Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mi értelme van annak ha...

Mi értelme van annak ha valaki vegetáriánus? (lennt)

Figyelt kérdés

Egyszerűen nem tudom felfogni.Talán megnézik a meat.org -hoz hasonló oldalakat ,megszakad a szívük?

Mióta világ a világ ,azóta van táplálkozási lánc.A bálnák megeszik a krilleket ,a jaguár pedig foglyul ejti áldozatát.Szerintem senki nem hallott még vegetáriánus jaguárról.

Az meg a másik hogy a vegetáriánus nem eszik húst (így fontos anyagoktól válik el ,amik szükségesek a szervezetnek), és inkább átáll a növényre.A növények termését leszakítják.Honnan tudja a mélyen tisztelt vegetáriánus hogy ez nem fáj a növénynek?mert nem mutatja ki?


Légyszives komlyan válaszoljatok ,mert komolyan kiváncsi vagyok


2010. aug. 23. 09:44
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%

Rendben, az hogy "nem eszem húst akkor majd más megeszi" rövidtávon érv csak. Ha a lakosság X%a vega, akkor csökken a kereslet, ergo a "gyártó" kénytelen kevesebbet termelni, vagyis kevesebb állat hal meg.


Ráadásul egészségesebb is mert:


-az állatokat húsnövelő szerekkel, hormonokkal, nyugattatókkal tömik. A húsgyáraknak nem áll módjában megfelelő nagyságú mozgásteret biztosítani az állatoknak, emiatt az izmaik (húsuk) nem fejlődnek rendesen, ezért mesterségesen kell rásegíteni. A bezárt állatok mint tudjuk megbolondulnak, megtámadják egymást és önmagukat, ezért nyugtatózzák őket. Ezek nem tűnnek el maradéktalanul a húskészítményből.


-génkezelt, agyonvegyszerezett gabonákkal etetik, ami a húsba is belemegy. Ezek az anyagok annyira károsak, hogy emberi fogyasztásra szánt gabonába már nem is engedik beletenni-de az állat még eheti.


-a halhús a tengerek és folyók szennyezettsége miatt rosszabb, mint a szárazföldieké. A víbe önti az emberiség a szennyvizet (gyógszermaradékok pl. fogamzásgátlók, antibiotikumok), ipari és egyéb hulladék egy részét, nem is beszélve az évi "rendszeres" olajszennyezésekről. A halak életük 100%át ebben a trutyiban élik le. A húsuk sokminden, de nem egsézséges.

2010. aug. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy kis közbevetés, arra a gondoltra, hogy esetleg a növények fájdalmat éreznek.


Ha érdekel a válasz, keresd elő az általános iskolai biológia könyveket és nézz utána annak, hogy van-e a növényeknek idegrendszerűk! (Máshogy szólva: képesek-e egyáltalán arra, hogy fájdalmat érezzenek.)

2010. aug. 31. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:

legeslegeslegelső vagyok XD


nos látom lepontoztatok...megis értem...

Nekem az ég adta egy világon soha semmi gondom nem volt,nincs és nem is lesz bajom a vegákkal ! ezt így ui.-ként megjegyezném....


Bocsánat ha valakit felháborítottam....

2010. szept. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim válasza:
3 éves voltam.Sok körülmény közrejátszott. Apum lelépett, lehet ez volt az a bizonyos trauma. Vagy lehet hogy az, hogy láttam egy disznóvágást és nem tetszett a látvány. Az emberivértől viszont nem irtózom. És vega lettem, igy jól érzem magam. Egy ideig a szüleim terrorizáltak, erőszakkal, fizikai erőszakkal tömték belém a húst, de annál jobban megutáltam. Most már 1O éve vagyok vega és nem tudnám elképzelni az életem hússal.
2010. szept. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:

Ez a válasz 78%-ban hasznosnak tűnik.

A válasz írója 85%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: 08-23 22:29


Egyetértek! Én sem azért lettem vega, mert "jaj szegény cukki muki állatkák, ne öljük meg őket". Egyszerűen csak undorítónak találom a húst. Ki akar HULLÁT enni? :-D

2010. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 A kérdező kommentje:
Hullája az embereknek van.Az elpusztult állatok dögök!!
2010. szept. 13. 16:08
 27/36 anonim válasza:

Mivel azt írtad, komolyan érdekel, ajánlom figyelmedbe a : www.veg.hu oldalt. Balra: Kezdő vegi , majd: 30 érv a veget. mellett. Itt sok okot találsz csokorba gyűjtve, miért élnek sokan így.


A Magyarországon közhiedelemben lévő, gyakran említett , akár tudományosnak mondott ellenérvek koránt sem egyértelműek vagy elfogadottak a tudomány világában - sem más országokban, és már itthon sem.


Bennem váratlanul , magam számára is megdöbbentő érzésként született meg az , hogy nem akarok olyan ételt enni, amelyiknek vér, fájdalom a hozadéka, nem szeretnék döglött lábakat, szerveket stb. enni. Hamarosan azonosulni tudtam azzal az évezredes tudással, szemlélettel, hogy az állat, állatembrió leölésével készült ételek negatív erőt adnak.

Világhírű , hatalmas tudással rendelkező emberek és szentek is tudatnak arról, hogy a növények leszakítása stb. nem jelent ártást, olyasfajta hatást , amit az állatok leölésével elérnek( szóval, nem légből kapott vagy áltudományos az egyik előttem hozzászóló által leírt információ). Fontos, hogy olyat egyek, ami építő, ami az egészséget, nyugalmat , kiegyensúlyozottságot erősíti bennem. Mert ilyen minőségű életre vágyom.


Megértem, ha távol állnak tőled az ilyenfajta látásmódok, de ha tényleg érdekel , bőven találsz erre információkat.

Tudsz arról, hogy ma a magyar vegetáriánusok mennyi kérdésnek, vitának, győzködésnek , támadásnak (akár szavakban , akár tettekben) voltak/ vannak kitéve, ha megtudták /megtudják róluk , hogy veget.? Van olyan ország , ahol pedig azt kérdezik: És melyik? Ovo-lakto? Lakto? Vagy vegán? -Mert akkor olyan ételt adunk Neked....

2010. okt. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
47%

A vegákkal semmi bajom, az említett kérdést én is felteszem, ha megtudom valakiről, DE ezért kampányolni nem kell, sőt, gusztustalannak tartom... egyrészt.

Másrészt.... "évezredes tudás", stb stb stb... Ezek szerint Istennek=Univerzumnak/bármily más néven nevezett magasabb hatalomnak jó sok dolga lehet... kb 60-70-es évekig ugyanis rohadtul nem volt divat a "nem bántom az állatot, nem eszem húst"-mánia.... ergo.... mindenki, aki mondjuk 1960 előtt élt és halt meg, pokolra került/lelke megsemmisült/ezen a síkon maradt (hite válogatja, mi történhet az ártó ember lelkével), nemdebár? Tehát mindenki, aki 1960 óta született, vadonatúj lélek.... ééértem... ez mondjuk sok mindent megmagyarázna....

2010. okt. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
22%

16:46 vagyok, kihagytam egy apróságot... B12 tabi, ugye? Gyógyszertár, ugye? Na akkor a hatalmas világmegváltó B12 tabletta zabáló vegának házi feladat kicsit utánalesni a gyógyszeriparnak ;) a hölgy vegáknak kicsit utánanézni a szépségiparnak... (ugyanez vonatkozik a ruhaiparra hölgyeknek és uraknak egyaránt) Óóóó és gondolom, mindannyian biciklivel, de inkább gyalog jártok mindenhová, nem fűtötök télen és nem termeltek szennyvizet sem, vagy ha igen, azt otthon, lehetőleg saját, természetes, de legalábbis gyorsan, mérgező melléktermék nélkül bomló anyagokból készült szélerőművetekből származó energiával megtisztítjátok és újra felhasználjátok. Ezen kívül szelektíven gyűjtitek a hulladékot és otthon (a már említett szélerőmű segítségével) újrahasznosítjátok. Valamint fejenként legalább egy állatmenhelyet működtettek, illetve van legalább 1 befogadott állatotok, aki tökéletes körümények között él (napi min. 2 óra intenzív séta, fél óra tanítás, házilag elkészített húsok és egyéb ételek, stb, stb)... Óóóó és remélem, hogy miután nem használtok nem megújuló energiaforrásokból nyert energiát SEMMIRE, így fizetnetek sem kell szinte semmit (említettem az otthoni, tökéletesen bio kertet?), fizetésetek minimum 70%-át állatvédő szervezeteknek és/vagy beteg, éhező gyermekeknek adjátok.

Na ennyi lenne a lista... Ha ezek megvannak, lehet pattogni, hogy szentek vagytok :) Addig elég lesz a "nem eszem húst, mert nem szeretnék" is... nem kell a többi, saját belátása szerint étkező embert antikrisztusnak kikiáltani.

2010. okt. 2. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
89%

utolsó te teljesen hülye vagy:)

senki nem kiáltotta ki szentnek a vegákat, és nem igazán értem, mért kell őket utálni azért, mert legalább ANNYIVAL jobbá akarják tenni a világot, hogy nem esznek állatokat! Fáj ez neked?!

Egyébként gyanítom, hogy a legtöbbjükről elmondható azoknak a felsorolt tevékenységeknek a teljesítése, amit egy ember normál körülmények között megengedhet magának (tehát nem a szélerőmű és társai...hanem az egészséges, környezetkímélő életmód a lehetséges keretek között).

2010. okt. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!