Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Sok vega, vegán miért eszik...

Sok vega, vegán miért eszik gluténmentesen, akkor is ha nem gluténérzékenyek?

Figyelt kérdés

2021. júl. 29. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem csak vegák és vegánok, sokan hisznek benne, hogy a glutén annak is káros, aki nem cöliákiás vagy konkrét panaszt nem okoz nála. Erős tudományos bizonyíték nincs erre, hivatalos ajánlásban ilyen nincs, de sokaknak ez nem akadály, attól még hisznek benne.
2021. júl. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
83%
Nem csak ők eszik akiknek különböző betegségeik.vannak azok is azt eszik, bár nem biztos hogy muszáj ezt enniük de ebben hisznek
2021. júl. 29. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Azt hiszik, hogy ha rá van írva, hogy valamitől mentes, akkor egészséges.

Persze nem mindenki ezért eszi, de sok ilyen van. Néhányan divatból is, meg vannak azok is, akik tényleg egészségesebbnek gondolják, ahogy az 1-es is írta.

2021. júl. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 balkalolka ***** válasza:
52%
Azért mert az erőszakmentességes életmódjukból kihagyják a szakácsokat.
2021. júl. 31. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
32%
A vegák nem szeretik a vegetát.
2021. júl. 31. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak vega-vegán körökben elterjedtba GM táplálkozás, hanem pl. akik paleo-znak is elutasìtják a glutént és a búza fogyasztását.


Egy ideig én is GM étkeztem, de őszintén, nem éreztem különbséget a 2 helyzet között. A pozitív hozománya az volt, hogy sokkal kevesebb lisztből, feldolgozott CH-s dolgot ettem, emellett pedog nőtt a zöldség-gyümölcs bevitelem, ami persze a derékbőségemen is meglátszott.


Komolyan, az ember nem is gondolná, mennyi kenyeret meg tésztáty meg péksütit fogyasztunk, mert ezek mindig ott vannak, könnyen elérhetőek és magunkkal vihetőek, bármilyen élethelyzetben könnyen fogyaszthatóak.


Nem ettem ilyen GM alternatívákat, pl. pogácsa, kenyér, brownie, hanem főleg barnarizst, édesburgonyát és quionoa-t fogyasztottam.


Aki nem érzékeny a gluténra szerintem itt van a kutya elásva, hogy ezáltal egy sokkal liszt- és cukormentesebb, tudatosabb étrendet kezzd el valaki követni.


Egyébként miután kiderült számomra, hogy nincs gondom a gluténnal, havi pár alkalommal szoktam azért kenyeret meg hasonlókat enni.

2021. aug. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!