Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Mire kell figyelnem, ha...

Mire kell figyelnem, ha elhagytam az étrendemből a húst?

Figyelt kérdés
Ha jól informálom magam, akkor nagyjából semmire, mert a fehérjeszükségletet amúgy is valószínűleg kielégítem. Nem vegán lettem, csak a húst hagytam el. Babot elég sokat eszem.

2021. nov. 30. 13:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
Nem informálod jól magad. A feherjét a húsból nem pótolja a bab, max ha tényleg elég sokat eszel.
2021. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
nem kell figyelj semmire. majd ha eltelik egy kis idő csinálj vérvizsgálatot, és ha minden rendben, akkor jó.
2021. nov. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elegendő és többféle növényi fehérjét kell fogyasztanod - nem csak hüvelyeseket, hanem gabonaféléket, és olajod magvakat is -, akkor semmiféle gondod nem lehet.

Esetleg B12 hiányod lehetséges évek múlva, ha elég változatos étrendet tartasz.

Évenként javasolt teljes vérképet nézetni, hogy ha kell, tudd a hiányzó anyagokat pótolni.

Én 4 éve eszem csak növényi élelmiszereket, a vérképem évről évre jobb,ahogy az egész viszgálati eredményeim is.

2021. nov. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A 3-as vagyok, elnézést, amit kihagytam, ha eszel tejtermékeket meg tojást, akkor semmire nem kell figyelned, mert ezek is sok fehérjét tartalmaznak.
2021. nov. 30. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3%

"Mire kell figyelnem, ha elhagytam az étrendemből a húst?"


... csak arra kell figyelned, hogy idoben visszahozd! :) Szukseged van allati eredetu dolgokra - okes, hogy nem sokra, de neha-neha kell azt is enni ... kulonben hianybetegsegeid lesznek es tobbet veszitesz a kompon, mint amennyit nyertel a gátnál :)

2021. nov. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%

5-ös: teljesen hülyeség, amit írsz, NINCS szükség állati eredetü dolgokra, csak növényeket fogyasztva sem lesz senkinek semmi baja.

Semmiféle hiánybetegsége sem lesz, ha nem eszik húst vagy állati termékeket.

Viszont egyszer nézd végig a húsevő embereket, hánynak van különböző hiánybetegsége, pedig eszik húst.

2021. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%
Bírom, hogy ilyenkor minden hülye beírja, hogy hiánybetegségei lesznek az embernek. Csak egyszer írná le valaki, hogy mégis milyen hiánybetegség érhet így. Lelövöm a poént: semmilyen.
2021. nov. 30. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
89%

Azért durva, hogy 2021-ben az emberek 90%-a még mindig nem tudja, hogy nem KELL hús az emberi szervezetnek.


Szóljatok már India párszáz milliós vegetáriánus lakosságának, hogy már rég meghaltak és a születéskor várható élettartamuk sem lehet 65+ év, ahogy állítólag van.

2021. nov. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
78%
Azért Kyre Irvingnek és Djokovicnak is kéne szólni, hogy egy vegánnak nincs energiája két műszakban fizikai munkát végezni, nem hogy még világklasszis sportolónak lenni. :D
2021. nov. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
72%
3-as jól írja. A vas tartalomra is próbálj odafigyelni, főként ha nő vagy.
2021. dec. 1. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!