Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Miért lettél vega és hány...

Miért lettél vega és hány évesen lettél vega?

Figyelt kérdés
2021. jún. 9. 19:56
 1/9 Sunshinedoll ***** válasza:
87%

Vega 27 évesen lettem igazából csak azért, mert a párom mondta, hogy "nem próbáljuk ki, milyen hús nélkül?" én meg mondtam, hogy de. Aztán úgy maradtam.

Most már más állati eredetű élelmiszert sem fogyasztok, leginkább azért, mert a tojást meg tejterméket egészségügyi okokból nem fogyaszthatom, meg a tejterméktől rosszul is vagyok kifejezetten.

Egyébként nekem a környezeti és etikai vonatkozások azok, ami miatt a húst és tejet nem is óhajtom fogyasztani, illetve ami miatt megmaradtam ennél az életmódnál.

2021. jún. 9. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
98%
Sosem voltam annyira nagy húsevő, valahogy ez kimaradt az életemből. Mikor 18 évesen koliba mentem és magamnak intéztem az étkezést, akkor már csak a hétvégi hazalátogatások során ettem húst. Mióta pedig 25 évesen különköltöztem, azóta egyáltalán nem fogyasztok húst
2021. jún. 9. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
22 évesen lettem vega, 23 évesen vegán. Most 24 éves vagyok. A vegaság szimplán érdekelt, a vegánságban az egészségügyi előnyök és a sport teljesítményem növelése motivált.
2021. jún. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
20%
Nem lettem😎😎
2021. jún. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Etikai okokból lettem vegán, nem tetszett ahogy az állatokat tartják, és ahogy levágják. 28 éves voltam ekkor.
2021. jún. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Falun nőttem fel, mindig volt a családban csirkevágás, disznóvágás. Gyűlöltem, menekültem ilyenkor otthonról. Nem is szerettem soha a húst, se az ízét, se az állagát, meg hát persze ezt se hogy látnom kellett hogy "hogyan készül". De édesanyám "ez van, ezt kell szeretni" elven főzött, és kaptam egyet ha otthagytam a húst a tányéron. Jó sokáig ellenkeztem, végül feladtam mert beláttam hogy amíg velük élek, addig esélytelen.

Mikor egyetemre elmentem koleszba, akkor végre már megszabadultam nagyjából a hústól, csak hétvégén kellett azt ennem otthon.

Végül dolgozni kezdtem, elköltöztem és saját konyhám lett, eszem ágában se volt soha húst hazahozni. Egy darabig viszont még továbbra is megettem amikor a szüleimhez mentem látogatóba, mert "muszáj" volt, de aztán arról is leszoktam.

Azóta már csak a házi méz és a házi tojás választ el a vegánságtól. :D


Bocsi a hosszú sztoriért, de nem tudok egy konkrét dátumot/életkort írni, nálam ez egy hosszabb folyamat volt.

A "miért" főleg az hogy szeretem az állatokat, én soha nem tudnék levágni egyet se, így nem érzem korrektnek hogy megegyem miután más megtette... emellett sose szerettem, macerásnak tartom az elkészítését, drága, környezetterhelő és nekem pl. emésztési problémákat is okozott.

2021. jún. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
78%
14 évesen, és elsősorban nem etikai, hanem egészségügyi és ízléshez kapcsolódó okokból, ugyanis létezik fenntartható és egészséges formája a húsfogyasztásnak, de én inkább abból se kérek. Peszkovegetáriánus vagyok már 7 éve, de elsősorban növényi táplálékot veszek magamhoz, tejterméket, tojást, halat ritkán szoktam enni. Vegán étrendre nem tervezek áttérni, próbáltam már (katolikus nagyböjt alatt voltam vegán étrenden) és nagyon szeretek is néhány vegán fogást, de nem nekem való, noha a vegán étrend is lehet nagyon kiegyensúlyzott és kreatív.
2021. jún. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#7

Pontosan mi hiányzott, amikor teljesen növényi étrenden voltál? Milyen konkrét ételekre gondolsz?

2021. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
21%

1. Azért lettem vega, hogy így lázadjak a húsevők teljesen érthetetlen kettős mércéje ellen. Eredetileg az volt a célom, hogy kutyát és macskát is fogok onnantól kezdve fogyasztani, de megvizsgáltam egyrészt a jogi, másrészt a tényleges környezetet és arra jutottam, hogy itt Közép-Európában egyszerűen nem tudnám kivitelezni, hogy heti szinten fogyasszam valamelyiket, ezért aztán a másik utat választottam.


2. 26 éves voltam.

2021. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!