetetten a növény is, amit az állat eszik meg. Mivel (egyelőre :D) a fényből nem tudunk táplálkozni, így a legkisebb ártalommal járó táplálkozást választjuk.

2010. aug. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 A kérdező kommentje:
ok!
2010. aug. 24. 11:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!