Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mennyire terjed itthon a...

Mennyire terjed itthon a veganizmus?

Figyelt kérdés

Nyitottabbak már az emberek, vagy még mindig nagyon elutasítóak? Szoktak reklámozni kereskedelmi tévécsatornan vegán termékeket? (Nem nézek tévét)


Csak fura, hogy egyre több a vegán termék a piacon, ezért kérdezem.



2021. nov. 10. 00:04
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
60%

Akit érdekel az úgyis rátalál, akit nem az nem fog vele foglalkozni. Bár ez a "mennyire terjed itthon.." megfogalmazás eléggé olyan mintha még te is egy vírusnak tekintenéd.

Van igazság abban amit a #1 írt, nagyon sok vegán erőszakos hogy miért eszi meg a másik az aranyos csirkét. Persze vannak vissza fogodtabbak, meg olyanok akik nem foglalkoznak azzal, hogy a másik mit eszik, de elég kevés, mivel a legtöbbjük népszerűsíteni akarja. Nem kell népszerűsíteni. Mint ahogy kezdtem is, akit érdekel majd rátalál. Mi, húst is evők hagyunk titeket akármit enni (már követni se tudom ezeket), és ti, akármi evők hagyjátok minket húst is enni.

Peace

2021. nov. 10. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%

"de ez valahogy nem történik meg"


[link]

2021. nov. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
24%
Most ne 1 alkalomról beszéljünk, meg ne is arról hogy ez megtörténik többször is. Arról beszéljünk, hogy hányszor történik meg hogy a vegánok gyilkosnak hívnak meg elkezdik papolni, hogy a mi gyomrunkban temető van. Senkinek nincs erre szüksége. Az ember aki kiment disznófejet enni egyértelműen nem 100as. Ettől függetlenül még az arányok nem kiegyenlítettek. A nővérem vegán, és sajnos ismerem az összes vegán barátját és barátnőjét. Ezen kívül még vagy 10 vegánt ismerek, akik próbálták elmagyarázni, hogy én miért vagyok gyilkos és barbár. Sőt, ismerek olyan vegánokat akik megvertek embereket mert azok egy tó mellett nyugodtan, senkinek sem ártva grilleztek a természetben. Képesek voltak elkezdeni csak azért verekedni, mert látták hogy ott grillezik a húst. :D Elmeháborodott beteg emberek. Persze nem minden vegán ilyen, nem ezt állítom, elhiszem, hogy van aki a saját dolgával törődik és hagyja a másikat azt enni amit az akar. Attól függetlenül engem még nem kell az ő szavaikkal élve "megváltaniuk".
2021. nov. 10. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
A neten is egyre többen vannak. Sok ételrecept is vegán.
2021. nov. 10. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
17%
Belpesten meg pár egyetemvároson kívül maximum ilyen kamu termelői piacokon árulják a padlizsánkrémet a kiégett, Kővágóörsre költözött ex marketingmenedzserek.
2021. nov. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 Sunshinedoll ***** válasza:
65%

Sokkal több nem vegánt látok panaszkodni vegán kérdések alatt vagy vegán témákban, hogy a vegánok mekkora sz-rok meg ilyenek olyanok, mint tényleges vegánt, akik valóban olyanok :)


Nem tudom, mennyire elterjedt, nálunk az egész család vegán, de ismerősöm kevés van ilyen.

2021. nov. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Remélhetőleg nem terjed el nagyon.
2021. nov. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
87%

#7

Ezt az offenzív hozzáállást nem értem. Tökéletesen megcáfolod, amit az azóta törölt válaszoló írt, azaz hogy a húsevők nem csesztetik a vegánokat, csak fordítva. Miért baj neked, ha terjed a veganizmus? Az nem jelenti, hogy a hús be lesz tiltva. Mit érdekel téged, ha több lesz a vegán az utcán?

2021. nov. 10. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
80%

#1 Toleránciát kérsz a mindenevő közösség számára, te azonban lealacsonyító, sértő kifejezéseket használsz a vegán közösséggel kapcsolatban ("akármi evők", "már követni sem tudom ezeket")


Nem, ha a b*zi kifejezést használod, akkor nem állíthatod magadról hitelesen, hogy nem vagy homofób.


Kulturáltabb megnyilvánulást várunk, ha azt akarod, hogy komolyabban vegyenek.

2021. nov. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
20%

#9 semmi lealacsonyító nincs abban, hogy nem tudom már követni hogy ki mit eszik aki nem mindenevő. Az meg, hogy odaraktam ezért hogy bármi evők ebben sincs semmi sértő, mert bármi amit bárki eszik, ez így egybe is foglalja a paleokat a vegákat, a vegánokat, a vegetáriánusokat, és minden egyéb (szintén nem tudom megfogalmazni milyen) evési csoportokat.

Az hogy kevés a szókincsem ahhoz, hogy kifejezzék ezt megfelelően azt nem kéne sértőnek venni. Ha azt írom hogy "nem hús evők" akkor az lenne a gond, hogy de tejet se isznak.

2021. nov. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!