Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Gáz vagyok ha nem bírom...

Gáz vagyok ha nem bírom tovább a vegán étkezést?

Figyelt kérdés

Barátnőm hatására kezdtem el így étkezni. Meggyőztek az érvei az állatok kihasználásáról, az egészségről stb. Már eleinte is éreztem, hogy nem lesz könnyű de úgy voltam vele, hogy majd jobb lesz. Eleinte csak a húst hagytam el, tejet tojást, tejtermékeket fogyasztottam.

Ez még nem volt olyan rossz, de aztán ezeket is elhagytam. A növényi tejek ízét borzasztónak találom. Barátnőm minden reggel csinál nekem rántottár tofuból vagy csicserilisztből, bundáskenyeret is csicserilisztből készít. Odavan, hogy jobb mint az eredeti... Háát..Megeszem, hogy ne akadjon ki. A szejtán szerinte állagra olyan mint a hús, de szerintem gumiszerű, ízetlen valami. A szója még rosszabb. A hüvelyesek még elmennek, de vannak kellemetlen mellékhatásaik...

Ez négy hónapja megy így, mindent megeszek amit a barátnőm elém rak, jó képet vágok hozzá, közben szenvedek. Tegnap nem bírtam ki és csináltam egy kiadós rántottát mikor nem volt itthon. Haverom szerint meg kéne mondom neki, hogy ez nekem nem jött be. De ezen tudom, hogy kiakadna és talán el is hagyna, mert ő ezt az életmódot halálosan komolyan veszi. Erőltessem még a dolgot? Hozzá szokok majd?


2021. szept. 9. 20:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
96%
Az szerinted egészséges kapcsolat úgy hogy felmerülne benne a szakítás csak az miatt mert nem úgy étkezel mint ő? Persze hogy beszélj vele. Ha nem juttok közös nevezőre akkor nincs más hátra...
2021. szept. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
97%
Szólj neki, hogy neked ez nem jó és nem fogsz így étkezni. Ha ezért elhagy akkor annyit is ér ez a kapcsolat meg a nő is.
2021. szept. 9. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek saját döntése "mindenevő állatként", hogy mit eszik az elérhető lehetőségekből. Ha nem fogadja el, hogy te szabályosan rosszul vagy, akkor tényleg elment az esze az elvakult vegánságtól.

Ülj le, és mondd el így, ahogyan itt! Hogy csak azért eszed meg, mert látod, hogy ez őt milyen boldoggá teszi, de nem érzed magad jól, beteg vagy, gyenge vagy, folyamatosan hasmenésed van.. Így talán nem fog kombinálni, hogy te szemét állatzabáló maradsz míg ő micsoda nagy megmentő.. :D

2021. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
86%

Az a baj, hogy aki lelki okok miatt vega/vegán azzal a közös étkezések pokoliak lesznek. Nem fogsz tudni úgy leülni egy a vacsorára, hogy ne képzelődjön pulzust a húsnak, ne mutogassa miből van, ne színleljen öklendezést, de a nagyon elvetemült még sírni is fog a kajád felett és bocsánatot kér tőle.

Ha szimplán eü okokból gondolná ezt a fajta életmódot a megfelelőnek akkor nem lenne probléma. Persze vannak akik is-is, és ettől függetlenül normálisan állnak hozzá a másik étrendjéhez - ilyet is ismerek pl nővéremet - de! azok már a legelején nem próbálják ezt ráerőszakolni a másikra.


Nem fogod tudni megszeretni csak megszokni, de soha nem fogsz igazán elégedetten felállni az asztaltól.

Max külön főztök és külön étkeztek.

2021. szept. 9. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
59%
3. vagyok: Amúgy én is utálom az összes szuperfood és pótló terméket. A zab annyira szuperfood, hogy inzulinrezisztenciám (kettőslátás, izomremegés, kóma szerű ájulás szinten) volt míg rendszeresen ettem. A tofu nem étel. A bab és társai pedig egyenesen katasztrofálisak a szag és görcsök tekintetében. Szejtánt még nem ettem, de valami felismerhetetlen magos-műtejes shake jellegű valamit 1x már kaptam. Nem tudtam lenyelni az állaga miatt! :D Szóval megértelek teljesen! Nem maradhat a jelenlegi állapot. Nem vagy köteles megenni, amitől rosszul vagy. Ha jön az állatokkal: állatok, rovarok milliói haltak meg, a bolygó fáinak kétharmada lett kiirtva azért, hogy neki legyen tofuja, amivel védi az állatokat.. Nyilván nem helyes, sőt, felháborító az, ahogyan kezelik a haszonállatokat, de azon kell változtatni, nem az alapvető genetika adta mindenevőséget felrúgni!
2021. szept. 9. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lehetsz őszinte egy kapcsolatban, akkor a kapcsolatnak nem sok értelme van. Köthettek kompromisszumot, hogy pl te főzöl magadra, ha nem vegán dolgot akarsz enni.
2021. szept. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
89%
Dontsd el, hogy ez a kapcsolat a veganizmusra epul, vagy arra, hogy oszinten szeretitek egymast? Soha senki kedveert nem ennék csak novenyi alapanyagokat, meg cukormentesen se (pont amiert te is utalod, mert rossz izuek), ha valami nem mukodik, azt nem kell eroltetni haver. Mondd meg neki, aztan ha emiatt szakit, nem is szeretett igazán, kar hazugsagban elni, mikozben elvezhetned is az eletet, meg az izeket.
2021. szept. 9. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
97%
Miért félsz h elhagy? Nem lenne jobb? :D
2021. szept. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
60%

Szedd már elő a tökeidet ember!

Tofuból rántotta, csicserilisztböl bundáskenyér...lol

Mi vagy te, valami konyhamalac..?

2021. szept. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
86%

Nem vagyok vegán, még vegetáriánus se teljesen, de igyekszem inkább a növényi összetevőkre alapozni, mint az állati eredetűekre, úgyhogy van némi rálátásom a témára. Lehet, hogy az a baj, hogy úgy akarsz étkezni, hogy nem vegán recepteket veganizálsz, és ezektől várod el azt, hogy teljesen ugyanazt az élményt adják, mintha állati eredetű összetevőkből készültek volna. Nyilván egy húspótlónak vagy egy tojáspótlónak soha nem lesz 100% ugyanolyan íze és állaga, mint a valódi húsnak vagy tojásnak. Próbálj ki inkább olyan recepteket, amik eredetileg is növényi alapúak, nem valami húsos/tejes/stb. étel vegán verziói! Például főzelékek, zöldséglevesek, sült, főtt, párolt zöldségfélék stb.

Párkapcsolati szempontból viszont azt mondom, hogy ha úgy döntesz, nem szeretnél vegán lenni, azt is meg lehet oldani kompromisszumokkal, ha mind a ketten komolyan akarjátok és tiszteletben tudjátok tartani egymás nézeteit. Vászonzsákoslány nevű youtubernek volt erről a témáról korábban egy videója, hogy hogyan oldották meg, amikor még az élettársa nem volt vegán, ő viszont már igen.

2021. szept. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!