Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » A vegetáriánusok/vegák mivel...

A vegetáriánusok/vegák mivel magyarázzák azt, hogy az ősember is evett húst?

Figyelt kérdés
Sokan indokolják ezzel a húsfogyasztást. Engem különösebben nem érdekel, mert ettől függetlenül sem eszek húst, de ha ezzel esik nekem valaki, hogy lehet megmagyarázni?

2021. nov. 24. 00:06
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
43%
Azt mondanám neki,hogy én én vagyok,te meg te,szóval foglalkozz magaddal és ne velem.
2021. nov. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
86%
Mit kell ezen magyarázni? Evett és kész, te meg nem eszel. Ez egyáltalán nem érv amellett, hogy kellene húst enni. Elég sok más dolgot is csinált az ősember, amit mi már nem csinálunk. Had ne részletezzem..
2021. nov. 24. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
85%
Azt, hogy az ősember nem az egészségre törekedett, pláne nem arra, hogy ne használja ki az állatokat. A legegyszerűbb nagy kalóriatartalmú élelem az állatokból származott, és ez teljesen ésszerű döntés volt miután le tudta az ősember vadászni őket. Egy vadászat után annyi hús jött össze, ami több napra is elég volt. Nem is volt neki más választása, hisz abban a közegben, növényekből nem tudott volna annyi minőségi élelemhez/tápanyaghoz jutni. Pláne télen, a kontinentális éghajlaton.
2021. nov. 24. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
95%

Nem vagyok vega, de ha vega lennék, simán azt mondanám, hogy nem vagyok már ősember.


Amivel te kevered, az a paleo.

2021. nov. 24. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
89%
Én allatvedelmi okok miatt nem eszek. Egyébként sok dolgot máshogy csinálunk, mint az ősember
2021. nov. 24. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
78%

Én nem vágyik vega, de...


...A húsevők mivel magyarázzák, hogy évezredek óta léteznek vegetáriánus társadalmak meg emberek és köszönik, nem halnak meg hús híján?

2021. nov. 24. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
82%
kb nálam messzebb nem lehet lenni a vega/vegántól, de azért elég nagy kamu, hogy az ősember csak húst evett hússal ugyan úgy ahogy 100 éve se ettek sőt az emberszabású majmok se esznek húst hússal kb heti 2-3 alkalommal esznek/ettek húst nem úgy mint most (köztük én is) kb minden étkezésre
2021. nov. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
6%
Mert ő még nem olvasta a Cosmót.
2021. nov. 24. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 qkker1 ***** válasza:
87%

"de azért elég nagy kamu, hogy az ősember csak húst evett hússal"


Ilyet senki nem állított!

2021. nov. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 CsakAKommenteketJöttemOlvasni ***** válasza:
79%

Szia:)

Az ősember akkor evett húst, amikor néhanapján sikerült elejteni a vadat. 100-200 éve meg főleg télen ettek húst az emberek (heti 1-2 alkalommal), mert kevés volt a friss növényi táplálék.

.

Az ember/ősember evolúciójának és ételének kapcsolata.

1, Színlátás:

Az ember jól látja a színeket, hogy az érett bogyókat megtalálja a bokron. A ragadozóknak általában erre nincs szüksége.

2, Emésztőrendszer:

Az embernek hosszú tápcsatornája/bélrendszere van, hogy a növényi rostokat, tápanyagokat hasznosítani tudja. A ragadozóknak ezzel szemben rövid tápcsatorna szükséges.

Méreganyagok feldolgozása- Természetellenes étel fogyasztása után kipattogunk, fáj a hasunk, hasmenésünk van. Ha nyers húst ennénk, nem úsznánk meg ilyen olcsón. A ragadozók a nyers húsokban lévő anyagokat hasznosítani tudják.

3, Fogazat:

Mindenevő gumós zápfog, amely alkalmas növények és magok, diófélék aprítására, valamint sült hús rágására.

Nincs tépőfogunk, a húst meg hőkezelés után tudjuk csak megenni.

A ragadozóknak van tépőfoga, mert nekik az kell.

4, fehérjeszükséglet

Az embernek elég 0,8-1g/kg (testtömegre számítva) fehérje akkor is, ha növényekből (kenyér, magok, hüvelyesek) viszi be. Ha versenyszerűen edz, 2-2,5 g. A ragadozózóknak általában ilyen 3-5 g/kg.

Az emberi anyatej 1,3 % fehérjét tartalmaz, ami az állatok között alacsonynak számít.

5, B12

Nem csak a vegánoknak kell pluszba bevinni. Manapság már az állati eredetű ételek is szegények b12-ben.

-> Az állat a takarmánnyal együtt viszi be, de a takarmányt is dúsítani kell már. A haszonállatok is kapnak B12-őt egészségük és későbbi tápértékük/tejük tápértéke miatt.

6, Laktózérzékenység

Ha tovább akarunk menni a vegánság felé, akkor nyilvánvaló tény, hogy az ázsiaiak általában laktózérzékenyek, de az európai emberek nagy hányada is kipattog vagy fáj a hasa tejfogyasztás után. Ez van...a tehéntejet borjaknak találták ki, nem pedig nekünk

* Összefoglalva*

Az ősember mindenevő volt, de húst csak feldolgozva tudott enni, ha nem akart belehalni a vacsorájába, és azt is csak ritkán, amikor el tudta ejteni a vadat.

2021. nov. 24. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!