Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ezt jól csinálom?

Ezt jól csinálom?

Figyelt kérdés

Kb egy éve döntöttem úgy, hogy lemondok a húsról. Egyszerűen elértem azt a pontot, amikor nem tudok úgy nézni a húsos ételekre, hogy az nem egy állat volt valamikor. Elég nehéz döntés volt mivel a családom eléggé húsevő, illetve a nagymamámnál kiskorom óta sokat vagyok és sok disznó, tyúk és kacsa vágást láttam már és segítettem is. Az étkezésemben eléggé meghatározó szerepe volt a húsnak. Imádtam bizonyos ételeket,amikről fájdalmas volt lemondanom de nem jobban mint, hogy megsajnáljam azt érző élőlényt, aki azért halt meg, hogy én jóllakhassak.

Szóval a kérdésem, hogy én nem hirtelen mondtam le mindenről. Fokozatosan szoktattam magam hozzá,hogy: - Ó! Marhahúst nem eszek akkor a strandon nem hamburgert fogok ebédelni mint, ahogy tizen valahány éven át. Időt adtam magamnak elbúcsúzni az ízektől, élményektől. Ez baj? Annyira ciki folyton megkérdezni, hogy az az étel milyen húsból készül, hiszen csirkét még eszek illetve disznót. Olyan furcsán néznek rám. Szóval mit nem csinálok jól?



2021. szept. 13. 11:53
 1/3 anonim ***** válasza:
95%

Miért lenne baj? Van akinek jobban beválik ha egyik napról a másikra vált, van akinek jobban bejön a fokozatosság.

A furcsa nézést szokd meg, sok ember szerint fura, ha valaki nem eszik húst, ez független attól hogy milyen gyorsan és mennyi ideje szoktál le róla, sokan fognak hü lyének nézni. Meg kell tanulni nem foglalkozni ezzel.

2021. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
93%

Én sertésen kívül mást nem eszem, baromfit sem.

Semmilyen ideológia nem társul hozzá, ez ízlik, ezért rá szoktam kérdezni, ami nem egyértelmű.

Még soha nem láttam, vagy éreztem, hogy hülyének néznének, de ha így is lenne, ki nem szarja le?

2021. szept. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha más húst sem eszel, akkor us hülyén fognak nézni. Nem kell velük foglalkozni.
2021. szept. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!