Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Barátom vegetáriánus, szerinte...

Barátom vegetáriánus, szerintetek főzek neki külőn vagy én is legyek Vega?

Figyelt kérdés
1 éve vagyunk együtt. Sose kérte hogy legyek én is legyek vegetáriánus. De mégis úgy érzem, hogy jobban esne neki. Próbálok hús mentes ételeket főzni, de van hogy még kívánom és megcsinálom magamnak.Ti mit tennétek a helyembe csak vega kaját én étek vagy húst is néha?
2021. máj. 14. 21:05
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Senki nem tudna rávenni arra, hogy vega legyek, és ha nem is kérne önszántamból sem tenném soha. Te se tedd. Kívánod a húst, hát edd azt nyugodtan. Neki csinálj külön olyat amit szeret, vagy magadnak pluszba csak húst. Párom imádja a gombát, de én nem. Az ő kedvéért nem fogom megenni..
2021. máj. 14. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

Nekem a férjem vegetáriánus, én nem. Olyan nagy igényem nincs a húsra, de valamennyi van. A legegyszerűbb, hogy a munkahelyi menzán húsos ételt eszem, otthon meg mindig vegát főzök. De egy csomó ételnél megoldható egyszerre a vega és nem vega változat. Bármilyen főzeléknél a fagyasztóban tartott vega és húsos feltétek közül olyat veszek elő, ami éppen kell.


A bolti gyorsfagyasztott panírozott sütőben süthető feltétek (hagymakarika, rántott gomba, pulykamedál stb.) is célszerűek, mert egymás mellett is lehet sütni őket a sütőben. Főzelék helyett bármilyen más körettel is működik ez.


A rakott krumplit két kisebb edényben sütöm, az egyik húsos. Tésztához is van adagonként fagyasztott húsos szószom, a vegát frissen készítem vagy ha a férjem eszik pl. sajtos tésztát vagy mákosat, akkor nekem még lehet húsos. Paprikás krumpliból félreteszem a férjem adagját, utána főzöm bele a virslit.


A leveseket általában hús nélkül készítem, és a fagyasztóból veszek ki 1-1 adag főzött húst, ha olyan a leves, hogy illik bele. De a húsgombócot, májgombócot is ki lehet főzni külön. Kenyérféléknél sem gond, hogy én sonkásat eszem, a férjem meg körözötteset.


De persze nekem se kell mindig mindenbe hús, van egy csomó vega étel is, amit szeretek, heti egy-két alkalommal eszem húsételt általában. Mondjuk most gyakrabban, mert babát várok, és nem akarok vashiányos lenni.

2021. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
85%
Az nem opció, hogy ő főz magának? Ha nem is mindig, de heti párszor.
2021. máj. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
93%
A 21. században működhetne úgyis, hogy igazságosan megosztjátok a házimunkát, kivéve, ha háztartásbeli vagy. Szóval néha esztek mindketten vega kaját, néha te főzöl kétfélét, néha pedig ő főz kétfélét.
2021. máj. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
22%

Az egyes válaszoló azt írja, hogy van párja, de mégis úgy hangzik, mint aki sosem élt együtt valakivel. Ha mégis az előbbi az igaz, akkor a párját sajnálom...


Én valószínűleg azt csinálnám, hogy könnyen "húsosítható" ételeket preferálnék. Megcsinálod a vega részét (köret, saláta, stb.) külön, és hozzáteszed magadnak a sült húst, fasírtot, stb. Nincs olyan sok rakott vagy szószos étel amiknél ez lehetetlenség, hogy ezt ne lehessen könnyen megoldani.

2021. máj. 15. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
53%

Én senki kedvéért nem valtoznék meg ilyen szinten. Még ha kérné hogy legyek Vega akkor sem. Ha te az akarsz lenni, az a te döntésed, de inkább örülj neki hogy nem erőlteti.

Gondolj arra hogy esetleg egyszer családot alapitotok. A gyerekek se ennének húst? Mert ha igen, akkor maradj inkább a husfogyasztásnál, hogy a gyerekeid is ehessenek majd húst, amikor szeretnének.

2021. máj. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
10%

Hát ennek sok köze nincs az ételek-italokhoz, inkább kapcsolati szerepfelfogás kérdése.


Ha számodra az étrended annyival fontosabb, mint a társad által fontosabbnak tartott értékek, hogy egy fikarcnyi kompromisszumra nem vagy hajlandó, az szerintem főleg a kapcsolatba vetett elköteleződésedről mond el sokat. Inkább a zabát választod, mint a nőt?

2021. máj. 15. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

#7 szerintem férfire gondolt, mert az írta hogy "barátom", de lényegtelen.


Szerintem egy kapcsolat úgy is lehet teljes, hogy egyik fél vegetáriánus másik meg nem. Például ha barátnőm azt mondaná, hogy szereti a szőke hajat, ezért festet magának, nem fogok szőke hajat festetni magamnak, akkor sem ha kéri, mert én szeretem a természetes barna hajam és nincs szükségem a szőkére.

Lehet ez most abszurd példának tűnik, de ismerek olyan embert aki ezért festette be szőkére a haját.

Az teljesen más, ha téged nem zavar a szőke haj és amúgy is szerettél volna olyat, csak még nem vetted rá magad.

Ugyanígy gondolkodok a vegetarianizmusról. Más kedvéért nem lennék az, és ez nem egy olyan dolog, ami nélkül nem működhet egy párkapcsolat. Ha valakinek ez fontos, ne próbálja ráerőltetni a másikra, keressen eleve vega embert.


Hogy hozzak egy másik példát, tegyük fel én nagyon szeretek bungee jumpingolni és olyan barátnőt szeretnék, aki velem tartana. Nagy eséllyel nem fogok ilyen lányt találni. Ha összejövök valakivel, nem fogom erőltetni rá hogy bungee jumpingoljon velem, pedig nekem az az életem. Hát mit képzel magárol a csaj, hogy ő inkább a lustulást választja otthon, minthogy velem legyen??

Na az előző válasz is kb ilyen volt.

Attól hogy a nő nem szeretne bungee jumpingolni, még ugyanúgy lehet teljes kapcsolatunk. Valószínű hogy nem érdekli, pedig nekem ezt muszáj csinálni, mert anélkül nem érzem magam teljesenek. Tiszteletben tartom hogy ő nem akar és kész.

2021. máj. 15. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
94%
5-ös, miért sajnalod a párom? Együtt élünk, ő eszi amit szeret, én is azt amit én, így igen, van hogy 2 félét csinálok. De a kedvéért nem eszem meg azt amit én nem akarok. Nem értem mi rosszat írtam ezzel, nem vagyunk egyformák, nem ugyanazt szeretjük. 1-ea voltam.
2021. máj. 15. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
95%

Nem kell erről azonnal véglegesen döntened. Ha érdekel a vega étrend, próbálj ki neked tetsző vega recepteket. Biztos, hogy a barátod már ezt is értékelni fogja. Ha valamelyik étel ízlik, máris bővül a vega repertoárod.


Nemcsak az a két véglet van, hogy egyáltalán nem eszel húst, vagy folyamatosan azt eszel. Megteheted, hogy amikor a barátoddal vagy vegát főzöl, de a hét többi napján, vagy ha együtt éltek a munkahelyeden eszel húsos ételeket is. Ha neked kényelmes, bármeddig csökkentheted a húsfogyasztást, de nem kell mindenáron vegának lenned. Megteheted azt is, hogy nem eszel húst, de havonta egyszer a nagymama húsleveséből elfogyasztasz egy tányérral. Vagy gyakrabban, ha szeretnéd.


A vega ételek nemcsak annyiból állnak, hogy a köret mellől elhagyod a húst. Ha gyakran tervezel vega ételeket főzni, keress új ételeket is, különben nagyon unalmas, és egyoldalú lesz a táplálkozásod.

2021. máj. 15. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!