Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegán sütemény receptek?

Vegán sütemény receptek?

Figyelt kérdés

Olyan kipróbált recepteket keresek, amihez nem kellenek különböző speciális hozzávalók, mindenhol be tudom szerezni az összetevőket.

Főleg kevert tészták illetve gyümölcsös sütik érdekelnek, de másokat is szivesen fogadok.

Előre köszönöm a segítséget!



2021. máj. 25. 11:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%

Nekünk ez nagy kedvenc, lényegében hetente 1-2-szer készítem, persze mindig más ízesítéssel. :)

Az almás az alap recept, azt másolom be:


1 bögre zabpehely

1/2 bögre liszt

1/3 bögre cukor

fél tasak vaníliás cukor

1/2 ek sütőpor

1/2 ek fahéj

csipet só

1 ek chia mag

1 ek olaj

Tej - növényi vagy sima, mindegy, én mandulatejjel szoktam (kb. bő fél bögre - annyi, hogy kicsit ragacsos, formázható masszát kapjunk ami összeáll, nem folyik)

1 db nagy alma


Az almát felaprítom - én a felét le szoktam reszelni, a másik felét apróra kockázom.

Egy nagy tálban összekeverem a száraz hozzávalókat, utána mehetnek bele a folyadékok és az alma.

Állni hagyom egy jó fél órát.

Sütőpapírralt bélelt tepsibe kanalazom, megigazgatom-ellapítom.


175 fokon addig sütjük, amíg a széle megpirul, az alma megbarnul. (kb. 20-30 perc)


Ízlés szerint tuningolható felaprított magvakkal (mandula, pekándió, stb), csokival, fűszerekkel (szegfűszeg, ánizs, gyömbér).

Az alma cserélhető bármilyen más nedves összetevőre.

2021. máj. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi!

Kb mekkora a tepsi cm-ben (nem MO-on élek, itt más méretek vannak), illetve a chia magot ki lehet hagyni?

2021. máj. 25. 11:44
 3/19 anonim ***** válasza:
77%

40x30 cm a tepsim, abba szokott pont beleférni - ezt elfelejtettem. :D

A chia mag a tojást hivatott helyettesíteni, őszintén szólva fogalmam sincs, hogy mennyire marad egyben nélküle, de egy próbát megér, legrosszabb esetben könnyen törni/morzsolódni fog. Az ízhez nem tesz hozzá. :)

2021. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ.
2021. máj. 25. 11:50
 5/19 anonim ***** válasza:
81%

[link]


Én Steiner Kristóf receptjeiből szoktam válogatni, eddig mindegyik működött, amit kipróbáltam

2021. máj. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

75%

Mi volt a problémád a recepttel, amit írtam?

Nyitott vagyok észrevételekre, megköszönném ha le is írnád a lepontozás mellett, mert ettől nem igazán leszek okosabb.

Köszi. :)

2021. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%

Plantbased Miri oldalát ajánlom, nagyon sok jó recept van.

#6

Nyugi, csak az a pár vegán ellenes idióta így éli ki magát. Tök jó a recepted. :)

2021. máj. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
90%

6!


Szerintem csupán Kristófot nem bírja, azért pontozott le.


Kérdező!


Instagrammon Earthy Andy-nek vannak jó desszert receptjei.

2021. máj. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, tényleg jó ötleteket kaptam eddig!


5-ös: a lepontozó miatt nem mérgelödj, vagy Steiner Kristóf nem a kedvence, vagy csak ez a hobbija, hogy lepontozgat. Aki ennyire sötét, azzal nem érdemes foglalkozni!

2021. máj. 25. 14:48
 10/19 anonim ***** válasza:
76%
Ja, én kérdeztem rá hogy mi volt a problémája - én az első választ írtam. Szóval nem hinném, hogy Kristóf a gond - akinek meg amúgy tök szuper receptjei vannak, függetlenül attól hogy a személyéről mit gondol az ember. :)
2021. máj. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!