Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Vegánok, ti ha meghívtok egy...

Vegánok, ti ha meghívtok egy mindenevő barátotokat,pl egy kávéra zavar ha ő sima tejeskávét kér ,nem növényit ?

Figyelt kérdés
Vagy étellel ugyanez . Megmondjátok,hogy csak növényi eredetű ételre hívjátok meg vagy választhat amit akar?

2021. nov. 25. 19:56
A kérdező szavazást indított:
Csak növényi eredetű ételre/italra hívom meg
azt választ amit szeretne
egyéb,kommentben kifejtem
40 szavazat
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vegán, de nekem elég fura lenne egy ilyen húzás egy baráttól.

Ha meghív, akkor feltételezem, hogy örömmel teszi, és azért, hogy kedveskedjen. Ebbe meg nem fér bele az nekem, hogy "meghívlak, örülj neki csórikám, de cserébe azt választod, amit megengedek neked".

Másfelől pedig megértem azt is, hogy valakinek nehezére esik a pénzével olyan életformát támogatni, ami homlokegyenest szembemegy az elveivel. Ha ez az eset áll fent, akkor viszont normálisabb szerintem nem meghívni az illetőt egyáltalán, és mindenki azt vesz a saját pénzén, amit akar.

2021. nov. 25. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
15%
Leteszteltetném hogy növényi tejjel ízlik-e neki. Ha nem, akkor megkínálnám egy teával.
2021. nov. 25. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha magához hív meg, nyilván nem várom el, hogy állati eredetű dologgal kínáljon. De ha étteremben/kávézóban történik, ne szabja meg, mit egyek.
2021. nov. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
52%
A tejjel nem lenne gondom, egy picit vennék neki külön, de húst már nem. Annyi vega/vegán étel van, amit a többség szívesen fogyaszt, így inkább abban gondolkodnék, vagy olyan húsos ételben, ami könnyen helyettesíthető, pl. paprikás krumpli gabona kolbásszal, virslivel.
2021. nov. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
87%
4. A paprikás krumpliba nem is feltétlenül kell, tojás vagy virsli. Csak lehet beletenni.
2021. nov. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
73%
Tudom, hiszen én anélkül eszem, de ha vendég jön, ennyit áldozok rá, hogy megszokottnak érezze.
2021. nov. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
56%
Nem.Én megmondom neki előre,hogy mire számítson,hogy milyen kaják vannak nálam.És ha neki hús kell vagy bármilyen állati eredetű étel,akkor azt hozzon magával.Aztán miután elment alaposan lefertőtlenítem a tányérját és poharát,vagy csak egyszerűen simán kidobom.
2021. nov. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
nem magatokhoz gondoltam meghívni ,hanem kávézóba vagy étterembe.
2021. nov. 25. 21:45
 9/20 anonim válasza:
92%
Inkább teára vagy limonádéra hívok meg valakit, pont azért hogy elkerüljem ezt.
2021. nov. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Ha már meghívom, azt kérne, amit szeretne, hiszen csak úgy van értelme, ha szívesen eszi. Viszont alapból nem hívnék meg olyat, aki teljesen elzárkózik az én életmódomtól és éves közben győzködni próbál, fintorog az ételemet látva, viccelődik, stb. Én nem szólnék érte, ha húsos ételt rendel, az viszont zavarna, ha ezt külön kiemeli, vagy engem kritizál. Sajnos többször is volt szerencsém ilyen emberekkel együtt enni.


Fordított esetben, ha engem hívna meg valaki, akiről tudom, hogy határozott elvek szerint él, igyekeznék tiszteletben tartani, és úgy viselkedni, hogy az az ő értékrendjének többnyire megfeleljen, de legalább ne mondjon ellent azzal. Ha úgy érezném, hogy ez nagyon nehezemre esik, vagy ellentmond az én értékrendemnek, akkor inkább nem fogadnám el a meghívást.


Tehát ha megrögzött húsevő vagy, akkor illetlenség elfogadni egy vegán meghívását. Ha nem ennél olyan ételt, amiben nincs hús, tej vagy tojás, akkor ne hagyd, hogy ő hívjon meg. Fizessetek külön, vagy szervezzetek olyan programot, ahol nem kell enni, inni.

2021. nov. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!