Kezdőoldal » Ételek, italok » Vegetarianizmus » Ezt a fajta tofut hogy célszer...

Ezt a fajta tofut hogy célszerű elkészíteni?

Figyelt kérdés

Ilyen van: [link]


Most ennék először. Én felkockáznám, hagymára tenném, fűszerezném és annyi, de volt aki azt mondta, hogy ezeket préselni kell egy ideig. Jó ha csak kockázom, fűszerezem és pirítom?



2021. dec. 17. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
86%
Szia. Szerintem nincs sok különbség ez meg a sima tofu között. Én csak kézzel kinyomkodom és kb annyi. Kockázás mellett van még egy praktika ami szerintem elég jó. Összevágom csíkokba és aztán elkezdtem morzsolgatni, és így darálthúsos jellege lesz. Aztán hagymán és egy kis olajon pirítom. Spagettit csináltam már így és nekem tetszik. Ha gondolod próbáld ki.
2021. dec. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Alig van érezhető különbség a bazsalikomos és a sima, illetve a marinált és a füstös közt.


Most eszel életedben először tofut? Csalódni fogsz, ha nagy dobásra vársz. A tofu lényege, hogy egy "üres" protein, amit te ízesíthetsz be főzéskor magadnak.

2021. dec. 17. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem először ettem, de még nem csináltam. Kb. 4 hete nem eszek húst, és most jött el a tofu ideje. Azt hittem nagy jelentősége van a préselésnek, de ez jó volt igy is. Csak felkockáztam, fűszereztem, és rizzsel ettem. Valóban nem az a kaja, amit előző nap elalváskor már várok, de ha tartaléknak jó, ha nem lenne más. A spagettit ki fogom próbálni vele, kőszi az ötletet!
2021. dec. 18. 00:45
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
A préselésnek akkor van jelentősége, ha szeretnéd bepácolni, mert így könnyebben magába szívja az ízeket. Egyébként csak az állagán változtat. Ízlés dolga, hogy ki milyen állaggal szereti. Sokféle ételben fel lehet használni, az egyszerű spagettitől a tortákig, szóval érdemes kísérletezni vele. De mivel alapvetően semleges ízű, sokkal erősebben kell fűszerezni, mint a húsokat.
2021. dec. 18. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!