Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Hogyan legyek vegán?

Hogyan legyek vegán?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a húst szinte sosem szerettem, nekem az állaga meg az íze sem tetszik. Nem is ettem vagy 10 éve, kisgyerekkoromba ettem csak húst. A sajtokat, tejet, tojást szeretem, viszont már nem vagyok tini, mégis gyulladt pattanásaim vannak, a székletem sokszor kemény, egészség és etikai dolgok miatt is arra jutottam, hogy elhagynám teljesen az állati eredetű ételeket. Rengeteget olvastam, néztem filmet a vegánság témakörben, mindig is érdekelt de alapból elég szarul kajálok, sok csoki, tejeskávé, pizza sok sajttal, szeretem a rántottát, bundáskenyeret, ja meg mindig szémhidrátot ettem. A problémám az, hogy alapból elég válogatós vagyok, egyoldalúan táplálkoztam mert szerintem mert volt mondjuk 5-6 fajta étel amit így felváltva ettem szóval ez nem túl változatos. Nem annyira vagyok nyitott más ízvilágokra, mert van egy megszokott nekem és kb csak azt fogadom el. Próbálkoztam már 1-1szer vegán sajtokkal, műhúsokkal, tofuval, szójával, mandula-kokusz-zab-rizs tejjel meg egyéb termékekkel viszont semennyire sem ízlettek. Egyszerűen rossz. A műhúsokat sem birom megenni mivel állagra kinézetre dettó úgy néznek ki mint a rendes hús.. szóval, hogyan lehetnék vegán ha egyszerűen nem ízlenek a vegán opciós termékek? Halat peldaul összesen ha 3szor kóstoltan életemben de utálom azt is, büdös nekem nagyon és nem is ízlik szóval a hús és hal nem evésem elsősorban nem etikai dolgok miatt történt. Szóval nem vagyok egy könnyű eset, közel érzem magamhoz a dolgot, kozmetikumokból és háztartasi dolgokból js vegánt használok, de a kaja elég kardinális dolog most. Nyitott vagyok erre az életmódváltásra de az ízekkel hogy barátkozzak meg? Tippek, tanácsok?

2021. jún. 18. 01:17
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
Ja az kimaradt, hogy egy ideje sok zöldseget es gyumolcsot eszem mert a szervezetem azt kivanja nem a szenhidratot meg ezeket a mocskokat amit eddig ettem. Ugyhogy egy ideje magamtól atalltam. A zoldsegekkel meg gyumolcsokkel viszont sosem volt bajom.
2021. jún. 18. 01:19
 2/21 anonim ***** válasza:
81%

Egyél zöldségeket, gyümölcsöket, és magvakat. Már opció nincs is :D

Ja és ugye zabpehely, barna rizs, tk tészta.

2021. jún. 18. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
82%
Egy értelmes vegán nem eszik ilyen helyettesítő termékeket, egyrészt drágák, másrészt nem is túl egészségesek. A teljesértékű növényi étrendnek nézz utána. Amúgy a zöldségek és gyümölcsök is szénhidrátok. Valójában a szénhidrát a legjobb tápanyagunk, nem kell tőle félni. Kamu, hogy amiatt híznak az emberek. Csupán a feldolgozott, finomított szénhidrátokat kell kerülni, a teljesértékűekkel semmi baj nincs.
2021. jún. 18. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
83%

Ha így eszel ne is csodálkozz hogy pattanásos vagy...


Nem kell vegánnak lenni a normális, teljesértékű étkezéshez.

2021. jún. 18. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
90%
Sajnos ehhez muszáj lesz megkóstolnod bizonyos ételeket és változtatni. Ez egy életmód, ami változást igényel.
2021. jún. 18. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
32%
Húst azért kell enni valamennyit.Én is voltam vegán 2 évig.Szerintem minimális hús kell.Pl. csirkemell,hal. A hal nem büdös ha friss. Élőhalat kell venni és saját magad megpucolni.
2021. jún. 18. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
85%

#6

Miért kellene? Milyen rossz tapasztalataid voltak a 2 év vegánság alatt, amiért újra elkezdtél húst enni?

2021. jún. 18. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
70%

A hús és tejtermék helyettesítő termékekre semmi szükség. Ezek ugyanabba a szemét kaja kategóriába tartoznak, amit felsoroltál, és semmivel sem egészségesebbek, mint az állati eredetű társaik. Azért vannak, hogy aki vegánként hiányolja a húst és a tejet az is tudjon néha a megszokottakhoz hasonló ételt enni, de rendszeresen ezzel helyettesíteni nagyon drága és egészségtelen.


Amit te keresel, az a teljes értékű növényi étrend. Ez zöldségekre, gyümölcsökre, hüvelyesekre, magakra és teljes értékű gabonákra épül. A feldolgozott élelmiszereket és hozzáadott mesterséges adalékokat kizárja. Ezek közé tartoznak a klasszikus, rengeteg kalóriát de kevés hasznos tápanyagot tartalmazó összetevők, pl. fehér liszt, cukor, olajak, zsírok. Tehát ezen az étrenden könnyebb egészségesen fogyni.

Természetesen nem kötelező minden egyes étkezésben a teljes értékű növényi étrend szabályait követned, de ha utánanézel nagyon hasznos információkat, recepteket találhatsz. Facebookon van ezzel foglalkozó csoport, ahol kérdezni is tudsz.

2021. jún. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
74%

"Próbálkoztam már 1-1szer vegán sajtokkal, műhúsokkal, tofuval, szójával, mandula-kokusz-zab-rizs tejjel meg egyéb termékekkel viszont semennyire sem ízlettek. Egyszerűen rossz. A műhúsokat sem birom megenni mivel állagra kinézetre dettó úgy néznek ki mint a rendes hús."


NEm csodálom, hogy ígynme tudsz átállni a vegán étrendre, ezek a mücuccok kifejezetten undorítóak, de SZERENCSÉRE teljesen fölöslegesek is.

Több mint 3 éve nem eszem állati termékeket, de eddig egyszer sem kellett ilyen vacakokat ennem.

Vegyél zödlségeket, gyümölcsöket, hüvelyeseket, olajos magvakat, ezekböl teljes értékü étrendet tudsz összeállítani.


A 6-sal meg egyáltalán nem értek egyet, egyrészt teljesen fölösleges a hús fogyasztása, másrészt a hal minden esetben büdös, mert halszaga van, ami kifejezetten erös, a legtöbb embernek kellemetlen szag.

2021. jún. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
82%
A sok zöldség, gyümölcs amit irsz amugy az is szénhidrát. Nem kotekedes csak nem árt tisztában lenni vele.
2021. jún. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!